Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

1 hour ago, Barrister said:

Nema veze sa tužbom ova privremena mera.

 

Doneta je privremena mera u krivičnom postupku radi obezbeđivanja naplate imovinsko pravnog zahteva.

Uh, prvi put to čujem da se desilo. Jel to spp doneo?

Link to comment

Moja ćerka je danas otišla da popravi ocenu, na gurku od razredne, mene i drugarice, da bi nakon ove petice bila odlična. 

Juče sam bila strašno besna na nju što je tako lako odustala od ponude da popravi ocenu. 

Ona je vršnjakinja sa ovom decom. 

 

Čitam ovih poslednjih par dana i tek sad se usudim da pokušam u mislima da se postavim na mesto tih roditelja (do sad nisam pomišljala). I onda me obuzme takav jad, da pomislim da tu rupu u sebi ja ne bih mogla da nosim i da mi je svaki njihov postupak zamisliv.

Najmanje da traže da mu se zabrani sve, bukvalno sve.

 

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

https://www.euronews.rs/srbija/drustvo/92034/savet-roditelja-ribnikara-svi-zahtevi-ispunjeni-osim-jednog/vest

Savet roditelja Osnovne škole “Vladislav Ribnikar” saopštio je da ih je Vlada Srbije dopisom obavestila da su ispunjeni svi zahtevi koje je Savet usvojio 9. maja osim jednog čije je ispunjenje u toku, a odnosi se na utvrđivanje odgovornosti za one koji su izneli u javnost spisak sa imenima dece.



....shiit has hit the fan.

Link to comment

Oblik zivota prica sve to sa nacionalne frekvencije, dakle nije do oblika zivota nego do drzavnog arhitekte koji je odlucio da srusi ovo drustvo u blato.

 

Ovakav nedostatak zelje za opstankom kod ovog naroda izucavace se na svetskim fakultetima.

  • +1 3
Link to comment

Mislim da su mi svi delovi svesti tek sad procesuirali šta se desilo i shvatili razmere strahote, a tačno se poklapa sa periodom nakon hlađenja, bukvalno sam se raspala:

 

 

Raspala. 

  • Tužno 10
Link to comment
  • 2 weeks later...
Quote

Jedna od punomoćnika porodica oštećenih u masakru koji se u maju dogodio u OŠ "Vladisla Ribnikar" dematovala je izjave advokatice Irine Borović, braniteljke Vladimira Kecmanovića, oca dečaka koji je izvršio masakr, a koji je juče saslušan u svojstvu svedoka u postupku koji se vodi protiv njegovog oca.

 

„Nije tačno da je oružje čuvano na ‘apsolutno bezbedan način’, kako je to iznela branilac okrivljenog Kecmanovića. Zato sam od mojih klijenata, porodice Božović, roditelja smrtno stradale devojčice, zamoljena da ovo demantujem. Takođe, nije tačno da je dečak izjavio da otac nije taj koji mu je prvo omogućio da puca i koristi oružje – naprotiv, upravo na moja pitanja je odgovorio suprotno od ovog što branilac Irina Borović tvrdi, niti je iko od prisutnih iz bilo koje rečenice dečaka ubice mogao da shvati da on izražava kajanje – ne, nije“, rekla je Zora Dobričanin Nikodinović, punomoćnica porodice oštećenih.

Kuku meni, Zora Dobričanin je jedna  od punomoćnika porodica oštećenih.

Odmah je istakla kako rad Anketnog odbora može da bude kontraproduktivan i da ugrozi istragu.

 

Kad malo bolje razmislim, koju krivičnu istragu, protiv oca i majke? Protiv Koste nema krivične istrage. Anketni odbor se uopšte ne bavi šta je i ko radio posle 3. maja, već uzrocima koji su doveli do masovnih ubistava.

 

Zora baca dimne bombe

 

 

Edited by Arkadija
  • +1 1
Link to comment

Zora je nadzlo, iznad SNS-a, malo brani njihove, malo neke druge, uglavnom, ona je level iznad, malo brani Koluviju, malo se petlja u slučaj Davida Dragičevića, malo one DB-ove ubice, malo roditelje iz Ribnikara, uglavnom, niti je gadljiva na bilo koje slučajeve, niti na to treba li sa državom ili kontra nje (da kontroliše proces), ne kapiram kako je pošten svijet ne odjebe, ona je personifikacija tog raspada koji nam se dešava, tog klijentelizma, burazerstva, Vučić je biti i proći, a Zora i zore će ostati i to će ono što će nama doći glave 

  • +1 9
Link to comment
19 minutes ago, Arkadija said:

Kuku meni, Zora Dobričanin je jedna  od punomoćnika porodica oštećenih.

Odmah je istakla kako rad Anketnog odbora može da bude kontraproduktivan i da ugrozi istragu.

 

Kad malo bolje razmislim, koju krivičnu istragu, protiv oca i majke? Protiv Koste nema krivične istrage. Anketni odbor se uopšte ne bavi šta je i ko radio posle 3. maja, već uzrocima koji su doveli do masovnih ubistava.

 

Zora baca dimne bombe

 

 

Oba krivična dela se i odnose na period pre 3.5. U principu, oba dela se i odnose na prouzokovanje ubistva. 
 

Pri tome, ZD se boji da će se podaci o istrazi iznositi u javnost, a ona prepričava šta je svedok rekao, a isto je uradila i odbrana. 
 

Ocigledno hoće da dezavuišu anketni odbor. A realno, problem je da se polemiše sa željama roditelja žrtava 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Oba krivična dela se i odnose na period pre 3.5. U principu, oba dela se i odnose na prouzokovanje ubistva. 
 

Pri tome, ZD se boji da će se podaci o istrazi iznositi u javnost, a ona prepričava šta je svedok rekao, a isto je uradila i odbrana. 
 

Ocigledno hoće da dezavuišu anketni odbor. A realno, problem je da se polemiše sa željama roditelja žrtava 

Mislila sam na to  da se anketni odbor ne bavi kako je ko vodio istragu posle ubistava.To mu nije zadatak, jel da?  Naravno da je otac učinio krivično delo pre ubistva.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...