Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

20 minutes ago, le petit nicolas said:

nemam uvid u "obimnu savremenu strucnu literaturu" iz biblioteke bs, ali mislim da je vecinu prepisala, a tacku 10. preradila. secajuci se samo lepog, nezno, pazljivo i neprimetno, posle raspusta, stici do zalecenja.

scenario za film "kakva-takva normalnost". :puke:

 

poz

i ja citam ovih dana sto hiljada saveta za borbu protiv nasilja.

postoji 1001 model, a jedino zajednicko im je da svi zahtevaju NORMALNU I FUNKCIONALNU DRZAVU/SISTEM.

 

tako da, iako se slazen sa bs u dobrom delu spiska, ne zaboravimo da je ona samo jedan od nosecih stubica vladajuceg kartela.

 

inace, posto mi je to profesionalana deformacija i stalno ljude davim literaturom i nesto ih silom poducavam, evo opet, ko se interesuje za nasilje u skolama, prilicno ozbiljna i debela knjiga dragan popadic, nasilje u skolama

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

ne sporim, ali sam primetila jedan roze kliz ka "normalnosti", a ni reci da ta buduca normalnost treba da bude drugacija od one koja je bila pocetak ovoga. nego, eto da se pridrzimo do raspusta, da prodje vreme. vreme u kojem se nista sustinski nece promeniti.

 

poz

  • +1 2
Link to comment
25 minutes ago, rock bob said:

sa koje strane je upao ovaj mali, iz svetozara markovica?

Mislim da je ušao sa suprotne strane, negde sam prošle nedelje videla mapu događaja, ne mogu sad da je nađem ali po njoj je ušao iz Kralja Milutina.

 

Evo:

470070_photo-2023-05-04-19-56-23_iff.jpg.6b57f875369f10c7d1d7f971cdbca552.jpg

 

Edited by Patty Lee
Našla
Link to comment

Zna li se uopste ko je direktor skole? El bila neka izjava, nisam primetio, obicno se i direktor priupita ponesto. 

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

hvala @Svemir Zeka na objavljenim idejama BS. zašto "s oprezom"? sa svakom stavkom se slažem. naročito sa prvom.

 

Pa jer je BS, a uvek se treba zapitati o njenom motivaciji....iako se s ovim u većini stvari slažem. To govorim iz bukvalno ove svoje pozicije, s posla. Nekoliko prvih stavki bih i ja preporučila. 

 

1 hour ago, J-♣ said:

valjda nedeljnik vreme?

 

btw, istog prepodneva je napisala korektan tekst o događaju u V. Ribnikar

 

izgleda brzo zaboravljate (ne samo ti kolega Toni) njene tekstove i njen doprinos normalnom novinarstvu u nenormalnoj drživi, ako je ovo uopšte država

 

da podsetim: Jovana G. je jedina koja je pisala od kulovskoj tužbi Malagurskog prema nekoliko kolega forumaša sa ovog foruma, jer se našao uvređenim što je popio kritike i poneku uvredu sa ovog foruma, a u vezi relativizacije slučaja Taton (ispravite me ako grešim da je bila "jedina" koja je pisala o ppp i o ovom pomenutom što sebe predstavlja da je novinar čisto iz razloga novinarske zaštite)

 

 

 

 

 

Jeste, s tim što je sa slučajem bila upoznata i motivisana cela redakcija. 

 

38 minutes ago, harper said:

 

 To je samo ekstremno, u ovom trenutku krajnje nepotrebno tvrdoglavo pracenje narativa da su deca uvek u pravu i da je svako ogranicenje koje im se uspostavi nasilje prema njima. Vec duze vreme zivimo s tim da ljudi koji zastupaju moderne stavove po nekim pitanjima umeju da zabrazde u ekstrem u tumacenju tih stavova do momenta koji toliko odstupi od zdravog razuma da ih ucini kontraproduktivnim. 

 

Ovo pričam godinama. I jako je teško to objasniti, obično ljudi natuknu neku konzervativnost i bulšit koji veze sa životom nema. 

Link to comment
15 minutes ago, MocaVukotic said:

Zna li se uopste ko je direktor skole? El bila neka izjava, nisam primetio, obicno se i direktor priupita ponesto. 

On 7. 5. 2023. at 21:42, munze said:

Samo da joj je sin kriminalac povezan sa.nekim klanom

 

Link to comment

Sve izjave vezane za dalje funkcionisanje škole daje Direktor školske uprave Beograd, ja do sada nisam pročitala ni jednu izjavu/obraćanje direktorke škole.

  • Hvala 1
Link to comment
19 minutes ago, Sandradjer said:
Quote

Samo da joj je sin kriminalac povezan sa.nekim klanom

 

 

Vračarskim klanom, uhapšen u novembru prošle godine.

  • +1 1
Link to comment

BS dramaturskinje BS. 

 

Da li treba da kažemo deci, da će, ako se ovako nešto ponovo desi, dobiti veće ocene, postedu do septembra, tj ako su emotivno povređena, da ne moraju da nastave da rade i žive? 

 

Ja svoje dete, kad padne, ne podižem sa zemlje. Nek se digne sama. Dobiće pohvalu posle. Nazovite me lošim roditeljem, ali je bolje u se i u svoje kljuse nego da od toga pravi dramu svaki put. 

 

Eno je, ozbiljnija i sigurnija od sebe od većine vršnjaka. 

  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, Mel said:

 

Ja ne znam kako cu da ne dam kad krene po kolektivima i malo poraste.

A vrlo ne treba da imaju pristup svemu tome, nije zdravo ni za nas sto nismo imali net do 20te. i toonaj dinga dong.

 

Brat mog muža je starijem klincu dao kontrolisani mobitel kada je posao u peti razred. Instalirao mu je Signal za komunikaciju, nekoliko igrica, app za školu i još ponešto, i ima tu neku sigurnost uključenu. Nismo se udubljivali jer smo daleko (5 godina), ali ipak ima ljudi koji ne idu linijom manjeg otpora. Malo smo pričali do sada o tome, utisak mi je da je malo ko u njegovom razredu imao mobitel pre petog razreda. Oni nisu ni igrice na kompu smeli da igraju dotle, posle su počeli, i žale se roditelji najviše na to što su razvili ružan rečnik uz njih (on i dve godine mladji brat)

Ali ovo je ipak malo druga sredina, ni roditelji nisu toliko zalepljeni za net i.mob kao kod nas u Srbiji (delom je verovatno i do babla)

Ne mogu da se setim šta je rekla upravnica škole u koju će žabac ići, da razmišljaju da uvedu da se mobiteli ostave u ormaricima tokom nastave, jer im decu "kvare" više zabrinuti roditelji koji umeju da pozovu u sred časa i slično (?!), nego što deca sama od sebe imaju potrebu da drndaju fon.

 

//Ja imam primer navucenosti na net u najbližoj porodici - moju mamu. Svet propada kada se ne čujemo svakog dana, kada propusti te neke emisije koje gleda, kada ne zna šta se sve dešava oko nje (kao da nema dovoljno razloga za nerviranje). Kako li je tek onda deci u svemu tome.

 

Izvinjavam se na off-u

  • +1 1
Link to comment

sad mi se kune koleginica iz druge skole da im je direktorka prosledila dopis iz policijske uprave da se prave spiskovi zrtava nasilja, onih koji vrse nasilje i ANTISOCIJALNIH ucenika :wacko:

i da ce to sve da dele sa polcijacima koji ce dolaziti u skole.

DA LI ONI IMAJU JEBEENU TRUNKU PREOSTALOG ZDRAVOG RAZUMA?

 

edit: svi su odmah rekli da im ne pada na pamet. cekam da vidim hoce li kod nas stici.

Edited by Aleksija
  • +1 1
  • Hvala 4
  • Tužno 4
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

pa to su radikali, oni ne znaju drugachije

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 

cak i za njih je previse. 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...