Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

33 minutes ago, Kelt said:

 

A sta znaci pojacan vaspitni rad? Mislim, ne napadam, pitam.

 

Nemci recimo imaju obavezu da ta deca borave u "objektu za mlade" gde imaju stoni tenis, sony ps i slicno gde sa njima radi socijalni radnik blizak po godinama i imaju plan i nuzan broj sati pohadjanja. (Doduse, u ovom slucaju gde ja navodim je taj socijalni radnik duvao travu sa njima u delu gde nema kamera al dobro..)

Da postoji plan rada s njima od npr.par meseci. Donese se plan, odredi se šta radi učenik: npr sprema predavanje o nasilju, npr društveno-koristan rad (malo pomaže tetkicama po školi). Zatim šta radi pp služba, uobičajeno razgovori jednom nedeljno. Onda roditelj da se javlja na toliko i toliko vremena, razrednom, pp službi. Razredni u okviru odeljenja na času odeljenske zahednice da radi radionice. Recimo. Onda praćenje efekata posle dva meseca. Silni formulari se tu popunjavaju, a negde se radi kako treba...negde ne.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, Malvo said:

Da li je navedeno porodično stablo u tekstu tačno ili nije?


ti ozbiljno očekuješ da ti neko ovde odgovara na pitanje "jel ti zna mama da si peder?"

Link to comment
4 minutes ago, Tihajeza said:

Šta sprečava školu da na zahtevani spisak odgovori: "Nemamo asocijalnih učenija."?

ok, desi se pucnjava u firmi koja je slicna tvojoj, daleko bilo, neki cudak, usamljenik ubije mnogo ljudi. posle nekoliko dana stigne dopis da se trazi od direktora spisak asocijalnih zaposlenih. da li je malo jasnije zasto sam sokirana? a sa maloletnicima je sve jos 100 put gore.

 

naravno da im necemo nista odgovoriti, ali je skandalozno kako uopste smeju da traze.

  • +1 5
Link to comment

Stvarno ne razumem ni šta me pitaš ni šta pokušavaš da kažeš. Ako te je ovo nešto pogodilo ili uznemirilo, izvinjavam ti se, nisam imao takvu nameru. Postavio sam link gde sam pročitao i ogradio se baš da bih proverio verodostojnost, a ne da li neko piše ovo ili ono ili da li je mama peder. Piše i Jovana Gligorijević za Vreme pa joj danas džak za udaranje prosvetni radnici. Ako mu je pradeda zaista počinio takav masakr, što sam isprva pitao, da li postavio voinfo ili moinfo ili toinfo, to nije puka slučajnost, kao što ni puka slučajnost nije da se dan kasnije desio novi masakr.

Edited by Malvo
  • +1 4
Link to comment
6 minutes ago, Aleksija said:

ok, desi se pucnjava u firmi koja je slicna tvojoj, daleko bilo, neki cudak, usamljenik ubije mnogo ljudi. posle nekoliko dana stigne dopis da se trazi od direktora spisak asocijalnih zaposlenih. da li je malo jasnije zasto sam sokirana? a sa maloletnicima je sve jos 100 put gore.

 

naravno da im necemo nista odgovoriti, ali je skandalozno kako uopste smeju da traze.

 

Lici na odluku jednog coveka koji se u sve razume.

  • +1 3
Link to comment
16 minutes ago, Malvo said:

 

Nemam pojma ko je voinfo osim što vidim da su propagandno glasilo i da nešto truju, provejava i neka pakost, baš me briga sad za to, sigurno neću da ih čitam u slobodno vreme. 

 

Da li je navedeno porodično stablo u tekstu tačno ili nije? Ako nije, moja greška i brišite, nije mu mesto na temi makar zbog pijeteta. Ali ako jeste, daje deliće slagalice. 

 

15 minutes ago, Malvo said:

 

Nisu u srodstvu ovi Kecmanovići ili je priča o pretku izmišljena?

sam si odgovorio u svom prethodnom postu

1. propagandno glasilo

2. truju

3. provejava pakost

 

 

ako u bilo kom tekstu naslutiš da truju(a to se ovde vidi u prvom pasusu), a pakost provejava u skoro celom tekstu koji vodi i priprema čitaoca na ono što bi trebala da bude poenta teksta, a to je rodoslov familije kecmanović onda tonjedino može biti lešinarenje zarad nekakvih ciljeva

 

da bi se cilj odredio trebao bih pažljivije pratiti opus vom-a a to mi posle ovog teksta ne pada na pamet ni u trećem životu

Link to comment

Slažemo se skroz osim oko toga o čemu uopšte raspravljamo. Ako nije tačno, nebitno je i treba obrisati sve. Ako je tačno, nebitno je ko je postavio, može i da se obriše post sa linkom. Jedino je pitanje da li je tačno ili nije. 

Link to comment

brte. ja neveruem. opet pitam, da li mi sad tebi treba da dokazujemo da nešto što piše jedan idiotski portal nije tačno?

Link to comment
26 minutes ago, Friend said:

Pa i stablo je ok, jos ako je tacno onda je cak i interesantno.

Na tviteru su već pisali o tome ali su pomešali dede pa su lupetali cela dva dana o tome kako je ovo "nastavak genocida", jer su mislili da je Kosta unuk Nenada Kecmanovića iz Republike Srpske. :isuse: Zabuna je nastala jer se i njegov sin zove Vladimir, ali to je onaj književnik, član UO RTS-a. Sad, porodično stablo im jeste zanimljivo (mislim, meni je zanimljivo) ali ne vidim što je to bitno za ovaj konkretan slučaj (osim kao kuriozitet), jedino ako ne verujemo da je duh čukundede ušao u ovog malog, a valjda nismo toliko majci skrenuli da magijom objašnjavamo ovo? Btw, ni ja ne znam koji je ono portal, ali što kaže kums bukvalno je i površno čitanje dovoljno da vidiš da truju, da nije cilj da se iko informiše već postoji neka agenda iza toga, koja tačno, no me interesa, zaista.

  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, Patty Lee said:

Šta koji k, pa nastavnica je upucana u stomak i šake, je l treba i ona da umre da bi bilo ok da se “gura priča” o ugroženosti :wacko:

Neophodno je pročitati ostale tvitove da bi se razumelo o čemu priča i na koji sindikat komkretno misli, odnosno šta mu osporava. Meni je ovo osporavanje ukidanje anomimnosti ispravno 100%:

 

  • +1 1
Link to comment
47 minutes ago, ToniAdams said:

poprilicno tezak bolid, avaks i teoreticar zavere

To je praktično svako koga sam nedavno imao prilike da sretnem u Srbiji.

  • +1 3
  • -1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...