Jump to content
IGNORED

Prodavnice


igoraki

Recommended Posts

uzeo sam i ja baš ajver, nešto sam bio sumnjičav sa bojom, više je narandžast nego crven pa sam se poplašio da je neki krš, međutim dobar je...za sad sam probao ljuti, to je meni samo ljutkasto, pa ću otić ovih dana po onaj ifritov, da vidim jel udara.

Link to comment
39 minutes ago, Eleniko said:

 

 

prošle zime je najbolji bio isto diem GP ali rađen za podravku i kupljen u makedoniji - svuda na ostatku balkana podravka ajvar je đubre iz JNA

 

sad sam uzeo neki premium diem GP 

 

mamas i gurmano su u zoni cene vrhunskog domaćeg ajvara od domaćice pa se radije okrećem tom izvoru, ne znam za popuste

 

 

 

Pa.mora tako.podrvka u mkd, ne moš njih zajebati onim smećem koje inače zovu ajvarom - to je zalra sitno mlevena kaša od  skuvane paprike. Pa kad u Hrvatskoj posluže one otužne imitacije ćevapa sa tim podravkinim sa strane... realno, jedna od najodvratnijih kombinacija u kuhinjama yugo prostora

 

Taj premijum Diem mi pravi zazubice, moraću da ga se dokopam prelo mkd veza

 

Mamas sam prošle zime nalazio na akcijama za cca 500 + po tegli,  što mi je za onaj kvaliitet i kupovinu ponekad bilo prihvatljivo

 

Kad smo već oko Makedonije - potvrdili mi da se Galičnik, najbolji ovčiji beli sir koji sam odande nabavljao više ne proizvodi. Bio u teget čvrstoj kutiji od 800 grama, radila ga firma čija je i Stobi vinarija. Ali kakovinarija, tako i ovo puklo i  nema više. Inače, s proleća, deo puta ka planini su vozili ovce teretnim vozom, tako i nazad u jesen. Sir mastan, kompaktan, punog ukusa i  nije bio preslan, mogao da stoji mesecima u istom presolcu i kad ga načneš

 

Edited by banatjanin
Link to comment
25 minutes ago, igoraki said:

uzeo sam i ja baš ajver, nešto sam bio sumnjičav sa bojom, više je narandžast nego crven pa sam se poplašio da je neki krš, međutim dobar je...za sad sam probao ljuti, to je meni samo ljutkasto, pa ću otić ovih dana po onaj ifritov, da vidim jel udara.

 

Narandžast zbog patlidžana, mada, zavisi i od sorte paprike

Link to comment

ponukan banatjaninovim rantom za vipro, otvorio sam vipro pinđur, ovogodišnja proizvodnja

 

pa ok je skroz, krupni komadi paprike /63 posto/ a ostalo patlidžan, paradajz, šargarepa, peršun itd

 

ukus takav kakav se očekuje, nekada se ovako nešto valjda zvalo letnji ajvar, kad se napravi mala količina od paprika i povrća koje je pri ruci

 

pre nego što dođe vreme za pravi

 

za 470 skroz dobar, preporuka od mene

 

uzeo sam ga u gomexu u busijama, sad sumnjam da ćete baš tamo da potegnete ali da pomenem

  • +1 1
Link to comment
  • 4 months later...

Vidim vest da se uskoro otvaraju dve Mix Markt radnje u Beogradu. Nije da su mi bas blizu, Sarajevska i 27.marta.

Ima li tamo sta zanimljivo i vredno paznje? Kakvi su sa cenama?

Link to comment
8 minutes ago, Stela said:

Vidim vest da se uskoro otvaraju dve Mix Markt radnje u Beogradu. Nije da su mi bas blizu, Sarajevska i 27.marta.

Ima li tamo sta zanimljivo i vredno paznje? Kakvi su sa cenama?

Ne znam nista, vidim po komentarima da drze robu iz istocne evrope najvise. Jedan mi je u komsiluku, vidim da sredjuju radnju, ali nemam ocekivanja.

Videcemo 

Link to comment
6 minutes ago, Stela said:

@Sandradjer Da, Istocna Evropa i jos ponesto. Zato se i pitam ima li zanimljivosti :).

Javljajte vi sto posetite valja li sta.

Mozda se i nacrtam na otvaranju (kad je jel znas?). 

Da pokupim gratis proizvode :D.

Nasla, 29. aprila 

Edited by Sandradjer
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...