Jump to content
IGNORED

Prodavnice


igoraki

Recommended Posts

Radnja “Stara planina”, ja znam da ima na pijaci na BBrdu, kažu da ima još nekoliko po Beogradu. Pravi kraljevački kajmak, odličan sir sa Stare planine i suvo meso sušeno na toplom dimu, brzinski, odlično za da se deblje iseče i baci na gril ili tiganj. Ima još nekih sireva zanimljivog izgleda, ali ne stigoh da probam.

  • +1 1
Link to comment
29 minutes ago, aram said:

Radnja “Stara planina”, ja znam da ima na pijaci na BBrdu, kažu da ima još nekoliko po Beogradu. Pravi kraljevački kajmak, odličan sir sa Stare planine i suvo meso sušeno na toplom dimu, brzinski, odlično za da se deblje iseče i baci na gril ili tiganj. Ima još nekih sireva zanimljivog izgleda, ali ne stigoh da probam.

https://mlekarastaraplanina.com

 

Evo ga sajt, imaju tri prodavnice u BG, mogli su baš i cene da stave, no prošetaću do NBG da overim

Edited by igoraki
  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, igoraki said:

https://mlekarastaraplanina.com

 

Evo ga sajt, imaju tri prodavnice u BG, mogli su baš i cene da stave, no prošetaću do NBG da overim

Redovno kupujem:

  • ovčiji i kozji beli sir (45% mm), po ceni od 1000-1200 din/kg, pri čemu mi je zbog punijeg ukusa ovčiji ipak favorit. U ponudi imaju još i neki sir organskog porekla koji je oko 1500 din/kg.
  • puter, zaboravio sam cenu, valjda 1000 din/kg - 7 miliona puta ukusniji od margarinastih Imlekovih, Presidentovih, Lidlovih i inih....
  • staroplaninski kačkavalj, kravlji ili mešani, prodaje se u komadima upakovanim u plastiku (crvena karirana šara, poput kafanskog stoljnjaka) - 1800 din/kg.

Pirotski kačkavalj je nešto skuplji od staroplaninskog, ali nije po mom ukusu (ne kažem da nije dobar!), jer je izrazito slan i kiseo.

 

Solidna su i kisela mleka, ali po bogatsvtu ukusa zaostaju za Biser ili Korab Trnica - govorim o kozjim i ovčijim kiselim mlecima.

 

Spoiler

ili Mlečanima.

 

Edited by Ras
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Stara planina ima prodavnicu na Cvetku, u prvom boksu (prodaje se plastika i odeca, 3 ili 4 lokal sa desne strane.

 

Samo da dodam, imaju i pristojnu mocarelu i kore za pite.

Link to comment
6 hours ago, Ras said:

po bogatsvtu ukusa zaostaju za Biser

 

 

 

možemo samo da sednemo i plačemo za Biser ovčijim kiselim, što smo pojeli do prošle godine, pojeli smo.

 

Ukinuli su komplet liniju svežih proizvoda - nema više milerama, pavalake, jogurta i kiselog mleka, samo sireve rade od sada. Koliko sam čuo, i fizički je razmontiran taj deo frabrike i neće više ni pokretati tu proizvodnju.

  • Tužno 2
Link to comment
3 hours ago, banatjanin said:

 

možemo samo da sednemo i plačemo za Biser ovčijim kiselim, što smo pojeli do prošle godine, pojeli smo.

 

Ukinuli su komplet liniju svežih proizvoda - nema više milerama, pavalake, jogurta i kiselog mleka, samo sireve rade od sada. Koliko sam čuo, i fizički je razmontiran taj deo frabrike i neće više ni pokretati tu proizvodnju.

 

Najtužnija vest u 2023. godini. 

Link to comment
On 10. 3. 2023. at 9:25, Ras said:
  • puter, zaboravio sam cenu, valjda 1000 din/kg - 7 miliona puta ukusniji od margarinastih Imlekovih, Presidentovih, Lidlovih i inih....

Otisao bas zbog maslaca u NBG radnju, 1000 RSD mi bila dobra cena, samo sto nije 1000 nego 1490 :laugh:

 

Kajmak odlican.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...