Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

Kaže 3000rsd. za gospođu. :fantom:
 

Ja ovo podržavam 110%, plan je izuzetno promišljen, malo je čudan onaj deo gde planira da zatrudni upražnjavajući “as much gay sex as i can” ali nema veze, details schmetails.  Svi Boldrikovski planovi da se isprobaju asap, svi kandidati za Darvinove nagrade da dobiju opštenarodnu podršku, ovde smo svi na dobitku.

  • +1 7
Link to comment
18 hours ago, Weenie Pooh said:

Može i ovaj deo, za nas sa jeftnijim ulaznicama?

 

 

ovo je mislim posledica istok pavlovic modela skolovanja, kapiram da je istrazila sve na yt.

 

na stranu sto je za ocekivati da ce se trans populaciji pokusati prisljamciti neki bas legit ludjaci, jer vide tamo negde sansu za sebe.

  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, ToniAdams said:

na stranu sto je za ocekivati da ce se trans populaciji pokusati prisljamciti neki bas legit ludjaci, jer vide tamo negde sansu za sebe.

 

 

Da, baš čudno. :lolol:

  • Haha 2
Link to comment
  • 3 weeks later...

Mislim da moze ovde:


Fraternal birth order and male sexual orientation

 

Ukratko: sto vise sinova zena ima sa svakim sledecim rastu sanse da ce biti gej. Svaka trudnoca sa muskim detetom trigeruje proizvodnju nekih dodatnih hormona i anti-tela  pa u nekom momentu telo domacice krene da iskljucuje delove Y hromozoma odgovorne za seksualnu privlacnost.

Izvinjavam se na potencijalno vrlo tupavom prepricu ali vrlo je zanimljiva tema, ima sad vec dosta studija na ovu i druge teme oko toga sta se desava sve u procesu trudnoce.


Ovo me sad intrigira da potrazim ima li studija na slicnu temu za zene.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, nera said:

Fraternal birth order and male sexual orientation

 

Ukratko: sto vise sinova zena ima sa svakim sledecim rastu sanse da ce biti gej. Svaka trudnoca sa muskim detetom trigeruje proizvodnju nekih dodatnih hormona i anti-tela  pa u nekom momentu telo domacice krene da iskljucuje delove Y hromozoma odgovorne za seksualnu privlacnost.

 

Izvinjavam se na potencijalno vrlo tupavom prepricu ali vrlo je zanimljiva tema, ima sad vec dosta studija na ovu i druge teme oko toga sta se desava sve u procesu trudnoce.

 

Nije ti tupav preprič i jeste zanimljiva tema, ali hipoteza meni zvuči vrlo klimavo :) 

 

Čitao sam o konceptu ranije, sećam se da mi je zvučalo čudno da je moguće egzaktno proceniti te majušne promene u verovatnoći homoseksualnog ishoda. Kao, ako si drugi sin, šansa da si gej ti skače sa 2% na čak 2.6%; a ako si treći, onda već prebacuje 3%! Koliki su statistički uzorci potrebni, i kolike decenije praćenja, da bi se tom preciznošću utvrdile mikroskopske razlike? Šta one u praksi mogu da znače na bilo kom pojedinačnom slučaju? 

 

Studije koje su se ovim originalno bavile su bile skromnog obima (sa koliko se sećam po par stotina učesnika), a bazirane na self-reportingu; koliko braće i sestara imaš, da li si tobdžija ili furundžija, itd. Sve navode "statistični značajne" razlike u rezultatima - stariju braću češće ima gej nego strejt, a još češće gej koji je pasivan u analnom seksu. Šta je "statistički značajno" razlikovalo se od studije do studije, ali isti rezultati jesu bili uočeni; p-value je tokom godina bio zadat kako kom seksologu dune.

 

Sad, problem nastaje kad naučnik svesno pokuša da dokaže da su uzroci jednog već slabo definisanog fenomena biološke a nikako društvene prirode. Da bi dokazali da nije stvar u tome kako je mlađi gej brat vaspitavan, rađena su dodatna ispitivanja sa još za red veličine manje uzoraka - porodice sa usvojenom decom - kod kojih razlika bila manja, tj. ispod granice statističkog značaja. I onda kao, otpisali smo nurture, mora da je nature!

 

A kad se fokusiraš na nature, ondosno svesno tražiš biološki uzrok, onda ćeš svakako naći neki faktor koji možeš da proglasiš uzrokom. Utvrdili su da se kod žena češće nego kod muškaraca javljaju antitela usmerena na dva određena proteina (PCDH11Y i NLGN4Y), oba važna za prenatalni razvoj mozga. Još češće kod trudnih žena, još češće kod trudnih majki gej sinova, još češće kod trudnih majki gej sinova sa starijom braćom... a svaka od tih razlika je navodno statistički značajna. I onda kud ćeš šta ćeš, zaključiš da si otkrio the gay gene, jer zašto bi inače baš te proteine targetirala antitela u organizmu majki? 

 

Iz bezbroj mogućih razloga, naravno. Ne možeš oslanjajući se na jednu nedokazanu pretpostavku da izvučeš drugu nedokazanu pretpostavku i onda njom dokazuješ onu prvu; ta cirkularna logika meni kao laiku zvuči ekstremno tendenciozno. 

 

Isti autor, kanadski psiholog, je pre 30+ godina već bio kritikovan zbog slične metodologije kojom je došao do zaključka da su rasne razlike u seksualnom ponašanju biološki uzrokovane. Selektivan izbor podataka, self-reporting, manjak dokaza, nesposobnost da se eliminišu društveni faktori...

 

Link to comment

@Weenie Pooh sustinski slazem se sa tvojim komentarima, a realno i wiki se slaze. Jasno mi je da ce zlonamerni da koriste sve sto mogu ne bi li podrzali vec neku budalastinu ali to nije nista novo. Od studija na temu koji se sve hormonalni i ostali procesi desavaju u zenskom telu tokom zaceca i trudnoce (nevezano za seksualnost) su dosli do toga da svaki muskarac sa kojim zena ima seks bez kondoma ostavlja svoju dnk u zeni zauvek :frust:

Uostalom, ova studija vise ide u prilog incelima kao jos jedan dokaz da su zene iskonsko zlo jos od Eve :sleep:
 

Za mene licno svako novo saznanje samo dokazuje koliko je sve kompleksnije od prostih kategorizacija nurture ili nature ili djavolja posla i sl. 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...