Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

Just now, gospa buba said:

pretpostavljam da ce nam svaki idiotizam biti predochen bez pardona, sa idejom da shta? ne kazem vama, nego ono, in dzeneral, svaka dileja, svesno ili nesvesno instrumentalizovana, da josh malo zamuti, dobice svoje vorholovske minute, da se na dilejinu slavnu posebnost ostrve milioni istih takvih kretena bez mozga? :blink:

 

Pa nije ovo baš svaka dileja, a nije ni instrumentalizovana. Žena™ je ugledni književni kritičar, nedavno dobila Pulicerovu nagradu - njeni idiotizmi nam govore nešto o cajtgajstu. 

Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

 

Pa nije ovo baš svaka dileja, a nije ni instrumentalizovana. Žena™ je ugledni književni kritičar, nedavno dobila Pulicerovu nagradu - njeni idiotizmi nam govore nešto o cajtgajstu. 

bogami svaka dileja je nedavno dobila pulicerovu nagradu. bukvalno.

 

zashta je dobila pulicera, za ovu mehaniku ili za neshto ozbiljno, pa da moram da razdvajam delo od lika, a onda sve to i od tela? :isuse:

Link to comment
Just now, gospa buba said:

zashta je dobila pulicera, za ovu mehaniku ili za neshto ozbiljno, pa da moram da razdvajam delo od lika, a onda sve to i od tela? :isuse:

 

Za kritiku

 

Andrea Long Chu is a Pulitzer Prize–winning essayist and critic at New York magazine. Her book Females, an extended annotation of a lost play by Valerie Solanas, was published by Verso in 2019 and was a finalist for the Lambda Literary Award in Transgender Nonfiction. Her writing has also appeared in n+1, The New York Times, The New Yorker, Artforum, Bookforum, Boston Review, Chronicle of Higher Education, 4Columns, and Jewish Currents.

 

She was awarded the 2023 Pulitzer Prize in Criticism for her work at New York. Her debut essay “On Liking Women,” published by n+1 in 2018, has become essential reading in gender studies classes across the country. Her essay in support of the graduate student who accused NYU professor Avital Ronell of sexual harassment was reprinted in The Best American Nonrequired Reading 2019. Her essay “China Brain” was selected for Best American Essays 2022.

 

nym+headshot.JPG?format=500w

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

zashta je dobila pulicera, za ovu mehaniku ili za neshto ozbiljno, pa da moram da razdvajam delo od lika, a onda sve to i od tela? :isuse:

Za pet književnih kritika, nisam čitala ali ovo je to:

1. https://www.vulture.com/article/hanya-yanagihara-review.html

 

2. https://www.vulture.com/article/ottessa-moshfegh-lapvona-review.html
 

3. https://www.vulture.com/2022/09/the-mixed-asian-metaphor.html
 

4. https://www.vulture.com/2022/11/velveteen-rabbit-margery-williams-bianco-book.html
 

5. https://www.vulture.com/article/octavia-e-butler-why-we-misread-her.html
 

Mislim da Vulture ograničava broj besplatnih članaka pa ako neki link neće da otvori idite iz inkognito moda.

 

Link to comment

Iz prve ruke:

 

 

Za izuzetkom ove prve, impresivno je koliko uspešno prolaze™, i likom i glasom. Ne bih se pitao kakvi su im hromozomi da ih mimoiđem na ulici.

 

Sve to što pričaju je potresno. Klincima koji su zapitani o svom rodnom identitetu tj. razmišljaju o tranziciji realno bi trebalo puštati ova svedočenja, jer nešto nisam pod utiskom da im komplikacije budu adekvatno predočene kad upadnu na privatnu kliniku sa "shut up and take my money" stavom.

 

Gender revision surgery je za mene bio nov termin, morao sam da izguglam šta to podrazumeva. (CW: fotografija na linku je... vrlo eksplicitna.)

 

Quote

 

Gender-affirming vaginoplasty has a high success rate and high patient-satisfaction scores, but complications can arise. Those include development of graft necrosis :ph34r:, tissue granulation and scar tissue. Revision procedures are not always successful.

 

“Problems that emerged after the patient’s first surgery can recur,” says Dr. Ferrando. “The revision also can be challenging because of the need to free the area of scar tissue. There is a six-fold higher complication rate for the revision surgery than for the primary surgery.”

 

 

Link to comment

Ovo je sa poslednjeg bloga te organizacije:

 

Quote

 

Part 1 1 of this series made the observation that the word “trans” interrupts direct sense perception with cognitive dissonance. The man who calls himself “trans” is simply performing the activity of sex mimicry. “Trans” is a lens that has been engineered to indoctrinate people into interpreting the behavior of sex mimicry where the mimic is meant to be perceived as the model. Without the interpretive lens the behavior would be directly perceived for what it actually is, ie., a man in a dress is simply a man in a dress, rather than a “transwoman.” The cultural trend of “trans” operates as a magician waving a magic wand and chanting “abracadabra” towards the crowd. It functionally distracts people from the authority of their own directly perceived reality and acts as a conceptual disguise that hides and transforms the reality of what is really there. The word “trans” is an attempt to magically turns the man in a dress into a “transwoman.”

Referencing available research about sex mimicry in animals and plants helps provide a material way of perceiving human sex mimics. Even when faced with deception, animals respond to their environment instinctually with direct sensory perceptions. Whereas current social engineering is programming humans to deny their instincts and to respond to human sex mimics with mental analysis of cultural symbols. For multiple reasons, but most critically for safeguarding reasons, it is essential to stay grounded in our primary sensations—what our eyes, ears, and senses instantaneously convey to us about reality. When cognitive dissonance interrupts our immediate perceptions, it dissociates us from our instinctual responses and distracts us from valuable response time with mental judgments.

 

A ovde se pominje osnivač:

Quote

 

“On Feb. 13, 2021, I was online and somebody sent me a message saying, ‘Hey, there’s this project where they’re harassing hormone therapy clinics, and they’re using a map,’” said transgender rights advocate Erin Reed. “‘It kind of looks like yours.’”

A year earlier, Reed had put together a map of informed-consent clinics—doctors who provided hormone replacement therapy (HRT) to trans people without requiring an approval letter from a therapist. She’d identified more than 700 locations. Now, her map had been stolen by the Gender Mapping Project run by anti-trans extremist Alix Aharon, who claimed that the map shows addresses of clinics that help children transition.

“It didn’t even support the point they were trying to make,” Reed said—in the U.S., most youth programs operate on a youth-assent, parental-consent model.

Nonetheless, harassment followed. Some clinics were targeted with phone calls in which anti-trans activists posed as potential patients and asked leading questions about youth transition. Other locations saw crowds of angry picketers gathering outside.

 

Bilo bi bolje kad bi linkovi vodili do istraživanja, primera i sadržaja koji ne prikupljaju desničarske organizacije, ovako se stiče utisak da su namere prezentovanja ovakvih informacija u najmanju ruku neiskrene.

 

edit: nisam mislio na tvoje namere, već na namere organizacija koje ih prezentuju :isuse:

Edited by Dnaralaske
Link to comment
3 hours ago, Dnaralaske said:

Bilo bi bolje kad bi linkovi vodili do istraživanja, primera i sadržaja koji ne prikupljaju desničarske organizacije, ovako se stiče utisak da su namere prezentovanja ovakvih informacija u najmanju ruku neiskrene.

 

Cleveland Clinic je desničarska organizacija? :blink: Ako misliš na tvit, on prikazuje izjave četiri trans žene, imaš i cele snimke dole u subtweets. Same snimale, same delile na svojim kanalima. 

 

Zašto te izjave ne prenose organizacije koje su tebi ideološki bliže već ih nalaziš na antitrans nalozima, to je pitanje koje bi se moglo postaviti tim organizacijama. U međuvremenu, razmisli koliko je smisleno zatvarati oči na svedočenja iz prve ruke samo zato što ti se ne sviđa glasilo koje ih je prenelo. (Ako misliš da su izjave nepotpune ili izvučene iz konteksta, uvek možeš da pogledaš pomenute integralne verzije.)

 

BTW, gender issues nisu politički definisan fenomen. To što se pristalice trans trenda mahom identifikuju kao levičari a protivinici se mahom identifikuju kao desničari, to nema veze ni sa čim. To je kao kad su navijači Partizana deklarisano protiv a navijači Zvezde deklarisano za Vučića dok SNS oba kluba finansira - potpuno imaterijalna distinkcija. 

 

Gendermania je društveno-kulturni fenomen kom se politički aspekt pripisuje samo cinično i eksploativno.

 

  • +1 1
Link to comment

Pa ne, mislim na Transition Justice nalog organizacije osnovane od strane Partners For Ethical Care čiji deo bloga sam preneo i osnivača iste te organizacije. Ne znam što sam spomenuo desničare (ne moraju da budu, ali uvek su, iz nekog razloga), ali sam si rekao da su anti trans što dovodi u pitanje njihov kredibilitet. Pritom se jasno služe lažima da bi propagirali mržnju. Kada bih uzeo kao tačnu informaciju da u USA postoji 700 klinika "that help children transition", doneo bih potpuno pogrešan zaključak o razmerama problema. Što je i cilj ovakvih organizacija.  One, uz prenošenje informacija, nude i tumačenje istih, ali se nadam da nećemo da se pravimo da su samo istinite cherry pickovane i bias uklonjen.

Link to comment

evo vam jedan primer iz sire familije moje zene, Amerikanke.

devojcica je kada je imala 4 godine rekla roditeljima: "Ja sam u pogresnom telu".

do tada je, naravno, niko nije stimulisao ili na bilo koji nacin usmeravao na tako nesto.

mala je od rodjenja volela tipicno decacke igracke i rano pocela da odbija da nosi odevne predmete za devojcice.

sada je devojcica promenila ime, porodica joj se obraca po muskom imenu.

posto zive u jebenom Teksasu za odlaske kod decjih specijalista i tretmane morace da se ide u Kaliforniju.

naravno, dete je sada vec poraslo, blizu je puberteta i nesto mora hitno da se uradi da bi decak mogao normalno da odrasta.  apsolutno niko nema dileme da je dete bilo u pogresnom telu.

 

 

  • Tužno 1
Link to comment
3 hours ago, 3opge said:

devojcica je kada je imala 4 godine rekla roditeljima: "Ja sam u pogresnom telu".

do tada je, naravno, niko nije stimulisao ili na bilo koji nacin usmeravao na tako nesto.

 

Naravno. 

 

Srećno joj bilo.

Link to comment
3 hours ago, Dnaralaske said:

Pa ne, mislim na Transition Justice nalog organizacije osnovane od strane Partners For Ethical Care čiji deo bloga sam preneo i osnivača iste te organizacije. Ne znam što sam spomenuo desničare (ne moraju da budu, ali uvek su, iz nekog razloga), ali sam si rekao da su anti trans što dovodi u pitanje njihov kredibilitet.

 

Ponavljam, ljudi samo prenose šta trans žene govore o komplikacijama sa kojima su se suočile.

 

Njihov kredibilitet je apsolutno irelevantan za ono što te žene imaju da kažu o svom iskustvu.

 

Ako dodaju svoj editorializing, to ima smisla ignorisati, ali potpuno je suludo zatvarati oči i uši na informacije iz prve ruke. To je detinjasta reakcija na kognitivnu disonancu.

 

3 hours ago, Dnaralaske said:

Pritom se jasno služe lažima da bi propagirali mržnju. Kada bih uzeo kao tačnu informaciju da u USA postoji 700 klinika "that help children transition", doneo bih potpuno pogrešan zaključak o razmerama problema. Što je i cilj ovakvih organizacija.  One, uz prenošenje informacija, nude i tumačenje istih, ali se nadam da nećemo da se pravimo da su samo istinite cherry pickovane i bias uklonjen.

 

"Jasno se služe lažima" je tvoj odgovor na trans osobu koja priča kako je bolelo kad su joj pucali šavovi, ili kako je imala problema da širi sebi uretru? Kaži slobodno da je van konteksta (dve od četiri žene na celim snimcima tvrde da se ne kaju i da bi ako treba opet prošle kroz sve to), ali nemoj da zoveš lična svedočenja lažima, stvarno nije u redu.

 

Umesto da zauzmeš stav po pitanju kojim žene na snimku bave, ti okrećeš priču na to šta je pre deset godina radio vlasnik Tviter naloga koji taj snimak prenosi. (Zamislite, tvrdio je da 700 klinika pomaže dečiju tranziciju, što u stvari nije bio slučaj, nego je tih 700 klinika samo™ nudilo hormonsku terapiju bez psihijatrijske konsultacije :isuse: ) Ad hominem tehnika izbegavanja suočenja sa realnošću.

 

Link to comment


 

Quote

This really highlights the issues that are happening to women in cycling,” Thompson said. “We have more than 50 transgender women in the sport. And what’s going on in the background is that women are just quietly walking away. They think, ‘Why bother, if it’s not fair?’”


 

Quote

Killips’ name first came to wider attention in March, after being cited by former cyclo-cross champion Hannah Arensman in a Supreme Court filing explaining why she was retiring from the sport at 24. Arensman had lost out on a podium place to Killips in the national finals in December, later accusing her transgender opponent of repeatedly shoving her during the race – a claim Killips denied.

“I have decided to end my cycling career,” Arensman said. “My sister and family sobbed as they watched a man finish in front of me, having witnessed several physical interactions with him during the race. I feel for young girls learning to compete, who no longer have a fair chance at being the new record-holders and champions in cycling because men want to compete in our division.”

 

  • Tužno 1
Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Ponavljam, ljudi samo prenose šta trans žene govore o komplikacijama sa kojima su se suočile.

 

Njihov kredibilitet je apsolutno irelevantan za ono što te žene imaju da kažu o svom iskustvu.

 

Ako dodaju svoj editorializing, to ima smisla ignorisati, ali potpuno je suludo zatvarati oči i uši na informacije iz prve ruke. To je detinjasta reakcija na kognitivnu disonancu.

 

 

"Jasno se služe lažima" je tvoj odgovor na trans osobu koja priča kako je bolelo kad su joj pucali šavovi, ili kako je imala problema da širi sebi uretru? Kaži slobodno da je van konteksta (dve od četiri žene na celim snimcima tvrde da se ne kaju i da bi ako treba opet prošle kroz sve to), ali nemoj da zoveš lična svedočenja lažima, stvarno nije u redu.

 

Umesto da zauzmeš stav po pitanju kojim žene na snimku bave, ti okrećeš priču na to šta je pre deset godina radio vlasnik Tviter naloga koji taj snimak prenosi. (Zamislite, tvrdio je da 700 klinika pomaže dečiju tranziciju, što u stvari nije bio slučaj, nego je tih 700 klinika samo™ nudilo hormonsku terapiju bez psihijatrijske konsultacije :isuse: ) Ad hominem tehnika izbegavanja suočenja sa realnošću.

 

Uh, za pecanje na podmetanja i uvrede moraš nekog drugog da nađeš, evo pobedio si, samo nastavi sa stvaranjem slike iz kredibilnih izvora :thumbsup:

Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...