Jump to content
IGNORED

Klimatski aktivisti


Venom

Recommended Posts

Klimatski aktivisti su glupo ko tuki, mozda zato nerviraju ljude.

Glume neku pamet, a ne kapiraju sta je uzrok zagadjenja.

Ajd nek krenu od pocetka, to je konzumerizam, prekomerna potrosnja generise unistavavanje okoline.

Ne unistava okolinu ona sirotinja sto zivi sa 2$ dnevno, vec bogatuni sa 20 vila i privatnim jetom, jahtom i v8 limuzinom sa milion kubika.

E posto je to tako, koji moj posipaju farbu po Mona Lizi i lepe se za prometne saobracajnice kuda idu obicni smrtnici ne bi li izneli hleba na sto svojoj porodici.

Kad su tako pametni nek blokiraju pokretacku snagu konzumerizma, npr Wall Street ili City.

Nek istovare balegu ispred centrala velikih banaka, evo npr Goldman Saxa, ili nek ih poliju bojama.

Nek se zalepe na ulaz u centralu BOA, ili ispred konzulata poreskih rajeva.

E kada to urade, nece vise nervirati obicne smrtnike, vec ce dobiti aplauz.

Ovako samo glume korisne idiote za establisment, i oni ih svesno pustaju da mute vodu.

A glume neku mudrost i zabrinutost za planetu, sve hipster do hipstera.

 

Edited by brusli
  • +1 5
Link to comment

ako je superhik mogao da shvati da je sirotinja problem planete još pre 52 godine, ne znam zašto je to teško sada, kada sve karte leže na stolu, otkrivene

 

planeta se uništava jeftinim stvarima koje se prave u ogromnim količinama i dok je tako, napretka neće biti

 

Ne popiju bogataši 200.000 boca koka kolinih pića svakog minuta, to radi sirotinja. Tako da nije lepo kriviti bogatune za nešto što nije realno da sami iznesu. Pored toga, problem je što godina ima 525600 minuta, koji kada se pomože sa onih 200.000 boca, daju poprilično velik broj.

 

I tako za sve jeftino.

 

Što reče moj bivši profesor biohemije, kada se sagleda kompleksnost procesa koji su potrebni da bi živeli, nije čudno ako ne umre, čudo je kako smo uopšte živi.

 

 

  • +1 3
Link to comment

Da ostanemo na primeru koka kole, ko ima vece sanse da to sredi, drzava ili pojedinac? Ako zelis da se resis bacenog otpada, zabrani plasticne boce koka kole a stavi znatno vecu cenu limenki i staklenih (ako ih uopste ima vise) i isto tako stavi da se dobija dobra kinta kad se vrate i... videces kako ces odjednom imati nula plasticnih boca koka kole u smecu i blizu nule limenki i staklenih koje ne prolaze proces reciklaze.

 

Plus, ono sto vecina ljudi koji apeluju na svest ljudi o okolini kao da zaboravljaju, je da ljudi nisu idealna, nesebicnim motivima vodjena bica.  

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, zorglub said:

Ako ne budu propuštali hitnu pomoć i ljude sa bolesnom decom, mrzećemo i njih.

 

Evo sad će na brzinu da preparkiraju

 

1080x608_cmsv2_07c59594-53f2-5330-937b-2

 

ili tabloidi jednostavno neće pisati takve trash tekstove za svoju publiku.

Link to comment

Nijedna hitna pomoć ne može da prođe kroz četiri kolone od 20 parkiranih traktora. Mislim da je to prilično očigledno.

Link to comment
7 hours ago, Braća Strugacki said:

Što reče moj bivši profesor biohemije, kada se sagleda kompleksnost procesa koji su potrebni da bi živeli, nije čudno ako ne umre, čudo je kako smo uopšte živi.

 

 

 

Koji? :book2:

Link to comment
3 hours ago, Shan Jan said:

Da ostanemo na primeru koka kole, ko ima vece sanse da to sredi, drzava ili pojedinac? Ako zelis da se resis bacenog otpada, zabrani plasticne boce koka kole a stavi znatno vecu cenu limenki i staklenih (ako ih uopste ima vise) i isto tako stavi da se dobija dobra kinta kad se vrate i... videces kako ces odjednom imati nula plasticnih boca koka kole u smecu i blizu nule limenki i staklenih koje ne prolaze proces reciklaze.

 

Plus, ono sto vecina ljudi koji apeluju na svest ljudi o okolini kao da zaboravljaju, je da ljudi nisu idealna, nesebicnim motivima vodjena bica.  

 

Staklene boce da prevoziš, da pereš, nisam baš siguran koliko je to puta gore od plastike.

 

Ukratko, nije izbor kako, nego da li.

  • +1 1
Link to comment

Uveli su kod mene u jednom supermarketu aparat za mleko. Dođeš, staviš svoju flašu, stisneš dugme i nosiš kući. Prvo staviš poklopac i platiš. Koristio sam tu i tamo, ali to je bio najskuplji supermarket u koji ulazim tri puta godišnje. Videh skoro da su sklonili. Mislim da bi to bilo dobro rešenje za mnogo toga, ali moraju ljudi prvo da se naviknu. A i šta će silni ljudi koji rade u industriji ambalaže, od proizvodnje do dizajniranja pakovanja. Mora da se misli na ekonomiju. Zato kolega, nastavite da testerišete granu na kojoj sedimo, ne želimo da ostanete bez posla. A sigurno bi se neko pobunio protiv woke mleka, jer se mleko nije tako kupovalo kad su se oni rodili pre 50 godina.

Link to comment

Dobra stara vremena.

Eto ja se sećam da sam išla u prodavnicu sa staklenom flašom za zamenu i kupovala mleko. Bile su i mnogo lepe male flašice za kiselo mleko i jogurt. Razlikovalo se po boji čepa. Ti čepovi su bili od staniola. Plavi, zeleni i čini mi se crveni.

Ulje su sipali iz nekih velikih posuda u flašu koju sam doneseš.

Mnogo sam matora :sad:.

 

Sad kad dođemo u planinu, ja pravim đubreta kao ceo ostatak sela zajedno :isuse:

  • +1 4
Link to comment

Ja se secam da kad sam bio bas mali, dolazila nam je neka baka da nam iz svoje kace sipa mleko u nasu posudu. Isla tako od vrata do vrata. Mislim da je to tada bilo normalno.

 

Ako drzava zeli da ljudi rade sto je ekoloski ispravno, mora to uciniti ekonomski isplativim. 

Link to comment
1 hour ago, Venom said:

aparat za mleko

 

Ima to ovde po selendrama okolo Štutgarta, npr:

https://maps.app.goo.gl/av8LDYav4yAa5KrLA

 

Ima čovek imanje, negde na ulazu drvena kućica i automat za mleko, ima ga uvek, litar je 1.20 ( u prodavnici 0.95 čini mi se)

 

Prodaje se tu štošta još, ono malo što smo probali je za nijansu skuplje i lepše. 

 

Link to comment
6 hours ago, Venom said:

Uveli su kod mene u jednom supermarketu aparat za mleko. Dođeš, staviš svoju flašu, stisneš dugme i nosiš kući. Prvo staviš poklopac i platiš. Koristio sam tu i tamo, ali to je bio najskuplji supermarket u koji ulazim tri puta godišnje. Videh skoro da su sklonili. Mislim da bi to bilo dobro rešenje za mnogo toga, ali moraju ljudi prvo da se naviknu. A i šta će silni ljudi koji rade u industriji ambalaže, od proizvodnje do dizajniranja pakovanja. Mora da se misli na ekonomiju. Zato kolega, nastavite da testerišete granu na kojoj sedimo, ne želimo da ostanete bez posla. A sigurno bi se neko pobunio protiv woke mleka, jer se mleko nije tako kupovalo kad su se oni rodili pre 50 godina.

 

EDIT

 

tek sam sada video šta ovde stvarno piše

 

nikada nisam radio ništa ni sa jednom vrstom ambalaže, osim kao kupac u maloprodaji

 

 

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...