Jump to content
IGNORED

Klimatski aktivisti


Venom

Recommended Posts

https://www.opendemocracy.net/en/dark-money-investigations/shell-bp-equinor-totalenergies-oxford-cambridge-bristol-ucl-big-oil-gas-fossil-fuels-158m/

 

Fossil fuel companies have ploughed more than £147m into British universities in seven years and been given “horrifying” influence over academic degree courses.

 

Quote


An investigation by openDemocracy today reveals that BP, Shell and Equinor are among the firms routinely invited to private meetings with university officials, with some institutions taking direct advice on how to run engineering and geoscience degrees.

 

One university even had discussions with an oil company about how to push back against “anti-oil rhetoric”.

 

The influence extends to Freedom of Information (FOI) laws, with corporations telling universities how to respond to questions from students and journalists.

 

In many cases, these cosy relationships have grown as fossil fuel giants pump huge sums of money into university campuses, including donations and research funding.

 

Records obtained by openDemocracy show 60 institutions have received donations since 2016/17, with Oxford, Cambridge and Imperial College London accounting for two thirds of the total figure.

 

The funding is part of an international trend that has seen fossil fuel companies also channelling at least £74m into universities in the EU.

 

Responding to openDemocracy’s investigation, Green Party MP Caroline Lucas called on universities to cut financial and academic times with fossil fuel companies immediately.

 

“Students will be horrified to learn of the shady and manipulative influence of fossil fuel companies happening on their own campuses,” she said.

 

“Fossil fuel giants seeking to youthwash their own reputation by handing over dirty money to universities, and even attempting to influence academic programmes, can’t hide the fact that their climate-wrecking pollution is putting young people’s futures in jeopardy.”

 

 

Link to comment
  • 1 month later...

Javi mi kad je izašao naslov u novinama "žena viče na saobraćajnu gužvu jer ne može da odvede dete u bolnicu". Nema, kako to? Ali ima npr. kad London ili New York uvede congestion pricing da bi se smanjile gužve u saobraćaju i da bi deca lakše stizala u bolnicu, e onda taj isti Telegraph ili Daily Mail izađe naravno protiv toga jer... zašto? Kako to da odjednom nisu bitna deca? To je sve manipulacija za besvesne, boli ih kurac i za decu i za bilo šta drugo. 

 

Nije jadno uopšte, bez sekiracije. Ja obožavam kad krvožedni aktivisti blokiraju put do bolnice. Jedino mi je žao što ova žena nije imala i poslednju pandu u Britaniji na samrti u kolima, jer se prejela gumenih bombona. Nemačkih haribo bombona, proizvedenih u Istočnoj Evropi koje isporučuju biciklisti kuriri dok gaze nedužne pudle na trotoaru. Za više informacija o tome šta nam rade, kliknite na dailymail.co.uk.

Edited by Venom
  • +1 1
  • -1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Kao da ne moze i jedno i drugo. I da ljudi idu na posao jer jbg moraju da zive od nekih para i da se bore za bolju prohodnost gradova. Realno, to da li koristis kola ili javni prevoz negde je prevashodno odredjeno politikama drzave i infrastrukturom koju pravi ta ista drzava. Mislim ja sam skroz za to da se napravi sistem gde svi idu javnim prevozom/peske/biciklima ali ne kapiram kakve to veze ima sa tim da ovi likovi se useravaju u zivot ljudima koji pokusavaju da odu na posao ili zavrse nesto bitno jer.. promenice njihovo misljenje? Kako to radi, useres se liku koji vec ne veruje u climate change u zivot i on sada kaze, jes, vidis, nije mi palo na pamet, od sad cu da verujem u to.

 

Postoji razlog zasto 99% ljudi na svetu mrzi ovaj pokret i to nema veze sa njihovim zahtevima vec sa tim kako se ponasaju.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Jel bi podržao ukidanje pojaseva u automobilma da izađe članak "ženu udavio pojas za vezivanje u saobraćajnoj nesreći". Ako ne, znači misliš da je dobro da se žena udavila, jel? U svemu što se radi mogu da postoje neželjene posledice. Niko od ovih ljudi koji blokiraju saobraćaj ne želi da se ikom išta desi. Naprotiv, kao što sam već pisao ovde pokušavalo se godinama s mirnim protestima i ... ništa. Podržavamo, podrška, idemo u zelenu budućnost i onda kad niko ne gleda daj da odobrimo nove bušotine našim drugarima. Pa neš tako kolega. I onda kad dođe do radikalizacije, jer se u suprotnom ništa ne dešava, onda jao, pa ovo nije u redu. Ali finansijski interesi su dovoljno jaki da se ništa ne preduzima i da se više isplati ovakva manipulacija u kojoj se građani okreću jedni protiv drugih. A ti budi siguran da ima interesa, da bi glavna vest bila "dete umrlo od zagađenja", hvala Dnaralaske. 

 

Nije tačno da ih mrzi 99% ljudi, previše čitaš Telegraph i slične medije.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
1 hour ago, Venom said:

Jel bi podržao ukidanje pojaseva u automobilma da izađe članak "ženu udavio pojas za vezivanje u saobraćajnoj nesreći". Ako ne, znači misliš da je dobro da se žena udavila, jel? U svemu što se radi mogu da postoje neželjene posledice. Niko od ovih ljudi koji blokiraju saobraćaj ne želi da se ikom išta desi. Naprotiv, kao što sam već pisao ovde pokušavalo se godinama s mirnim protestima i ... ništa. Podržavamo, podrška, idemo u zelenu budućnost i onda kad niko ne gleda daj da odobrimo nove bušotine našim drugarima. Pa neš tako kolega. I onda kad dođe do radikalizacije, jer se u suprotnom ništa ne dešava, onda jao, pa ovo nije u redu. Ali finansijski interesi su dovoljno jaki da se ništa ne preduzima i da se više isplati ovakva manipulacija u kojoj se građani okreću jedni protiv drugih. A ti budi siguran da ima interesa, da bi glavna vest bila "dete umrlo od zagađenja", hvala Dnaralaske. 

 

Nije tačno da ih mrzi 99% ljudi, previše čitaš Telegraph i slične medije.

Izvinjavam se, ne mrzi ih 99% ljudi, samo vecina i to dok isto vecina je za to da se uradi vise za klimatske promene. Mislim, slazemo se gde je problem, u eliti koja samo zeli da zgrce novac i zabole je dal ce sutra postojati, ali, bar po meni, ovime se samo obicni ljudi glozu izmedju sebe. Da ti protesti blokiraju samo politicare i bogatase ogromna vecina bi ih podrzala. 

Link to comment

Ne znam šta da kažem kad neko izvuče brojke iz dupeta i onda iz toga izvlači zaključke. Ja mislim da ih ne mrzi većina nego vrlo glasna i razmažena manjina koja je navikla da uzurpira sve moguće resurse. Svi moraju da čekaju na njih jer hoće da se voze u SUV-u od 20 kvadrata, ali kad oni moraju zbog nekog da čekaju onda je to skandal i mislimo na decu. To je cigla na prodaju i to ne kupujem.

  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, Venom said:

Ne znam šta da kažem kad neko izvuče brojke iz dupeta i onda iz toga izvlači zaključke. Ja mislim da ih ne mrzi većina nego vrlo glasna i razmažena manjina koja je navikla da uzurpira sve moguće resurse. Svi moraju da čekaju na njih jer hoće da se voze u SUV-u od 20 kvadrata, ali kad oni moraju zbog nekog da čekaju onda je to skandal i mislimo na decu. To je cigla na prodaju i to ne kupujem.

Sad vec lupas. Pogledaj bilo koji poll o podrsci pokretu bilo gde i nadji jedan gde vecina ljudi ih podrzava.


A da, i to je sve zavera desnicarskih medija :rolleyes:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...