Jump to content
IGNORED

Umro je Siniša Mihajlović


Poludziber

Recommended Posts

I mene je potresla vest, iako se ocekivao ishod kad'-tad'. 

 

Sinisa Mihajlovic je bio nenadjebiv tip koji je za mene licno bio heroj detinjstva zbog Zvezde, razlog sto sam poceo da simpatisem Romu, da budem ponosan sto neki nas igrac reseta i u dresu Sampdorije, kasnije kao komadant Lacija gde je glavni od najgorijih na svetu (Kouto, Simeone, Stam,...) iako sam ostao veran Romi. 

 

Vremenom sam popizdeo na njega zbog reprezentacije, pogotovo na EP gde smo sa njim primi 13 komada, a bez njega nula. Imao je neki stav da je glavni baja u gradu, ali nekako je falio taj reprezentativni uspeh. 

 

Kasnije je postao selektor i posle pocetnog unistavanja Velsa i Skota, napravio je gluposti (poraz u Skoplju), glupiranje pred Zagreb sa neverovatnim timom (sa sve Scepakadabrom). Posle poraza od Belgije, veze nekoliko odlicnih meceva. Koliko me je nervirao u prvom delu kvalifikacija, toliko smo u drugom delu istih kidali. Na zalost, nije nastavio selektorski posao zbog pritiska javnosti koji je sam sebi nabacio glupostima u Skoplju i u Zagrebu. 

 

Nekako je Sinisa M. uvek bio takav. Nekakvi antiheroj koga ces da kunes i u koga ces da se kunes. 

 

Pocivaj u miru

 

P. S. Hvala za sve titule koji nam doneo

Edited by Pokojni Zvonce
Link to comment
  • Redoran changed the title to Umro je Siniša Mihajlović

Podsjetila me je ova slika - gledao sam ih paru jednom uživo kao protivnike, kada su 98. gostovali na JNA sa tada strašnim Laciom (sa Manćinijem, Salasom, Nedvjedom, Koutom..). Tribine su bile predvidljivo grube prema obojici, a vratilo se u sportskom duhu Stankovićevim golom i Mihajlovićevim kornerom u akciji za pobjedonosni šut Lacijala. Odlična utakmica u blatu do grla.

 

Davno sam prestao da idem na stadione upravo zbog manira "navijanja", ali je ovaj tužni povod ipak izvukao ljudskost iz blata. Jbga ima neke nade

 

 

 

 

 

 

  • +1 3
Link to comment
27 minutes ago, Redoran said:

Siniša i Pernambucano su rame uz rame što se tiče titule najboljeg izvodjača slobodnjaka.

 

Sto ne napisa Juninho iz Liona. :)

 

Meni je on bio omiljeni igrac ali daleko je on Sinise u slobodnjacima.

Link to comment

R. Karlos je bio palija, ja se ne sećam 2 njegova slobodnjaka sa bar malo tehnike kakvu je imao Bekam npr.

Žuninjo je dao oko 80 golova iz slobodnjaka, skoro pa kao Miha i R.Karlos zajedno.

Miha i Žuninjo su lakše zabijali sa 30 nego sa 18 metara.

  • +1 1
Link to comment

Im'o je Miha jos 1 slican presrecan sprint, kad je zavuk'o Paljuki u Sofiji

Pricao je u intervjuu nekom, tuk'o je slobodnjake k'o penale... Ako ceni da golman krece iza zida, prodje k'o Auman, ako ne onda je zvekne preko zida pa sta bude

A znao je i desnom da zategne 
 


 

Edited by Plajvi
  • +1 1
  • Wub 2
Link to comment
15 hours ago, bags said:

Nisam ga voleo za vreme karijere ni trenerske ni fudbalkse.. Znao sam koliko je velik i sjajan fudbaler ali su me nervirali njegovi politički izbori

 

Izvini Bugs, malo sam ispravio...nisam mu oprostio Slobodana Miloševića

 

Ali sam ga se nagledao na Marakani. Tad je igrao levog beka, mada više neko krilo, ispred Mareta; levo Siniša, desno Dragiša i onda se moliš da na derbiju stanu na 3:0. Mislim da sam za dve sezone propustio možda jednu tekmu u rupi. 

 

Mihina legenda, međutim, nije izgrađena tada.

Sven Jeran Erikson i Miha su redefinisali ulogu centralnog beka - pre Mihe to je bio tzv.libero ili Čistač i igrali su ga neki od najvećih i najinteligentnijih fudbalera za koje znamo: Franc Bekenbauer, prvi među njima. Od naših recimo, Zeka Zajec, Velibor Vasović, Luka Peruzović, Nenad Stojković ili Miroslav Đukić.

 

Miha je bio granični kamen: posle njega ta pozicija naziva se srednji bek i još uvek igra onako kako je on postavio, zajedno sa Eriksonom.

 

Naravno, ta srčanost i stav večitog pobednika, to se ne da naučiti, zato su ga voleli više od drugih. Ona grupna molitva za Mihu u Italiji mi je potpuno promenila percepciju o njegovom značaju, kao i o Italijanima u celini. 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...