Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

21 minutes ago, mraki said:

Dosta loš signal za investitore, čudi me da se tamo nisu već ozbiljnije pobunili, sve ovo oko Tvitera baš dosta šteti kompaniji.

 

A kako to tačno mogu investitori da se pobune, da prodaju i oni svoje stonks i sroljaju vrednost još niže?

Link to comment
8 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

A kako to tačno mogu investitori da se pobune, da prodaju i oni svoje stonks i sroljaju vrednost još niže?

Da ga izguraju sa pozicije CEO. Mada onda ne znam ko bi bio na mjestu chief hype officera.  

Link to comment

Pa ne samo investitori već i drugi ljudi iz borda, ali valjda i neko od investitora sedi tamo i ima pravo glasa. Mislim, nije da je Elon bog i batina kao u Tviteru koji je 100% njegovo vlasništvo.

Ne znam kako je Tesla organizovana, ali sigurno imaju neke menanizme da ga obuzdaju malo.

Edited by mraki
Link to comment

Dobro, ne radi on ništa Tesli konkretno zbog čega akcije padaju pa da ga board zauzdava.

 

Samo sjebava svoj lični brend, tu ga niko ne može sprečiti.

 

A to što su akcije Tesle neraskidivo vezane za ovog hype merchanta pa zavise od njegovog uspešnog budalisanja, ko im je kriv. Lako napumpano, lako se i ispumpa.

Link to comment
37 minutes ago, mraki said:

Pa ne samo investitori već i drugi ljudi iz borda, ali valjda i neko od investitora sedi tamo i ima pravo glasa. Mislim, nije da je Elon bog i batina kao u Tviteru koji je 100% njegovo vlasništvo.

Ne znam kako je Tesla organizovana, ali sigurno imaju neke menanizme da ga obuzdaju malo.

U allin podcastu su pominjali da on u tesli nema nikakav povlasceni status, ne postoje dve klase akcijw i da ga teoretski uvek mogu smeniti. Kao, to je njegov nacin rada i zelja da ako je los, nek ga smene. E sad, u odnosu na ostale vesti vezane za Elona, je pitanje koliko je to tacno 

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Weenie Pooh said:

 

A kako to tačno mogu investitori da se pobune, da prodaju i oni svoje stonks i sroljaju vrednost još niže?

 

Mogu da se pobune, investitor je u suštini suvlasnik. Šta može da postigne zavisi od toga koliko udeo ima, ali i koliko je glasan i može da okupi druge. Ne znam doduše koliki udeo Musk ima u Tesli.

Link to comment
10 minutes ago, Venom said:

Mogu da se pobune, investitor je u suštini suvlasnik. Šta može da postigne zavisi od toga koliko udeo ima, ali i koliko je glasan i može da okupi druge. Ne znam doduše koliki udeo Musk ima u Tesli.

 

Koliki mu je, toliki mu je. Da ga smene sa pozicije CEO teško će ići, imajući u vidu u kojoj je meri lice brenda. Da mu isforsiraju squeeze-out i nateraju ga da proda tih preostalih 13%, verovatno bi mu učinili uslugu kako je krenulo.

Link to comment

Pitanje je u kolikoj meri Maskovo blamiranje sa Tviterom utiče na cenu akcija Tesle. Ima tu i drugih problema.

 

Inače je dirljiva vaša briga za kompaniju koju prezirete, a briga za finansije investitora iz borda je još dirljivija. Investitori da reaguju, na ulicu sa prevarantom! Tim istim investitorima je Mask doneo bukvalno nezamislivu dobit usput generišući gomile skandala. Znaju oni vrlo dobro sa kim imaju posla i ne bih se brinuo za njihovo zdravlje. Mislim, već smo naučili ovde da je Tesla prevara koja opstaje samo zahvaljujući hajpu i lažima koje generiše Mask, tako da nema nikakvog smisla da ga smene. Bez njega neće ni hajp imati. Eto i to sam vam rešio.

Link to comment

Preteruješ. Forum je, diskutujemo.

Rekoh već, i da nisam čuo za Maska ranije, ovo od preuzimanja Tvitera je sasvim dovoljno da dovodim i pitanje njegove ljudske i menadžerske kvalitete.

 

Tesla je bila dobrano precenjena i akcije su rasle na hajpu i lažnim obećanjima. 

Naravno, ima tu i drugih faktora, kriza, ostali proizvodjači automobila koji su konačno ozbiljnije ušli u EV segment, ali naravno da i Maskovo blamiranje utiče.

Sve ovo solidno baca sumnju u njegovu sposobnost.

Ako ništa drugo, postavlja se pitanje kada se uopšte bavi Teslom.

Edited by mraki
  • +1 3
Link to comment

Čovek je predstavio sebe kao nekoga ko želi da radi u interesu čovečanstva, na primer, da je njegova želja da reši svetsku glad, između ostalog. Kult koji je izgradio oko sebe ima za cilj da ga predstavi kao čoveka koji je oličenje napretka, menja našu trku za globalnim zagrevanjem, vodi nas sa ove planete u kolonizaciju svemira.

 

U sklopu toga, kupuje tviter parama kojim je mogao da reši svetsku glad u popriličnoj meri, ali nema veze, njegove su, pošteno ih je zaradio svojim radom. Kupovinom tvitera kreira na internetu oazu slobodnog govora. Doduše, ne za sve, nego samo za one koji će prvi sutra da nam uskrate slobodu govora, ali ok, ne može čovek da ima sve. Taaman kad je hteo da pomogne da tranformaciju društva u održivo, taman kada je hteo da reši problem svetke gladi, taman kada je hteo da postavi prve kolonije na mesecu i marsu, izviždali su ga i sad jebi ga, kako će, ne može, sve je propalo. Nema veze, uvek može kod rogana ili fridmana da mu dućkaju.

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...