Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

Keanu je od svega pomalo, u svakom slučaju najviše islandoid (Englez + Havajac).

 

Ilhan Omar je evidentno izabrana u kongres da bi branila Elona Muska od neosnovanih optužbi Kanye Westa za kinezštvo.

Link to comment
10 hours ago, mraki said:

In other news:

- malo napada na wikipediu jer smatra da su twitter files nebitni

 

Ali jesu nebitni, jbt.

 

To što se najodvratniji ljudi na svetu keze i viču "nothingburger, nothingburger, move along, nothing to see here" ne menja činjenicu da Taibbi i Weiss (i Musk) dižu dreku oko dobro poznatog činjeničnog stanja.

 

To stanje je loše, da, ali nije novost. Novost bi bila predstavljanje nekog plana putem kog će da se prekine sa praksom uterivanja istine i kredibilnosti na društvenim mrežama. Twitter ne pokazuje nikakve znake da to ima nameru da uradi.

 

Biće da je zbog Twitter files zamro topik, prelila se diskusija na političke teme.

 

Inače, koga zanima Taibijeva šira poenta kad su u pitanju mediji i poverenje (gde je čovek 100% u pravu), može da pogleda ovu nedavnu debatu protiv Malkolma Gladvela, govnara ekstraordinarnog. 

 

Kratak preview:

 

  • +1 1
Link to comment

ilona maska kao pojavu ignorišem od kad sam prvi put čula za njega i zaključila da mi njegovo ime i prezime zvuči kao anagram. ovo je banalno i površno, ali tako je bilo.

i sad ne mogu da pohvatam ovu temu, iako je čitam poslednjih meseci kad god sam u stanju da se skoncentrišem.

tviter sam uglavnom batalila i pre muskiše™. gubljenje energije u ništa.

  • +1 1
Link to comment

U nedostatku Twitter noviteta (ne računam Taibbi-Weiss bombshell™ koji epohalno otkriva da shadow banning postoji pod drugim imenom), da vidimo šta nam radi Tesla!

 

Izgleda da najzad stiže električni kamion, sa samo četiri godine zakašnjenja! :whistle:

 

Doduše nije još za prodaju - samo će ga Tesla interno koristiti. Onih petstotinjak koji su razne firme naručile, moraće još malo da se strpe dok Elon works out the kinks.

 

Ne zna se koji mu je teretni kapacitet, ali se zato zna da je startan u božiju mater! Najvažniji kvalitet kod kamiona, da budu startni - zero to sixty in five seconds, woo! 

 

Self-driving ćemo za sada morati da zaboravimo (kao i thermonuclear-blast-proof staklo). Živa šteta, bilo bi sjajno kad bismo videli grdosiju od 40 tona kako nekontrolisano ubrzava, kao što je onaj Model S u Kini nedavno.

 

 

Link to comment

Nista na topiku o shadow blacklist na twitteru. Mislim da mnogi duguju izvinjenje Mustangu.

Profesori, tv hosts i drugi konzervativni glasovi su dosli u situaciju da ne budu u trendingu, ili da se ne pojavljuju u searchu i slicno, a nije im komunicirano da su napravili neki prekrsaj i tvitovi im stoje slobodno.

 

Quote

Jay Bhattacharya, a professor of medicine at Stanford University, was a latecomer to Twitter, joining in the summer of 2021. In his first tweet, he linked to a recent article he had written that discussed age-based mortality risks and natural immunity, among other topics. His main message was powerful and contrary to Covid policies enacted across the country. “Mass testing is an insidious form of lockdown by stealth,” he wrote. Many Americans, especially parents of school-age children, would agree. But it’s possible that many on Twitter didn’t see his message.

 

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Za šta izvinjenje? Amplifikacija je išla u koriste desnice, osim u slučaju Nemačke, gde je postojala blaga prednost levih.

 

spacer.png

 

Siguran sam da će Maskovi kriterijumi da budu značajno bolji za vas.

Edited by Braća Strugacki
Link to comment
9 minutes ago, Braća Strugacki said:

Za šta izvinjenje?

 

za shadow banning . Ona je to pominjala nekoliko puta i mislim da ju je vecina ismejavala i prozivala za conspiracy theory (bar mi je takav utisak, ne mogu sad da trazim dokaze). Ispostavilo se da je to bila apsolutna istina, na nivou da se cak i tvitovi istaknutih strucnjaka bivali "supresovani" ( zabagovao mi centar za srpski). deo oko amplifikacije desnice ne razumem, jer su skoro 100% shadow banovani konzervativni glasovi.

 

 

Edited by Lezilebovich
  • +1 1
Link to comment

Meni je fascinantno koliko poverenja postoji u istinu koju plasira Mask. Ne sumnjam da će da plasira informacije kolika je bila ugroženost fašista koje je došao na tviter da zaštiti, za šta je dao pare koje je štedeo za spasavanje gladnih ove kugle, ali znaju se prioriteti.

 

Shadow banninga je bilo i biće ga još više, sada kad je tu Mask. A toj zlobi ne nameravam da se izvinjavam sve i da sam napisao tako nešto,

 

With the exception of Germany, we find a statistically significant difference favoring the political right wing. This effect is strongest in Canada (Liberals 43% vs. Conservatives 167%) and the United Kingdom (Labor 112% vs. Conservatives 176%). In both countries, the prime ministers and members of the government are also members of the Parliament and are thus included in our analysis. We, therefore, recomputed the amplification statistics after excluding top government officials. Our findings, shown in SI Appendix, Fig. S2, remained qualitatively similar.
When studying amplification at the level of individual politicians (Fig. 1C), we find that amplification varies substantially within each political party: While tweets from some individual politicians are amplified up to 400%, for others, amplification is below 0%, meaning they reach fewer users on ranked timelines than they do on chronological ones. We repeated the comparison between major left-wing and right-wing parties, comparing the distribution of individual amplification values between parties. When studied at the individual level, a permutation test detected no statistically significant association between an individual’s party affiliation and their amplification.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...