Jump to content
IGNORED

Na sportistima svet ostaje (split sa mapa)


pasha

Recommended Posts

Kako se to upoređuje napredak sporta i muzike?

Dve potpuno neuporedive stvari.

O trajnosti da i ne govorimo, kao i o značaju za ljudsku kulturu i civilizaciju. 

 

Link to comment

ali pasha koji i na ovoj temi nastavlja sa brojanjem krvnih zrnaca

otud feldmarsal

 

sramotno

 

inace, omiljeni svaka cast na kumari banijcu, porastao si u mojim ocima, pusti ove nemace pojma  :fantom:

Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

 

 

Kad neko pise gluposti tipa Megvajer je bolji i brzi od Kanavara ili da je Pele bio prevara to govori o tome da je sport napredovao? Rekao bih da pre govori o onima koji pisu takve budalastine nego o sportu.

 

 

Banalizujes I forumasima pripisujes stavove random klinaca sa jutjuba. Pritom kao da je Kanavaro bio ne znam kako davno ili namerno poredjenje sa preplacenim floperima tipa Megvajera kakvih je takodje bilo uvek

 

 

 

Edited by dillinger
Link to comment

Nego s jedne strane se tvrdi da klinci nemaju pojma - doduse slozio bih se da im se tesko drzi paznja al zato sa druge kazete da ce vanvremenska umetnicka dela biti cenjena I za 500 god. 

 

A opristite, kako klinci od tih klinaca da cene Tolstoja ako svaka sledeca generacija sve manje cita? 

 

Mislite ono po nuklearnoj kataklizmi WW3 nestace tehnologije vracamo se u pecinu al kad pronadju neki klasik u pisanom obliku ili ulje na platnu krece nova renesansa? 

Edited by dillinger
Link to comment
11 minutes ago, dillinger said:

 

Banalizujes I forumasima pripisujes stavove random klinaca sa jutjuba. Pritom kao da je Kanavaro bio ne znam kako davno ili namerno poredjenje sa preplacenim floperima tipa Megvajera kakvih je takodje bilo uvek

 

Uopste ne pripisujem forumasima (mada si me sad podsetio na jednu forumsku epizodu), pricam o odnosu mladih prema sportistima iz proslosti. Ne banalizujem vec prenosim doslovno nesto sto mozes procitati na svakom videu i topiku o Peleu, Krojfu, Maradoni. Farmeri, prevare, smesni igraci koji su igrali protiv farmera i buzdovana. Isto tako ce se pricati za 30 godina o danasnjim fudbalerima, a danasnja generacija ce tad pizdeti od muke.

Link to comment
36 minutes ago, dillinger said:

Nego s jedne strane se tvrdi da klinci nemaju pojma - doduse slozio bih se da im se tesko drzi paznja al zato sa druge kazete da ce vanvremenska umetnicka dela biti cenjena I za 500 god. 

 

A opristite, kako klinci od tih klinaca da cene Tolstoja ako svaka sledeca generacija sve manje cita? 

 

A ko tvrdi da klinci nemaju pojma? Isto su onako pametni kao mi kad smo bili klinci, samo imaju drugacije zivote. Tolstoja su retki citali svojevoljno i u mojoj generaciji. Ljudi koji citaju klasike su uvek bili retkost.

Link to comment
5 minutes ago, Meazza said:

 

A ko tvrdi da klinci nemaju pojma? Isto su onako pametni kao mi kad smo bili klinci, samo imaju drugacije zivote. Tolstoja su retki citali svojevoljno i u mojoj generaciji. Ljudi koji citaju klasike su uvek bili retkost.

Al zanimace njih I njihovu decu Caplin, Mikelandjelo il koga ste vec naveli

Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Kako se to upoređuje napredak sporta i muzike?

Dve potpuno neuporedive stvari.

O trajnosti da i ne govorimo, kao i o značaju za ljudsku kulturu i civilizaciju. 

 

 

U muziku ne mozes uloziti da bi bila nikad bolja, u sport mozes. To nista ne govori o trajnosti. Prosto bolji bend od Roling Stonsa ne moze se napraviti. Sta rade moderni pop muzicari cak i u domenu gde je tehnologija glavna - recikliraju - sempliraju klasike do besvesti

Link to comment
2 minutes ago, dillinger said:

Al zanimace njih I njihovu decu Caplin, Mikelandjelo il koga ste vec naveli

 

Znace za Caplina, da. Znas li ijednu osobu koja ne bi prepoznala Caplina ili ne zna ko je on? Ne vidim kako ce se to promeniti u buducnosti, ali u svakom slucaju o Caplinu sam pricao vezano za sadasnjost, da je danas mnogo poznatiji od Alija, Rasela, Rutha, Cemberlena, itd.

Link to comment
1 minute ago, dillinger said:

 

U muziku ne mozes uloziti da bi bila nikad bolja, u sport mozes. To nista ne govori o trajnosti. Prosto bolji bend od Roling Stonsa ne moze se napraviti. Sta rade moderni pop muzicari cak i u domenu gde je tehnologija glavna - recikliraju - sempliraju klasike do besvesti

 

Ali onda sam sebi pobijas argument, ako ce sport biti sve "bolji i bolji" onda ce danasnje zvezde u buducnosti biti smatrane prevazidjenim: bas kao sto danas imamo prilike da cujemo i citamo o zvezdama sporta iz nase proslosti. Kako vreme prolazi, smanjuje se velicina sportiste, a to ne vazi za umetnost. 

Link to comment
33 minutes ago, Meazza said:

 

Ali onda sam sebi pobijas argument, ako ce sport biti sve "bolji i bolji" onda ce danasnje zvezde u buducnosti biti smatrane prevazidjenim: bas kao sto danas imamo prilike da cujemo i citamo o zvezdama sporta iz nase proslosti. Kako vreme prolazi, smanjuje se velicina sportiste, a to ne vazi za umetnost. 

 

Prvo, ja nigde nisam tvrdio da su Pele, Maradona ili Dzordan zaboravljeni kao ti jer si previse pod utiskom tinejdz hejtera sa yt. 

 

Drugo, ako neko polje umetnosti ne uspeva da iznedri likove ni do kolena nekim prethodnicima u opasnosti je citava umetnost da izgubi na relevantnosti. Kome ce ime Bogarta, Branda.. da znaci ista 2050 ako nije dva filma u zivotu pogledao? 

Link to comment
16 minutes ago, dillinger said:

 

Prvo, ja nigde nisam tvrdio da su Pele, Maradona ili Dzordan zaboravljeni kao ti jer si previse pod utiskom tinejdz hejtera sa yt. 

 

Drugo, ako neko polje umetnosti ne uspeva da iznedri likove ni do kolena nekim prethodnicima u opasnosti je citava umetnost da izgubi na relevantnosti. Kome ce ime Bogarta, Branda.. da znaci ista 2050 ako nije dva filma u zivotu pogledao? 

 

Nisu tinejdz hejteri, to je mejnstrim. Idi pogledaj reddit. Svi fanovi Kristijana i Mesija tako misle i pisu, a oni su 90% interneta. Od njihove slave ostalo je samo ime koje sluzi za podsmeh. Gledaj debate na ESPN, Sky, niko ih ozbiljno ne razmatra vise, i uvek debatu dobije onaj ko se vise podsmeva starim igracima.

 

Tacno, ako se desi da niko ne gleda filmove onda niko nece znati stare filmske zvezde. 

Edited by Meazza
Link to comment
56 minutes ago, dillinger said:

 

U muziku ne mozes uloziti da bi bila nikad bolja, u sport mozes. To nista ne govori o trajnosti. Prosto bolji bend od Roling Stonsa ne moze se napraviti. Sta rade moderni pop muzicari cak i u domenu gde je tehnologija glavna - recikliraju - sempliraju klasike do besvesti

Šta to znači da muzika bude "nikad bolja"?

Muzika je umetnost nije takmičenje, neko uživa i opušta se samo uz ritam afričkih bubnjeva a neko uz Ligetijeve Atmosfere. Tehnologija je nebitna za muziku (u smislu kvaliteta). 

Drugo, nekom su Stonsi najbolji  bend, nekom Bitlsi, nekom Cepelini. Šta je kome najbolje je lična preferencija a ne objektivna kvalifikacija. Muzika postoji od pamtiveka i postojaće dok je ljudske rase. Što za sport (pogotovo moderni i profesionalni), ne bih rekao.

 

Jel se sećaš imena nekoh antičkog grčkog Olimpijca, ili rimskog gladijatora?

A filozofa, skulptora, arhitekte  vojskovođe, pesnika?

  • +1 3
Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

 Muzika postoji od pamtiveka i postojaće dok je ljudske rase. Što za sport (pogotovo moderni i profesionalni), ne bih rekao.

 

Ma šta kažeš? :D Kad neko uzme granu i lupa u kamen onda je to bila prva muzika, ali kad su prvi ljudi izmislili prve noževe mačeve koplja strele i ostalo, oni su odmah bili superefikasni one shot one kill lovci i ubice i imali su sate i sate da se posvete umetnosti? Pa ne baš, to rukovanje i gađanje raznim oruđem i oružjem se moralo vežbati da bi se preživelo. I neuporedivo više vremena se trošilo na to grindanje nego na sviranje i slušanje muzike, slikanje po zidovima pećine itd itd. Rvanje, boks i ostale borilačke veštine su isto bile izmišljenje odmah po nastanku prvog čoveka. Trkanje, razne gimnastike, preskakanja, sve to je čoveku u krvi.

Možda tebi to nije moderni i profesinalni sport jer i nije, ali isto tako muzika nije bila moderna i profesionalna u prvih nekoliko stotina hiljada godina svog postojanja.

 

elem, gle ovaj topić

šta znam, dosta sportista se tu spominje, obzirom da ih ljudi tako brzo zaboravljaju. Jordan, Pele, Maradona, Magic, Jabbar, Carl Lewis, Comaneci itd itd

 

još jedna zanimljiva vest od sinoć. izgleda da se neki ljudi ipak sećaju sportista od pre 70 godina:

After more than a month of fanfare, the 1952 Topps Mickey Mantle card with a 9.5 grade from grader SGC -- the "finest known example" of a 1952 Topps Mantle -- has sold with Heritage Auctions for $12.6 million including buyer's premium. It's the most ever paid for any sports item, card or memorabilia.

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...