Jump to content
IGNORED

Na sportistima svet ostaje (split sa mapa)


pasha

Recommended Posts

2 minutes ago, omiljeni said:

 

Pa hajde me ti poduči šta je to što zanima većinu svetske populacije :fantom:

 

Filmovi, serije, muzika? 

Video igre za red velicine vise od sporta.

Edited by Meazza
Link to comment
2 minutes ago, omiljeni said:

 

Pa hajde me ti poduči šta je to što zanima većinu svetske populacije :fantom:

Pa ti reče da je milijardu ljudi gledalo finale SP u Rusiji. Ostatak je nekih 7 milijardi koji nisu gledali, ako ćemo se gađati brojkama.

Link to comment
6 minutes ago, Filozof manijak said:

Pa ti reče da je milijardu ljudi gledalo finale SP u Rusiji. Ostatak je nekih 7 milijardi koji nisu gledali, ako ćemo se gađati brojkama.

 

to da sport nikog ne zanima smo već apsolvirali, sad smo došli do toga da ti meni objasniš šta zanima većinu ljudi.

Edited by omiljeni
typo
Link to comment
5 minutes ago, Filozof manijak said:

Pa ti reče da je milijardu ljudi gledalo finale SP u Rusiji. Ostatak je nekih 7 milijardi koji nisu gledali, ako ćemo se gađati brojkama.

Ja sam u poslednje vreme bio sa nekim ljudima, koje apsolutno ne zanima sport do te mere da nemaju blage veze o timovima ili pojedincima. Culi su za recimo Federera ili Mesija, kao sto sam ja cuo za Kardasijane.

  • +1 2
Link to comment

Nisam rekao nikog, nego da ne zanima većinu populacije kako ti predstavljas. 

Nabrojao ti je Meazza iznad ostale ljudske akrivnosti koje su mnogo popularnije od sporta. Dodao bih tu i politiku.

Probaj malo da sagledaš stvari van svog sportsko-statistickog babla. 

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Nisam rekao nikog, nego da ne zanima većinu populacije kako ti predstavljas. 

Nabrojao ti je Meazza iznad ostale ljudske akrivnosti koje su mnogo popularnije od sporta. Dodao bih tu i politiku.

Probaj malo da sagledaš stvari van svog sportsko-statistickog babla. 

Nije samo to, ima gomila nekog sveta koji su toliko u nekom svom svetu uskog zanimanja ili hobija, da sve ostalo ima maltene mizerno interesovanje, moj drugar iz Beca je lud za satovima i psihologijom, moze da 25 sati dnevno o tome da se prica, potpuno ludilo.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Lancia said:

Ja sam u poslednje vreme bio sa nekim ljudima, koje apsolutno ne zanima sport do te mere da nemaju blage veze o timovima ili pojedincima. Culi su za recimo Federera ili Mesija, kao sto sam ja cuo za Kardasijane.

 

Meni je to potpuno normalno. U mom drustvu skoro niko ne prati sport, drugarice pogotovo. Zato su nam serije svima zajednicka tema. Zena apsolutno ne zna nista o sportu, pokusavao sam da je zainteresujem ali bezuspesno. :D Tinejdzeri i deca u familiji ludi za igricama, nikad ne gledaju nikakve utakmice. Izuzetak su tast koji je enciklopedija kosarke i fudbala, i braca od ujaka. Cak ni ja nikad ne gledam nista osim fudbala, nikad nisam gledao Djokovica, NBA, Olimpijske igre, Srbiju u kosarci, vaterpolu itd.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, 189- said:

 

odakle ti da je chaplin poznatiji od alija, pogotovo sto puta.

 

Preterao sam za 100 puta, ali za red velicine. Da pokazes sliku Chaplina i Alija random osobama na ulici, u razlicitim zemljama, razlicitog pola i uzrasta, koga bi vecina ljudi pre prepoznala?

Link to comment
9 minutes ago, 189- said:

 

odakle ti da je chaplin poznatiji od alija, pogotovo sto puta.

 

Naravno da je poznatiji, naročito medju ženskim polom. A i ovako da pitaš 8 od 10 ljudi neće znati ništa više o Aliju osim da je bio poznat bokser nekada. Thrilla in Manilla tek niko neće znati. Čaplina je svako bar jednom gledao i nasmejao se malom, brkatom šeprtlji. 

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Mos said:

 

Naravno da je poznatiji, naročito medju ženskim polom. A i ovako da pitaš 8 od 10 ljudi neće znati ništa više o Aliju osim da je bio poznat bokser nekada. Thrilla in Manilla tek niko neće znati. Čaplina je svako bar jednom gledao i nasmejao se malom, brkatom šeprtlji. 

Aww, swatko ti ovo :wub: sad mi se gleda Caplin, al jbg, ide neka tekma na TV-u.

Link to comment
5 minutes ago, Meazza said:

 

Preterao sam za 100 puta, ali za red velicine. Da pokazes sliku Chaplina i Alija random osobama na ulici, u razlicitim zemljama, razlicitog pola i uzrasta, koga bi vecina ljudi pre prepoznala?

 

mladja generacija (<35) ce sigurno pre prepoznati alija.

Link to comment
2 hours ago, djordje geprat said:

hvala. moje znanje istorije kaže da je fiume uzeto italiji.

 

Fiume je uzeto A-U u Trijanonu posle WW1, Tu je bila KuK Vojnopomorska Akademija i jedno od bitnijih ratnih brodogradilista (uz Pulu i Trst).

 

Rijeka je zvanicno bila u sastavu Italije samo 20 godina, 1924.-1944. i to je to. U nekim ranijim periodima je bila u posedu Italijana (Mletacke Republike) ali tada jedinstvena Italija nije jos postojala.

 

Tehnicki Fiume je bio "slobodan grad" do 1924. iako je de fakto njime od 1919. vladala Italija pod raznim formama - tu je Musolinijev prototip i uzor pesnik Gabriele D'Anuncio formirao kratkotrajnu fasisticku paradrzavu. Nakon 1924. Musolini je ovu teritoriju i de jure anektirao Italiji.

"Formacijski" unutar A-U Fiume je pripadalo Kraljevini Madjarskoj, Trst, Istra, ostrva i ostatak obale od Zadra do Bara Carevini Austriji. Velikomadjari i danas sanjaju povratak na Jadran i restauraciju 64 kraljevske zupanije.

Austro-Hungarian_railway_map.jpg

 

Roze na mapi je Madjarska, zuto Austrija, narandzasto (BiH) kondominijum pod zajednickom upravom Beca i Budimpeste...

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...