Jump to content
IGNORED

Na sportistima svet ostaje (split sa mapa)


pasha

Recommended Posts

13 hours ago, Meazza said:

Stavili Levandovskog a nisu Stoickova. E zivote...

 

Morali su Tita staviti.

 

Sportisti su prolazna kategorija za razliku od naucnika, inzenjera, vojskovodja, politicar, i umetnika.

Da si ovu anektu uradio devedesetih svi bi za Bugarsku rekli-Hristo i za CG-Dejo i Mijat. Zato se niko danas ne seca velikih gladiatora koji su u svoje vreme bili popularni kao i danas najpoznatiji sportisti. Sportisti su trenutna popularnost.

Zato je lepo za hrvatte sto imaju Teslu, Milankovica(koji nepravdesno zapostavljen u hrvatskoi iako je uz Teslu i Broza najpoznati covek iz hrvatske u povijesti, doduse ima i onaj srbin feldmarsal asutrougarske vojske)

Edited by pasha
Link to comment

da, sportisti su prolazna kategorija. a feldmaršali su večni

feldmaršal je toliko poznat da moj kum nije imao pojma ko je taj feldmaršal, a kumara je praunuk/čukununuk tog lika. ja jednom slučajno nabasao na wiki pa ga pitao, on prvi put čuje, kumov ćale kasnije reče da da to je neki naš :laugh:

Luka Modrić u noktu na malom prstu ima više star powera nego 1300 feldmaršala.

finale Hrvatska vs Francuska je jedan od najgledanijih događaja u istoriji. sletanje na mesec, live aid, kraljevska venčanja Ledji Dajane/Kejt Midlton, otvaranja olimpijskih igara, to je ta kategorija. svi mečevi u celoj karijeri Novaka Đokovića ukupno nisu imali toliko tv publike.

  • Haha 2
Link to comment

Da vidim ko će se sećati Luke Modrića (van Hrvatske) posle 20 godina.

Ja se više ni ne sećam koji je bio rezultat najgledanijeg događaja u istoriji :lolol:, ni ko je postigao golove. Toliko o značaju istog.

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

To kao što svi ovi današnji moneyball analitičari znaju ko su Puškaš i Di Stefano, bez gugla

 

To su oni što moraju da ih ubace na goat listu, da ne ispadne pred javnošću da ne znaju kako je izgledao fudbal pre 1996.

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Da vidim ko će se sećati Luke Modrića (van Hrvatske) posle 20 godina.

Ja se više ni ne sećam koji je bio rezultat najgledanijeg događaja u istoriji :lolol:, ni ko je postigao golove. Toliko o značaju istog.

 

Svako pamti da je Francuska ubedljivo pobedila.

Link to comment

ali barem se svi sećaju ko su bili feldmaršal i milanković

to su te male pobede koje svakom dosebedržećem hipsteru to vraćaju veru u čovečanstvo 

 

 

 

Link to comment
4 minutes ago, omiljeni said:

ali barem se svi sećaju ko su bili feldmaršal i milanković

to su te male pobede koje svakom dosebedržećem hipsteru to vraćaju veru u čovečanstvo 

 

Uvek je mali broj ljudi na svetu znao ko su Tesla, Njutn ili Edison, ne znam sta je tvoja poenta? 

Link to comment
44 minutes ago, omiljeni said:

ali barem se svi sećaju ko su bili feldmaršal i milanković

to su te male pobede koje svakom dosebedržećem hipsteru to vraćaju veru u čovečanstvo 

 

 

 

 

Svi ne znaju ali vise zna, cesto zato sto mora, Milankovica i Borojevica nego Cehoslovacki tim koji je igrao finale SP 1962.

Link to comment
40 minutes ago, Meazza said:

 

Uvek je mali broj ljudi na svetu znao ko su Tesla, Njutn ili Edison, ne znam sta je tvoja poenta? 

 

Za Njutna i Teslu se na slazem jer mnogo ljudi mora da uci u skoli sta je sila i jacina magnetnog polja. Mnogo ljudi ih nije ljubimac zbog toga ali su culi za razliku od sovjetskog kosarskog tima koji je 1972 na OI uzeo zlato cuvenom pobedom nad SAD. I ta prednost u korist Njutna i Tesle ce samo rasti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...