Jump to content
IGNORED

Na sportistima svet ostaje (split sa mapa)


pasha

Recommended Posts

13 hours ago, Meazza said:

Stavili Levandovskog a nisu Stoickova. E zivote...

 

Morali su Tita staviti.

 

Sportisti su prolazna kategorija za razliku od naucnika, inzenjera, vojskovodja, politicar, i umetnika.

Da si ovu anektu uradio devedesetih svi bi za Bugarsku rekli-Hristo i za CG-Dejo i Mijat. Zato se niko danas ne seca velikih gladiatora koji su u svoje vreme bili popularni kao i danas najpoznatiji sportisti. Sportisti su trenutna popularnost.

Zato je lepo za hrvatte sto imaju Teslu, Milankovica(koji nepravdesno zapostavljen u hrvatskoi iako je uz Teslu i Broza najpoznati covek iz hrvatske u povijesti, doduse ima i onaj srbin feldmarsal asutrougarske vojske)

Edited by pasha
Link to comment

da, sportisti su prolazna kategorija. a feldmaršali su večni

feldmaršal je toliko poznat da moj kum nije imao pojma ko je taj feldmaršal, a kumara je praunuk/čukununuk tog lika. ja jednom slučajno nabasao na wiki pa ga pitao, on prvi put čuje, kumov ćale kasnije reče da da to je neki naš :laugh:

Luka Modrić u noktu na malom prstu ima više star powera nego 1300 feldmaršala.

finale Hrvatska vs Francuska je jedan od najgledanijih događaja u istoriji. sletanje na mesec, live aid, kraljevska venčanja Ledji Dajane/Kejt Midlton, otvaranja olimpijskih igara, to je ta kategorija. svi mečevi u celoj karijeri Novaka Đokovića ukupno nisu imali toliko tv publike.

  • Haha 2
Link to comment

Da vidim ko će se sećati Luke Modrića (van Hrvatske) posle 20 godina.

Ja se više ni ne sećam koji je bio rezultat najgledanijeg događaja u istoriji :lolol:, ni ko je postigao golove. Toliko o značaju istog.

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

To kao što svi ovi današnji moneyball analitičari znaju ko su Puškaš i Di Stefano, bez gugla

 

To su oni što moraju da ih ubace na goat listu, da ne ispadne pred javnošću da ne znaju kako je izgledao fudbal pre 1996.

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Da vidim ko će se sećati Luke Modrića (van Hrvatske) posle 20 godina.

Ja se više ni ne sećam koji je bio rezultat najgledanijeg događaja u istoriji :lolol:, ni ko je postigao golove. Toliko o značaju istog.

 

Svako pamti da je Francuska ubedljivo pobedila.

Link to comment
4 minutes ago, omiljeni said:

ali barem se svi sećaju ko su bili feldmaršal i milanković

to su te male pobede koje svakom dosebedržećem hipsteru to vraćaju veru u čovečanstvo 

 

Uvek je mali broj ljudi na svetu znao ko su Tesla, Njutn ili Edison, ne znam sta je tvoja poenta? 

Link to comment
44 minutes ago, omiljeni said:

ali barem se svi sećaju ko su bili feldmaršal i milanković

to su te male pobede koje svakom dosebedržećem hipsteru to vraćaju veru u čovečanstvo 

 

 

 

 

Svi ne znaju ali vise zna, cesto zato sto mora, Milankovica i Borojevica nego Cehoslovacki tim koji je igrao finale SP 1962.

Link to comment
40 minutes ago, Meazza said:

 

Uvek je mali broj ljudi na svetu znao ko su Tesla, Njutn ili Edison, ne znam sta je tvoja poenta? 

 

Za Njutna i Teslu se na slazem jer mnogo ljudi mora da uci u skoli sta je sila i jacina magnetnog polja. Mnogo ljudi ih nije ljubimac zbog toga ali su culi za razliku od sovjetskog kosarskog tima koji je 1972 na OI uzeo zlato cuvenom pobedom nad SAD. I ta prednost u korist Njutna i Tesle ce samo rasti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...