Jump to content
IGNORED

Na sportistima svet ostaje (split sa mapa)


pasha

Recommended Posts

37 minutes ago, djordje geprat said:

zaista zabavna: perica ognjenović, fejsa, tošić

 

janoš kadar ><rijeka?

 

Ima sa leve strane da se odabere kategorija: Culture, Discovery & Science, Leadership, Sports & Games :)

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

janoš kadar ><rijeka?

 

Da, kasniji dugogodisnji komunisticki lider Narodne Republike Madjarske je rodjen u madjarskom kraljevskom gradu Fiume - nedavno je i Orban prdeo nesto na tu temu "nepravedno oduzetog madjarskog primorja"...

Link to comment
43 minutes ago, Meazza said:

 

Uvek je mali broj ljudi na svetu znao ko su Tesla, Njutn ili Edison, ne znam sta je tvoja poenta? 

pa piše šta je moja poenta. Preko milijardu ljudi je gledalo Luku Modrića u finalu svetskog. Skoro 700 miliona on average. rekoh već koji događaji upadaju u to društvo.

ppp nikad nije preterano ljubio brojeve jer su dosadni, plus su i zajebani jer ih ne možeš kriviti kako se baš tebi ćefne, ali praviti se da je ovo pičkin dim bi bio milestone čak i za ppp :thumbup:

to da ljudi zaboravljaju je istina, ali problem kod Modrića je što je on bio igrao i 5 finala lige šampiona i stalno podsećao ove što slabije pamte. U poslednjih 15 godina zlatnu loptu su dobijali samo Messi i Ronaldo i jedini ko je uspeo da se umeša je Modrić. Pojedinac je morao živeti ispod baš žešćeg kamena pa da mu takvo ime prođe ispod radara.

Na stranu ta priča kako su sportisti prolazna kategorija, to je posebna zajebancija, ali spominjati nekog feldmaršala i pričati o njemu u kontekstu globalne slave je komedija :laugh:

  • Haha 1
Link to comment

Ne moras biti bas feldmarsal da bi bio poznat u istoriji. Dovoljno je biti Dzingis Kan ili Atila,

Veruj mi da ce oni uvek biti poznatiji od Modrica.

Edited by pasha
Link to comment

isto to (osvojili 5 LŠ) su radili i Kostakurta i Maldini, pa sad da pitaš prosječnog ne gledaoca TV već ljubitelja fudbala ko je Kostakurta, gledali bi te blijedo. Recency bias je jak za sportiste, ali se isto tako vraća kao bumerang starijima. 

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, James Marshall said:

isto to (osvojili 5 LŠ) su radili i Kostakurta i Maldini, pa sad da pitaš prosječnog ne gledaoca TV već ljubitelja fudbala ko je Kostakurta, gledali bi te blijedo. Recency bias je jak za sportiste, ali se isto tako vraća kao bumerang starijima. 


Zgodni svojevremeno i ne teski oku obojica, s tim sto je Paolo lepse ostario :)

 

Gde bas njih nadje :D

  • Wub 2
Link to comment
2 minutes ago, Moonwalker said:


Zgodni svojevremeno i ne teski oku obojica, s tim sto je Paolo lepse ostario :)

 

Gde bas njih nadje :D

pa imaju po 5 LŠ kao i ovaj, da ne potežem Paka Henta, skoro umro, sem navijača Reala i baš poznavalaca istorije fudbala slabo ko zna o kome je riječ, a najtrofejniji igrač tog takmičenja ikad. 

Link to comment

Modrića se niko neće sećati za 100 godina, a feldmaršala se i danas sećaju.

Toliko.

A argument o gledanosti nekog je tek smehotresan. Onda izbaciti sa mape sve koji su živeli pre pronalaska ,televizije jer nisu bili gledani :lolol:

Link to comment
4 minutes ago, James Marshall said:

pa imaju po 5 LŠ kao i ovaj, da ne potežem Paka Henta, skoro umro, sem navijača Reala i baš poznavalaca istorije fudbala slabo ko zna o kome je riječ, a najtrofejniji igrač tog takmičenja ikad. 


Ma zezam se, razumela sta si hteo da kazes. Ja recimo nisam obratila paznju na Kardasjane dok negde nisam pricitala da je Brus postao Ketlin.

I bilo je ono je li to taj Dzener i kako bre jbt napravise gospodju od njega. :) 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Moonwalker said:


Ma zezam se, razumela sta si hteo da kazes. Ja recimo nisam obratila paznju na Kardasjane dok negde nisam pricitala da je Brus postao Ketlin.

I bilo je ono je li to taj Dzener i kako bre jbt napravise gospodju od njega. :) 

Ja od toga samo znam da su super poznati i bogati i de je neko od njih promenio pol. Ne znam ni kako izgledaju.   

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Radoye said:

 

Da, kasniji dugogodisnji komunisticki lider Narodne Republike Madjarske je rodjen u madjarskom kraljevskom gradu Fiume - nedavno je i Orban prdeo nesto na tu temu "nepravedno oduzetog madjarskog primorja"...

hvala. moje znanje istorije kaže da je fiume uzeto italiji.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...