Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

28 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

nikad u zivotu ovo nisam video.

 

otpustilo lika pre 2 dana. juce online, danas online, trazi neke trx. sta se desava niko ne zna, zvanicno saopstenje je da njegovo otpustanje ne ide kako je planirano, i da u medjuvremenu on radi neke non strategic projekte.. 

 

 

Ne znam da li radiš iz Srbije ili ne ali generalno je teško tek tako otpustiti zaposlenog posebno ako zna prava i neće da potpiše sporazumni.

  • +1 1
Link to comment

Sa druge strane ako mu je kolega iz USA mogu da ga otpustaju i zaposljavaju svakih 5 minuta bez najave.

Link to comment

lik je portugalac, radi remote. ne verujem da je neka posebna vratolimija otpustiti ga

Link to comment
  • 2 weeks later...

tek sad vidim vest za srkija da je izgubio zivot na reci pre dva dana, i da ga jos nisu nasli. pakao. 

 

 

 

Link to comment
3 hours ago, Mr.Mxyzptlk said:

tek sad vidim vest za srkija da je izgubio zivot na reci pre dva dana, i da ga jos nisu nasli. pakao. 

 

 

 

To u onom sudaru camca i broda ? 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked this topic

Priča o padu CrowdStrike prebačena na poseban topik

 

Ako ima predloga za premeštanje topika ili preimenovanje ili nešto slično pišite na tom topiku ili na moderaciji.

 

Mislim da bi bilo zanimljivo i da se priča o posledicama ovakvog i sličnih događaja na društvo u celini...

  • Hvala 4
Link to comment
  • Hamlet Strašni unlocked this topic
  • 2 weeks later...

Dva razgovora sa drugarima ove sedmice, obojica presrecni sto su nasl novi posao:

 

1. Backend  Developer, single, 15 god iskustva, 24 sata nedeljno,  porodicna mala firma bez nekih vecis sansi za rast ali skoro da nema sanse da propadnu - godisnje bruto 40.000 EUR

2. Frontend Architect, 2 zene + 3 dece, 15 god iskustva, 50 sati nedeljno,  ogromna firma sa raspalim softverom - godisnje bruto 250.000 EUR :ph34r:

 

Bas me zanima kako ce se dalje stvari razvijati sa obojicom...

 

Od ostalih vesti sa trzista:

 

- freelanceri i contractori nagrabusili, poslodavci namirisali sansu, koriguju se finansijski uslovi plus smanjuju benefiti (manje home office, puna cena kantine i sl)

- 80% pozicija na sajtovima se vrti preko godinu i po dana

 

 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Svaka čast kolegi koji je zabo 250k u Austriji kao individual contributor.

 

Kod mene ozbiljno stezanje kaiša. Između ostalog nismo produžili ugovor sa konsultantom i sad je radim i taj posao i cirka 20% manje mog za iste pare :( jedino su mi dali lep budžet za putovanja pa će da padne neka dodatna zarada tako, što je ovih dana kod nas u kombinatu veliki luksuz. a do skoro je bilo i to i konsultant da me rastereti. 

Edited by Heaviside
Link to comment
17 minutes ago, Heaviside said:

Svaka čast kolegi koji je zabo 250k u Austriji kao individual contributor.

 

I ja nisam verovao da je moguce ( to sve kes nista stocks ili performance bonus) ali :

 

- radio je kao eksterni kod njih 6 meseci i pocistio "nered" od dve firme koje su ih zavrnule za fine pare

- radio je na jako velikim projektima tokom karijere koji su na public sajtovima (jeste da je i finansijski gubio zbog toga ali eto stiglo na naplatu)

- gura istu tehnologiju 8 god. ( ali ne 8 x 1 godina nego se bas razvijao)

- native english speaker

i naravno sreca da ovi imaju agresivan rok da se prebace na moderni frontend.

 

 

 

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...