Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

35 minutes ago, adasevic said:

 

Ne znam koje price da se manemo? On je igrac zadatka, odličan defanzivac koji će pogoditi šut kada ostane sam. Ovde se ne priča da je Branko Lazić među najboljim trojkašima Evrope i sveta, već da nije bezopasan tako da ga protivnički igrači ostavljaju na šutu, kao što mogu da ostave malog Lazu, ili recimo Kalatesa i pored njegove reputacije u EL gde je jedan od najboljih plejeva Evrope. 

 

Niti iko pokušava od njega da napravi Džordana, niti razumem potrebu da se nipodaštava, jer on je godinama davao ozbiljan doprinos rezultatima Zvezde i zasluženo bio tu gde jeste. 

 

Evo ti statistike Džefrija Tejlora, ne razlikuje se nešto posebno. 

 

 

 

ne radi se ovde o nipodastavanju lazica, forumas koji je zapoceo ovu raspravu je usao sa pricom da lazic ima neki ofanzivni kvalitet koji mi svi ovde ne umemo da prepoznamo jer se ne vidi u brojkama. lazic to nema, nikad nije ni imao, negativan je napadcki aset, narocito na evroligaskom nivou, i malo je glupo ubedjivati ljude koji su gledali stotine utakmica istog u suprotno. mada i ova tvoja poredjenja sa dzefri tejlorom su biser za sebe.

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, adasevic said:

 

Ne znam koje price da se manemo? On je igrac zadatka, odličan defanzivac koji će pogoditi šut kada ostane sam. Ovde se ne priča da je Branko Lazić među najboljim trojkašima Evrope i sveta, već da nije bezopasan tako da ga protivnički igrači ostavljaju na šutu, kao što mogu da ostave malog Lazu, ili recimo Kalatesa i pored njegove reputacije u EL gde je jedan od najboljih plejeva Evrope. 

 

 

 

 

On je bio odlican defanzivac dok nije izgubio brzinu, a kada ostane sam ubode svaki treci sut. Ostareo, prajm mu je prosao vec odavno. Meni nije normalno da skupljamo penzionere, i jos pritom gusimo mlade igrace. i jos nesto, jaka odbrana je jedna stvar, cista odbrana je druga....

  • +1 1
Link to comment

Truth be told, valjao je jedino kod Radonje. To donekle moze da se kaze i za Kuzmica, uz ogradu da ga nisam mnogo gledao u Panatinaikosu, ali mi se cini da je ovde bio mnogo bolji nego tamo, pogotovo ofanzivno. Tamo je delio minute s kompletno suprotnim igracem od sebe, s kojim sada deli svlacionicu.

Ovo za Kuzmica pricam za onu sezonu pre Reala, jednog meseca je bio i MVP EL

Lazic je valjao tu i tamo i u prethodih godinu i po, a prajm mu je bio u periodu 2014-17

U prvoj EL (pa posle EK, Silb) 13/14 sezoni je bio pakao, nije znao kojom nogom na ulaz treba da krene, gomilu lopti je izgubio tako

Ni kod Olimpija, ni kod Tomica, ni kod Jasara, ni kod Sakote, ni kod Obrada, ni kod prosecnog Srbende nije igro nista. Ocigledno je da nije isto igrati s Jovicem, Dangubicem, Djenkom i Blazicem vs. Rocestijem, Enisom, Feldinom, Reglandom, Gnomom, Bilijem, Panterom, itd.

Pogledaj tacno topike po arhivama i nase (ne)zadovoljstvo njime, tacno konicidira s odlascima i dolascima Radonje. Licno se secam da sam napisao tamo kad se drugi put vratio da ce da opravi Lazica i Kuzmica, i posle mesec, dva su proigrali svoje :D Kuzmic je bio veoma od koristi u tom finalu protiv Buducnosti

Kad je Lazic igrao svoju najbolju kosarku ovde je dobijao zasluzen rispekt, nismo mi nikakve nezahvalne sise nego objektivna zvezdaska publika™ 

Edited by Plajvi
  • +1 2
Link to comment

Steta, nista od Jovica:

 

"Bilo je kontakta, ušli smo u priču, ali, najjednostavnije rečeno, nismo se dogovorili i ne bih dalje detaljisao. Zvezdi, naravno, želim sve najbolje.

Link to comment

Lazic je mator i nema brzinu, a za Jovicem placemo jer je mlad (godinu mladji) i nije sklon povredama, te je poslednju sezonu odigrao bar trecinu utkamica jos pre korone... 

 

Lazic pogadja u proseku svaki drugi sut kad je sam. Il ceom da sve njegove suteve da racunamo kao da je sam, a kad nekog gotivimo los sut cemo da podvedemo pod teski sutevi koje je morao da uzme jer je isticalo vreme... 

 

Ja nesto ni ove godine sem malog Laze ne videh da iko u ovom nasem timu igra bolju odbranu od Lazica... Za sada ne vidi ni Ivanovic ocito... 

Edited by adasevic
  • +1 4
Link to comment
3 hours ago, Joe D said:

ne radi se ovde o nipodastavanju lazica, forumas koji je zapoceo ovu raspravu je usao sa pricom da lazic ima neki ofanzivni kvalitet koji mi svi ovde ne umemo da prepoznamo jer se ne vidi u brojkama. lazic to nema, nikad nije ni imao, negativan je napadcki aset, narocito na evroligaskom nivou, i malo je glupo ubedjivati ljude koji su gledali stotine utakmica istog u suprotno. mada i ova tvoja poredjenja sa dzefri tejlorom su biser za sebe.

Nije bilo tako, vec se ismejavao Lazic u fazonu "on kad da tri poena na utakmici, to je ogroman napredak u njegovoj igri" na sta sam ja odgovorio da se njegova igra ne gleda kroz to i da doprinosi i u napadu drugim stvarima (ofanzivni skillset je prejaka rec), a odbrani je glupo i pricati.

 

Ko je obracao paznju i seca se mogao je da primeti da je Radonjic recimo redovno ostavljao lazica kada se igrao odlucujuci poslednji napad. Prvo sam bio iznenadjen zasto, pa posto znam da to radi doktor kosarke poceo sam da pratim i shvatio koliko su kretnje Branka Lazica savrsene i kako u svim tim malim stvarima, od bloka, otvaranja, trazenja mismeca, pasova, pravljenja prostora, ofanzivnog skoka itd, jednostavno covek ne gresi. To je naravno video i Radonja i poceo da ga ne izvlaci napolje kad se igra poslednji napad u cetvrtini.  Verovao mu je. E sad, ako je to u kategoriji "ofanzivni skillset" ne znam, nije bas ball handling ili fade away sut, ne deluje atraktivno, manje od 1% ljudi uopste obraca na to paznju, ali sam ubedjen da Radonjic zna vise kosarke od svih nas ovde zajedno i da to nije radio ni eto tako, ni zato sto voli Lazica, jos manje Covica.

Edited by Drvo
  • Haha 1
Link to comment
45 minutes ago, Drvo said:

Nije bilo tako, vec se ismejavao Lazic u fazonu "on kad da tri poena na utakmici, to je ogroman napredak u njegovoj igri" na sta sam ja odgovorio da se njegova igra ne gleda kroz to i da doprinosi i u napadu drugim stvarima (ofanzivni skillset je prejaka rec), a odbrani je glupo i pricati.

 

Ko je obracao paznju i seca se mogao je da primeti da je Radonjic recimo redovno ostavljao lazica kada se igrao odlucujuci poslednji napad. Prvo sam bio iznenadjen zasto, pa posto znam da to radi doktor kosarke poceo sam da pratim i shvatio koliko su kretnje Branka Lazica savrsene i kako u svim tim malim stvarima, od bloka, otvaranja, trazenja mismeca, pasova, pravljenja prostora, ofanzivnog skoka itd, jednostavno covek ne gresi. To je naravno video i Radonja i poceo da ga ne izvlaci napolje kad se igra poslednji napad u cetvrtini.  Verovao mu je. E sad, ako je to u kategoriji "ofanzivni skillset" ne znam, nije bas ball handling ili fade away sut, ne deluje atraktivno, manje od 1% ljudi uopste obraca na to paznju, ali sam ubedjen da Radonjic zna vise kosarke od svih nas ovde zajedno i da to nije radio ni eto tako, ni zato sto voli Lazica, jos manje Covica.

 

Nego, ko je jači, Damir Javor ili Sejo Bukva?

Link to comment
1 hour ago, Drvo said:

 

Ko je obracao paznju i seca se mogao je da primeti da je Radonjic recimo redovno ostavljao lazica kada se igrao odlucujuci poslednji napad. Prvo sam bio iznenadjen zasto, pa posto znam da to radi doktor kosarke poceo sam da pratim i shvatio koliko su kretnje Branka Lazica savrsene i kako u svim tim malim stvarima, od bloka, otvaranja, trazenja mismeca, pasova, pravljenja prostora, ofanzivnog skoka itd, jednostavno covek ne gresi. To je naravno video i Radonja i poceo da ga ne izvlaci napolje kad se igra poslednji napad u cetvrtini.  Verovao mu je. E sad, ako je to u kategoriji "ofanzivni skillset" ne znam, nije bas ball handling ili fade away sut, ne deluje atraktivno, manje od 1% ljudi uopste obraca na to paznju, ali sam ubedjen da Radonjic zna vise kosarke od svih nas ovde zajedno i da to nije radio ni eto tako, ni zato sto voli Lazica, jos manje Covica.


Gledam ti ja pre neku noc Portland i Bruklin. Bilaps za poslednju odbranu ostavi Enta i Dejma, ja odmah - koji kurac, sto obojicu jebote, a onda pomislim - ma zna Bilaps vise kosarke od svih nas ovde zajedno. To sto je Rojs O'Nil ubacio odlucujuci tip bas preko njih dovjice je slucajnost.

Ne znam sto sam ovo ispricao, al eto, sigurno je bolje da u poslednjem napadu imas spoljnog igraca koji je los suter i ne ume da vodi loptu, nego nekog s kog ne sme da se pomogne.

Link to comment
3 hours ago, adasevic said:

Lazic je mator i nema brzinu, a za Jovicem placemo jer je mlad (godinu mladji) i nije sklon povredama, te je poslednju sezonu odigrao bar trecinu utkamica jos pre korone... 

 

Lazic pogadja u proseku svaki drugi sut kad je sam. Il ceom da sve njegove suteve da racunamo kao da je sam, a kad nekog gotivimo los sut cemo da podvedemo pod teski sutevi koje je morao da uzme jer je isticalo vreme... 

 

Ja nesto ni ove godine sem malog Laze ne videh da iko u ovom nasem timu igra bolju odbranu od Lazica... Za sada ne vidi ni Ivanovic ocito... 

 

Niko nije ovde  žalio za Jovićem, čisto  preneo vest jer se šuskalo, a lično mislim da bi Jović bio upgrade u odnosu na Markovića...

 

Meni se lično ne svidja razvoj kluba, jer od prve ere Radonje se ništa nije po pitanju nastupa u EL popravilo, naprotiv....

Ima tu nekih opravdanja koji relativno utiču, ali ne toliko koliko se zloupotrebljavaju da bi se reklo, jbg to to, plafon...

 

Ne svidja mi se argumentacija da jedino mamojebačkom odbranom moze da se dobije. Naravno da dobra odbrana pomaže, ali dobija se na koš vise, a ne manje.

Vise volim da gledam svoj tim da dobije 97:98 nego 68:67... A i ta pobeda protiv Asvela, nije bila zbog bog zna kakve odbrane (znam, odbranili smo zadnji napad), ali Asvel se i posteo izpromasivao, ono 4/22...

 

Imamo previše  matoraca, previše na platnom spisku koji u EL nema sta da pruzi... Godinama smo zadovoljni biti gazda u selu... To se takodje odslikava na domaće igrače koji godinama nisu nešto napredovali. A i da jesu, kao npr taj Jović, nebi vise bili ovde, vec keširali vani....

 

Pitanje i resenja u vezi trenera kroz EL godine takodje pokazuje neozbiljnost...

 

Ali nebitno, idemo dalje i daj bože da nam sutra kapiten donese pobedu u Berlinu :cool:

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...