Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

10 minutes ago, Drvo said:

Mogu samo da nagadjam zasto nije otisao, Mnogi su otisli, pa se vratili ili cak nisu uspeli da se vrate ili kao Luka Mitrovic morali da zarade krvavo povratak, bolje znaci da nisu ni odlazili.

lazic ne bi opstao van zvezde ni tri meseca kao kosarkas. eto, to sam ti resio da ne nagadjas vise. 

  • +1 3
Link to comment
Mogu samo da nagadjam zasto nije otisao, Mnogi su otisli, pa se vratili ili cak nisu uspeli da se vrate ili kao Luka Mitrovic morali da zarade krvavo povratak, bolje znaci da nisu ni odlazili.
 
Mogu da ti odgovorim ponovo kontra pitanjem, jer me bas zanima sta je teorija. Da li zaista mislis da svaki trener u poslednjih deset godina, a bilo ih je 7-8 spada pod Covicevog roba i kako im se to uopste isplati ako mogu da imaju pola miliona evra godisnje na mnogim drugim mestima? Ako je odgovor ne, zasto su ti treneri gurali u tim Branka Lazica i time "nipodastavali ozbiljne dvojke i trojke"?
 
Jel moguce da sam ja ovde jedan od malobrojnih koji misli da nasi treneri nisu ludaci? A radi se listom o vrhunskim trenerima.
 
Ajde da ga je jedan trener gurao, pa kazes miljenik mu ili pogresio covek, ali on kod svakog trenera  ima 15-20 minuta. Ako sam ja u krivu, sto je moguce, kako je moguce da je svaki nas trener toliko u krivu, a vi sa foruma u pravu?

Ajd jos jednom:
Pricam o Lazicu iz poslednjih par sezona i sramotnom trpanju u tim u fazi karijere kad je daleko ispod nivoa potrebnog za kkcz koji igra EL.
Tako da nije rec o 7-8 trenera vec o Radonji i VlJovanovicu. Videcemo gde ce ga svrstati Ivanovic kad je vec ovaj tu.
Rekao ti je neko, ovaj Lazic sad je sporiji od onog pre i ne moze da igra pola one odbrane zbog koje su ga ti navedeni treneri svrstavali u tim imajuci u vidu odnos cena/kvalitet.
Vrlo lako za prihvatiti kad zelis.
Napad je vazda bio problem. Repertoar koji se sastoji od solidnog procenta za tri i tih, kako ti kazes ‘skrivenih timskih kvaliteta’, je apsolutno nedovoljan za ovaj nivo igre. Bukvalno ne bi izdrzao tri meseca ni u jednom drugom EL timu.
Link to comment
14 minutes ago, Joe D said:

lazic ne bi opstao van zvezde ni tri meseca kao kosarkas. eto, to sam ti resio da ne nagadjas vise. 

A zasto u Zvezdi opstaje? ko ga stavlja u tim na svakoj utakmici 15-20 minuta u poslednjih 1000 utakmica?  I zasto?

Link to comment
1 minute ago, MeanM@ said:


Ajd jos jednom:
Pricam o Lazicu iz poslednjih par sezona i sramotnom trpanju u tim u fazi karijere kad je daleko ispod nivoa potrebnog za kkcz koji igra EL.
Tako da nije rec o 7-8 trenera vec o Radonji i VlJovanovicu. Videcemo gde ce ga svrstati Ivanovic kad je vec ovaj tu.
Rekao ti je neko, ovaj Lazic sad je sporiji od onog pre i ne moze da igra pola one odbrane zbog koje su ga ti navedeni treneri svrstavali u tim imajuci u vidu odnos cena/kvalitet.
Vrlo lako za prihvatiti kad zelis.
Napad je vazda bio problem. Repertoar koji se sastoji od solidnog procenta za tri i tih, kako ti kazes ‘skrivenih timskih kvaliteta’, je apsolutno nedovoljan za ovaj nivo igre. Bukvalno ne bi izdrzao tri meseca ni u jednom drugom EL timu.

Ne slazem se da je losiji nego pre, cak naprotiv, iskusniji, namazaniji i ima bolji sut nego ranije. 

 

Znaci teorija je da je kod Obradovica bio ok, ali vec sa dolaskom Radonjica to je sramota sto je on u timu. jesam li dobro shvatio? I Radonjic ga je stavljao u tim jer mu se ne svidja da ima uspesnu karijeru, pa ce da stavi tako nekog sramotnog igraca. I plus pobedi najtrofejnijeg evropskog trenera u istoriji, sa skupljim timom, a dao mu fore Lazica. :Jova:

Link to comment
55 minutes ago, MeanM@ said:


Au covece :)
Moze li jedan elaborat zasto tako zahvalan timski igrac sa ozbiljnim skilom nije odradio neki ugovor vani?
I ako moze primer igraca slicnog kalibra (koji je po tebi na solidnom EL nivou) koji se odlucio za slicni put u karijeri?
Poredis Branka jbt sa ozbiljnim EL dvojkama/trojkama, nipodastavas njihove kvalitete, ne znam da l je zajebancija u pitanju.

 

To nije nikakav argument. Zasto bi? Lazic nigde ne moze da dobije ni pare ni status koje ima u Zvezdi, takve igrace niko ne kupuje u inostranstvu jer ih obicno imaju u sopstvenom pogonu ili u nekom od manjih klubova u istoj zemlji. I bolji igraci tog tipa su probali van svojih maticnih klubova pa se nisu proslavili, vratili se nazad i odmah poceli da isporucuju standardno. Ulanovas i Jankunas iz Zalgirisa mi, recimo, prvi padaju na pamet. Cak i u Efesu krcatom neverovatnih igraca jos uvek se mota onaj Dogus Balbaj ili kako se vec zove lik. Da ne pricam o specijalistima drugog tipa kao sto su Mahmutoglu, Abrines, Kalancakis, Cipser, Kerol, Kozer koji se vrte po svojim klubovima sto godina i uvek u nekoj epizodnoj ulozi. Naravno, sve su to kvalitetniji igraci od Lazica ali su i klubovi u kojima igraju veci i bogatiji pa bi svakako mogli da kupe bolje i mladje igrace.

 

Svi ti klubovi imaju igrace koji su maltene klupski inventar, prvi su na treningu, docekuju nove igrace i pomazu im da se sto je moguce brze adaptiraju, na neki nacin su transmisija kluba u igracki pogon. Tako se obezbedjuje deo kontinuiteta koji je uvek bio i uvek ce biti neophodan za vrhunske rezultate. Lazic nije nikakav problem u Zvezdi, on ce da igra 30 sekundi ili 30 minuta u zavisnosti od toga sta trener trazi od njega ili nece igrati uopste i oko toga nece praviti nikakav problem. Ali nijedan se trener nece tako lako odreci igraca s tolikim uticajem i stazom u klubu koji radi vise i ozbiljnije od svih ostalih, ne zato sto mu treba kosarkaski vec zato sto mu treba zbog drugih stvari. Sutra da Ivanovic skocka napadacki potentniji tim koji u odbrani moze da mu pruzi zadovoljavajuci ucinak bez Lazica on nece imati ni minut na terenu. Zato svaki put kad je njegova minutaza velika to nepogresivo pokazuje u kakvom je igrackom i motivacionom stanju ostatak tima.

  • +1 6
Link to comment
 
To nije nikakav argument. Zasto bi? Lazic nigde ne moze da dobije ni pare ni status koje ima u Zvezdi, takve igrace niko ne kupuje u inostranstvu jer ih obicno imaju u sopstvenom pogonu ili u nekom od manjih klubova u istoj zemlji. I bolji igraci tog tipa su probali van svojih maticnih klubova pa se nisu proslavili, vratili se nazad i odmah poceli da isporucuju standardno. Ulanovas i Jankunas iz Zalgirisa mi, recimo, prvi padaju na pamet. Cak i u Efesu krcatom neverovatnih igraca jos uvek se mota onaj Dogus Balbaj ili kako se vec zove lik. Da ne pricam o specijalistima drugog tipa kao sto su Mahmutoglu, Abrines, Kalancakis, Cipser, Kerol, Kozer koji se vrte po svojim klubovima sto godina i uvek u nekoj epizodnoj ulozi. Naravno, sve su to kvalitetniji igraci od Lazica ali su i klubovi u kojima igraju veci i bogatiji pa bi svakako mogli da kupe bolje i mladje igrace.
 
Svi ti klubovi imaju igrace koji su maltene klupski inventar, prvi su na treningu, docekuju nove igrace i pomazu im da se sto je moguce brze adaptiraju, na neki nacin su transmisija kluba u igracki pogon. Tako se obezbedjuje deo kontinuiteta koji je uvek bio i uvek ce biti neophodan za vrhunske rezultate. Lazic nije nikakav problem u Zvezdi, on ce da igra 30 sekundi ili 30 minuta u zavisnosti od toga sta trener trazi od njega ili nece igrati uopste i oko toga nece praviti nikakav problem. Ali nijedan se trener nece tako lako odreci igraca s tolikim uticajem i stazom u klubu koji radi vise i ozbiljnije od svih ostalih, ne zato sto mu treba kosarkaski vec zato sto mu treba zbog drugih stvari. Sutra da Ivanovic skocka napadacki potentniji tim koji u odbrani moze da mu pruzi zadovoljavajuci ucinak bez Lazica on nece imati ni minut na terenu. Zato svaki put kad je njegova minutaza velika to nepogresivo pokazuje u kakvom je igrackom i motivacionom stanju ostatak tima.

smile.png
Pa upravo je to pitanje. Zasto jedan tako kvalitetan i potentan EL igrac (sudeci po Drvetu) nije probao da taj kvalitet unovci za nesto vise od par stotina hiljada evra po sezoni koliko je vrv imao u nekom peaku u Zvezdi. Oh wait…
Tvoj odgovor je u stvari pravi odgovor Drvetu o kvalitetima Branka Lazica.
Samo sto je Laza sa tim svojim ‘plafonom’ mogao da bude 8-9 igrac u rotaciji, sada ni to vec ne ide.
Al covek i dalje ima 16 mpg i predstavlja jedan od problema ovog tima.

edit
Pomenuti Kurbanov, Ulanovas i Jankunas su po predispozicijama i talentu ipak malo iznad Branka.
Link to comment
1 minute ago, Plajvi said:

Kurbanov na 4 u CSKA, Himenez onaj celavi se nauzimao medalja u repstaciji... 

rusi bar imaju svoje lazice kolliko hoces, gde nadje kurbanova koji nesto zapravo i zna.

  • +1 3
Link to comment

Nadovezao sam se na ove kvalitetnije iz harperovog posta

Korobkov, Bikov, Kulagin, Fridzon i drugari su legende :ziga: Njima su pola repstacije Lazici 

Pre par godina sam u onom platometrija tekstu video da je Fridzon tuko 2 miliona godisnje :isuse:

Edited by Plajvi
Link to comment
11 minutes ago, MeanM@ said:


smile.png
Pa upravo je to pitanje. Zasto jedan tako kvalitetan i potentan EL igrac (sudeci po Drvetu) nije probao da taj kvalitet unovci za nesto vise od par stotina hiljada evra po sezoni koliko je vrv imao u nekom peaku u Zvezdi. Oh wait…
 

Zato sto skuplji timovi imaju drugaciju taktiku. Ne bazira se igra toliko na odbrani.

 

Siromasniji timovi mogu da pariraju bogatijim samo uz ludacku odbranu, posto talentovanije napadace da kupe ne mogu.

Link to comment

Jos jednog primera sam se setio, drugacijeg tipa, ali opet primer gde je trener genijalno (moram da priznam iako ga ne podnosim) iskoristio jedno klasicno neotesano  drvo (nismo u srodstvu) da napravi prednost na EL nivou iako to niko drugi pre nejga i posle njega nije uspeo na taj nacin.

 

U pitanju je Slavko Vranes koji je razbijao na EL nivou  u Partizanu, jer je igra bila tako koncipirana da se nadoknadi manjak talenta, ali vise nigde nije mogao da igra.

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...