Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

Zato sto skuplji timovi imaju drugaciju taktiku. Ne bazira se igra toliko na odbrani.
 
Siromasniji timovi mogu da pariraju bogatijim samo uz ludacku odbranu, posto talentovanije napadace da kupe ne mogu.

Sad si malo izmenio tezu, jbg.
Po tebi sad ispade Laza prosto best buy opcija koja kida u odbrani i doprinosi u napadu iako se to kroz statistiku ne vidi. Sto donekle mogu da se slozim, mada mislim da je to vreme proslo.
Malopre je bilo da je on legit EL allround elitni defanzivac koji moze svuda, jerbo, osam trenera ga nije skartiralo. To se vec ne mogu sloziti
Link to comment
47 minutes ago, MeanM@ said:

Tvoj odgovor je u stvari pravi odgovor Drvetu o kvalitetima Branka Lazica.
...
Al covek i dalje ima 16 mpg i predstavlja jedan od problema ovog tima.
 

 

Ti onda nisi razumeo sta sam hteo da kazem. Ne predstavlja Lazic problem zbog svojih 16 minuta vec manifestaciju vecih problema u ekipi. Da Dobric i Holand mogu bilo sta da ponude u odbrani podelili bi tih 16 minuta dok kazes - batler. Zbog tih 16 minuta se i raspitujemo za Holinsovo zdravlje.

  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, Drvo said:

Jos jednog primera sam se setio, drugacijeg tipa, ali opet primer gde je trener genijalno (moram da priznam iako ga ne podnosim) iskoristio jedno klasicno neotesano  drvo (nismo u srodstvu) da napravi prednost na EL nivou iako to niko drugi pre nejga i posle njega nije uspeo na taj nacin.

 

U pitanju je Slavko Vranes koji je razbijao na EL nivou  u Partizanu, jer je igra bila tako koncipirana da se nadoknadi manjak talenta, ali vise nigde nije mogao da igra.

Kako nije?

Igrao je u Metalcu.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
36 minutes ago, MeanM@ said:


Sad si malo izmenio tezu, jbg.
Po tebi sad ispade Laza prosto best buy opcija koja kida u odbrani i doprinosi u napadu iako se to kroz statistiku ne vidi. Sto donekle mogu da se slozim, mada mislim da je to vreme proslo.
Malopre je bilo da je on legit EL allround elitni defanzivac koji moze svuda, jerbo, osam trenera ga nije skartiralo. To se vec ne mogu sloziti

Best buy opcija za 300k, za milion bi se nasao bolji.

Link to comment
 
Ti onda nisi razumeo sta sam hteo da kazem. Ne predstavlja Lazic problem zbog svojih 16 minuta vec manifestaciju vecih problema u ekipi. Da Dobric i Holand mogu bilo sta da ponude u odbrani podelili bi tih 16 minuta dok kazes - batler. Zbog tih 16 minuta se i raspitujemo za Holinsovo zdravlje.

Ja ne vidim spor u tome, slazem se sa tobom da nije Lazic osnovni problem. Vrv ne bi igrao da ovi kvalitetniji pruzaju sta se ocekuje.
Ovde polemisem sa covekom koji je tvrdio da je Laza igrac koji jednako daje svoje i u napadu i u odbrani i da kao takav treba da bude deo rotacije i trosi svojih 15 min. Doduse, posle je to malo preformilisao.
Link to comment
4 minutes ago, MeanM@ said:


Ja ne vidim spor u tome, slazem se sa tobom da nije Lazic osnovni problem. Vrv ne bi igrao da ovi kvalitetniji pruzaju sta se ocekuje.
Ovde polemisem sa covekom koji je tvrdio da je Laza igrac koji jednako daje svoje i u napadu i u odbrani i da kao takav treba da bude deo rotacije i trosi svojih 15 min. Doduse, posle je to malo preformilisao.

Ne znam kako si razumeo, ali ono sto sam rekao je da Lazic nije talentovan napadac, ali da doprinosi itekako u napadu nekim stvarima koje talentovani igraci ne rade, ali on radi za njih. Poenta je da nije igrac manje u napadu kako je popularno misljenje, ali je takodje bezvredan ako u petorci ima jos dva slicna igraca njemu. Prosto mora da se nadje balans.

Link to comment

Igrao je Dzefri Tejlor u Realu nekih 7 godina manje vise isto ovo sto igra Lazic kod nas. Slične statistike, minutaža, statistički parametri. Uze covek i EL i brojne titule i kupove po Spaniji... 

 

Niko ne tvrdi da je Lazic neki potentan igrac u EL koji bi mogao da trpa 20 poena u EL al nece jer mu to nije uloga. On ima odredjene kvalitete koje treneri koriste, a to je jaka i kvalitetna odbrana plus ce kad ga ostavis samog na 3 da pogodi u ozbiljnom procentu. On ne sutira puno jer sutira ako neko proba da ga pusta na sut kako bi udvajao, kao sto recimo dosta trenera znalo da radi sa Kalatesom, ili ako je neki istek napada koji nije dobro prosao pa lopta zavrsila kod njega. Ove godine u EL ima 4/7. Prosle godine je takodje imao najbolje procente kod nas za 3, verovali ili ne (45,5%). 

 

On je jedan od onih igraca koji su svesni svojih mana i ko je ono u cemu je dobar usavrsio do maksimuma, pa su ga zato svi treneri i koristili koliko su ga koristili. Problem sa njim trenutno su godine, i prosto cinjenica da sto vreme vise prolazi nece moci da koristi fizikalije koliko je koristio u naponu snage. To sad kompenzuje nekim iskustvom, ali nije to uvek dovoljno. Meni je prva asocijacija na njegovu odbranu onaj mec sa Baskonijom u Vitoriji gde covek skace sa 4oricom igraca Baksonije uzima loptu a ovi se ko kegle odbijaju od njega. 

 

Kada se ekipa malo normalizuje kada se jasno isprofilisu uloge i svako izbori svoje mesto pod suncem, verujem da ce Branko igrati manje, jer bi to znacilo da neki drugi mogu da odrade ono sto on trenutno radi. U svakom slucaju, Ivanovic je odmah pokazao da ce kod njega igrati svako koliok zasluzi u odnosu na ono sto on trazi. 

 

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, adasevic said:

Meni je prva asocijacija na njegovu odbranu onaj mec sa Baskonijom u Vitoriji gde covek skace sa 4oricom igraca Baksonije uzima loptu a ovi se ko kegle odbijaju od njega. 

 

 

 


Meni ono kad je u nekoj borbi za loptu ispod kosa uhvatio Hajnsa za glavu i vuce misleci da je lopta :laugh: Mislim da je to bilo u plejofu onom, ne mogu da nadjem 

Edited by Plajvi
  • +1 1
  • Haha 6
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...