Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

....i baš zbog toga je neko dužan konkretan odgovor na pitanje zašto Lesor nije potpisan prošle godine kada je bio dostupan i raspoložen da dođe. Čović ili Radonjić. Zbog 50k dolara? Zvuči mi neverovatno. 

  • +1 1
Link to comment

Zato što je imao lošu reputaciju iz prvog mandata, ukrašenu famoznim zicerom i uvreženim mišljenjem da je glup. Košarkaški glup. Što možda i jeste, ali je to nešto što može da se prikrije, ublaži, ispravi. 

I da probam sam da odgovorim na gornje pitanje. Mislim da je ipak Radonja presudio da to nije to. Čović ga je čak najavio kao siguran potpis u jednom od jutarnjih programa. 

  • +1 2
Link to comment

I prosle godine je bio na slicnom levelu kao kod nas, poludeo je ove sezone

Vise nije Stimac s dredovima, poceo je da davi plejeve na piku umesto da stoji na promaji 

  • +1 2
Link to comment
24 minutes ago, fandorin said:

....i baš zbog toga je neko dužan konkretan odgovor na pitanje zašto Lesor nije potpisan prošle godine kada je bio dostupan i raspoložen da dođe. Čović ili Radonjić. Zbog 50k dolara? Zvuči mi neverovatno. 

 

Skokni do Atine pa pitaj odgovornog. I za Lesora i za Smailagica, obojica su nam nudjena i obojicu je Radonjic odbio. Obojici je time ucinio veliku uslugu.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Plajvi said:

I prosle godine je bio na slicnom levelu kao kod nas, poludeo je ove sezone

Vise nije Stimac s dredovima, poceo je da davi plejeve na piku umesto da stoji na promaji 

 

Kao sto rekoh, bio je Lesor odlican i u Monaku. Naravno da ga je Obradovic dodatno istesao, nije on uzalud najtrofejniji trener u istoriji evropske kosarke, ali nije bas da ga je istesao iz komada bukovine.

Link to comment
 
Skokni do Atine pa pitaj odgovornog. I za Lesora i za Smailagica, obojica su nam nudjena i obojicu je Radonjic odbio. Obojici je time ucinio veliku uslugu.
Ne bih ja tvrdio da ih je Radonjić odbio, osim ako nisam lično prisustvovao razgovorima. Ipak je Čović majstor spinovanja i manipulacija. Najveći gubitak za Zvezdu ovog leta je Radonjićev odlazak i sumnjam da su tu pare bile problem.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Bile su sigurno i pare problem.
Videlo se odmah posle naše titule ,komšije dobile još veći budžet i pozivnicu a mi kitu cveća za početak.

Sve je stalo,prolazilo vreme ,nije bilo nikakvih garancija ,onda Holins dobio odličnu ponudu ,Davidovac još bolju i to je to. Radonja nje hteo da čeka ,Miško mu našao odmah bolji tezgu . Kalinić naravno nije hteo da ostaje u tim uslovima ,čovek je pobednik. Kasnije su ušle pare,kad nam se razjebao ceo tim onda evo vam pare,more mrš!
E kad su ušle pare i nema Radonje onda je Čoki postao i trener i gm i zaigrao se :)
Sent from my YAL-L21 using Tapatalk





Link to comment
10 minutes ago, Djolle said:

Ne bih ja tvrdio da ih je Radonjić odbio, osim ako nisam lično prisustvovao razgovorima. Ipak je Čović majstor spinovanja i manipulacija. Najveći gubitak za Zvezdu ovog leta je Radonjićev odlazak i sumnjam da su tu pare bile problem.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

 

Ne znam sta bi ti tvrdio ili ne bi, to je tvoja stvar, ja tvrdim da su nam i Lesor i Smajli bili nudjeni i da Radonjic nije hteo ni jednog ni drugog.

  • +1 2
Link to comment
Ne gledam ja tako na kosarku, a koliko vidim ni vrhunski kosarkaski treneri (sto ne mroa da bude povezano)
 
Juce je recimo, koliko sam shvatio iako nisam stigao da gledam, Dusko Ivanovic poslao Nedovica na klupu posle trojke sa 8 metara. Ta tri poena nanose mnogo vise stete nego koristi dugorocno gledano.
 
Ono sto trener hoce do tebe na terenu je da odigras ono sto se igra, da li ces imati priliku da sutnes ili ne zavisi od milion faktora, da li ces pogoditi ili ne takodje., ali ti moras da uradis ono sto je on za konkretno tebe isplanirao, ti si sraf jednog mehanizma, ako sraf ne radi ne radi ni mehanizam. Zao mi je sto ljudi ne gledaju tako na sport, kao na timsku igru, pa malo sa kim ima o cemu i da se raspravlja a da ima smisla, nego se sve svodi na to ko je koliko dao poena i koliko je imao indeksnih poena.
 
Kada je, na primer, Branko Lazic imao sve nule u statistici i clickbait sajtovi krenuli da loze ljude da je to nesto strasno,a mnogis se klinci primili, on nije ni sutnuo nijednom. Zasto? Zato je bio cuvan, on ne ulazi u driblinge, znaci da je odvukao svog igraca u napadu i to je ono sto se od njega trazi. Tako su ga koristili svi treneri kod nas, a bilo je vrhunskih trenera. To je mnogo bolje od igraca koji da 15 poena, sutne trojeke 5/12 i mrzi ga da stane u stav u odbrani (citaj Pulen i slicni), dobar trener takve igrace nece dovoditi u tim, zato i igraju po Mornarima i Cedevitama.
 
Kosarka je timska igra u kojoj se, kod dobrog trenera, tacno zna ko sta treba da radi. Laziceva uloga i u napadu i u odbrani se tacno zna, on nece biti u napadu u prvom planu, kao sto ce se npr Nedovic pokusati da maskira u odbrani. I obrnuto. Lazic ce biti najvise koristen u odbrani, Nedovic ce, ako je moguce cuvati nekog ko je manje opasan.
 
Da li ce Lazic dati 15 ili 0 poena a ne sutne, nema niakve veze kako je on odigrao. 
 
Kada je juce pitan za Dobrica i njegov sut za tri 1/9 Ivanovic je rekao , on je napravio dve uzasne greske u odbrani i to je gledam, a sut ... to nekad ide nekad ne ide. Da ne znaju ko je Dobric, forumasi ovde bi ga poslali u Moldaviju, treneri ne gledaju tako, zato i jesu treneri i zaradjuju pola miliona godisnje.
 
 

Au covece :)
Moze li jedan elaborat zasto tako zahvalan timski igrac sa ozbiljnim skilom nije odradio neki ugovor vani?
I ako moze primer igraca slicnog kalibra (koji je po tebi na solidnom EL nivou) koji se odlucio za slicni put u karijeri?
Poredis Branka jbt sa ozbiljnim EL dvojkama/trojkama, nipodastavas njihove kvalitete, ne znam da l je zajebancija u pitanju.
  • +1 1
Link to comment
45 minutes ago, MeanM@ said:


Au covece :)
Moze li jedan elaborat zasto tako zahvalan timski igrac sa ozbiljnim skilom nije odradio neki ugovor vani?
I ako moze primer igraca slicnog kalibra (koji je po tebi na solidnom EL nivou) koji se odlucio za slicni put u karijeri?
Poredis Branka jbt sa ozbiljnim EL dvojkama/trojkama, nipodastavas njihove kvalitete, ne znam da l je zajebancija u pitanju.

Mogu samo da nagadjam zasto nije otisao, Mnogi su otisli, pa se vratili ili cak nisu uspeli da se vrate ili kao Luka Mitrovic morali da zarade krvavo povratak, bolje znaci da nisu ni odlazili.

 

Mogu da ti odgovorim ponovo kontra pitanjem, jer me bas zanima sta je teorija. Da li zaista mislis da svaki trener u poslednjih deset godina, a bilo ih je 7-8 spada pod Covicevog roba i kako im se to uopste isplati ako mogu da imaju pola miliona evra godisnje na mnogim drugim mestima? Ako je odgovor ne, zasto su ti treneri gurali u tim Branka Lazica i time "nipodastavali ozbiljne dvojke i trojke"?

 

Jel moguce da sam ja ovde jedan od malobrojnih koji misli da nasi treneri nisu ludaci? A radi se listom o vrhunskim trenerima.

 

Ajde da ga je jedan trener gurao, pa kazes miljenik mu ili pogresio covek, ali on kod svakog trenera  ima 15-20 minuta. Ako sam ja u krivu, sto je moguce, kako je moguce da je svaki nas trener toliko u krivu, a vi sa foruma u pravu?

Edited by Drvo
  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...