Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

3 minutes ago, Heaviside said:

Kapiram skroz o čemu pričaš. Imao sam isti osećaj za neke naše sastave u onih par godina kada smo imali gomilu stranaca. Aleksa je recimo karakteran igrač, a Tristan interesantan prospekt. Možeš zbog njih inicijalno da gledaš pa ti možda i priraste srcu ekipa.

 

uz napomenu da nisam od onih koji imaju nešto protiv stranaca. Lesor mi je npr. omiljeni igrač u ovoj postavi, naprosto gotivim takve likove. a ne bih imao ništa protiv stranca ni u reprenzetaciji.

 

ono što me užasno nervira je pristup igri poput onog koji sam danas gledao (i prošle sezone još 20 puta). ja ne mogu da razumem, shvatim i prihvatim da je moguće da imaš igru i rezultat na polovini treće četvrtine i da onda, ničim izazvano, dozvoliš neku seriju tipa 30-5 ili koliko je već bilo. kako je to jebeno moguće u ozbiljnoj ekipi? kakav je to tim koji može da se raspadne za 5 minuta?

 

 

Link to comment

Nemam ni ja ništa protiv stranaca naravno, ali se pogodilo da mi zvezdini timovi sa po lupam 6 stranaca ne prirastu srcu i baš sam i ja pravio paralele sa nemačkim i belgijskim ekipama. Još se dobar deo njih ostajao godinu ili manje, šta znam, bezlično nekako bilo.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Heaviside said:

Nemam ni ja ništa protiv stranaca naravno, ali se pogodilo da mi zvezdini timovi sa po lupam 6 stranaca ne prirastu srcu i baš sam i ja pravio paralele sa nemačkim i belgijskim ekipama. Još se dobar deo njih ostajao godinu ili manje, šta znam, bezlično nekako bilo.

 

Što baš nemačke i belgijske ekipe. Svi po Evropi imaju bar 6 stranaca. Ne samo Belgijanci i Nemci. Hipotetički, šta je bolje za srpsku košarku, 12 domaćih 30-godišnjaka, ili 6 stranaca i 6 mladih domaćih igrača?

Link to comment
16 minutes ago, Ted said:

kakav je to tim koji može da se raspadne za 5 minuta?

 

Desava se to prilicno cesto i ozbiljnijim timovima od Partizana.

Ne svidjaju se ni meni neke stvari u rosteru. Imamo premalo kvalitetnih dodavaca, na primer, ali nije tacno da tu nema mladih i domacih igraca. Pokupilo se sve sto je bilo dostupno, ali sta da radis kad niko od njih trenutno ne moze da ostane na terenu na top nivou. Recimo, svaki tim ce nas napadati preko Tristana kad god je u igri, a on ce opet dobijati neke minute. 

Uglavnom, ne moze i 10+ hiljada sezonskih, Evroliga, Zeljko na klupi i simpatican tim za 20% pobeda. 

  • +1 2
Link to comment

Nemam pojma, to mi ostala sećanja klinac kad sam bio na ekipe iz nekih zemalja gde ima para ali nema košarkaša i svi sa komplet američkom ekipom i igraju isto. Veze nemam zašto povezujem baš sa Belgijom i Nemačkom.

 

Šta je bolje za srpsku košarku mene generalno sve manje zanima, a kada je KKCZ u pitanju ne zanima me uopšte da li rade u interesu srpske košarke. Ako ide dobro klubu biće automatski neka vajda i za košarku kod nas uopšte. Nisam uopšte komentarisao sa tog stanovišta. Zanima me samo mi bude zanimljivo da gledam, ako može i dobar rezultat onda super ali ne mora. 

 

Za klub mislim da je bitno da ima čuvenu domaću bazu da bi postojao kontinuitet i da konstantno pokušava da izbaci nove igrače u tu bazu plus nekoliko stranaca. I onda može nekad i da klikne i da napravimo neki bljesak. Sa kupovinom 6-7 glavnih igrača sa strane, koje pri tome često menjaš, nemamo šta da tražimo, to je u principu koliko para toliko muzike priča. Ne računam Veselog, Lovernja i takve primere u to. 

 

Pričam pre svega o tome šta mene lično privlači tj. šta volim da gledam i na šta se ložim. Ne tvrdim da može sa recimo 3 stranca da se nešto uradi u EL niti me zanimaju domaća deca kojoj stranci uzimaju mesta i slične priče. 

Link to comment
46 minutes ago, J.R. Cash said:

 

Desava se to prilicno cesto i ozbiljnijim timovima od Partizana. 

 

verujem, ne gledam puno košarke van onoga što igra Partizan. nešto malo EL i NBA kad mogu da postignem.

 

svakako je to pitanje i kvaliteta i uigranosti. ali verujem da je i pitanje pristupa igri. ono, kad krene neko sranje moraš da imaš reakciju. da se igrači saberu, da podignu agresivnost, pokažu želju da se vrate. nekad će da se vrate, nekad neće, ali svakako im neće biti zamereno ništa u vezi pristupa. ovo je baš izgledalo kao da grupa na prvi ozbiljniji problem ili nalet protivnika diže ruke i predaje se bez borbe. taj pristup me do ludila dovodi i oduzuma mi želju da gledam dalje.

 

što reče Kari jednom, oni dadu koš mi skidamo gaće. da bude još grđe, ti koji dadu koš bili su upravo iz Partizana. a sad su naši ti koji skidaju gaće.

 

46 minutes ago, J.R. Cash said:

Ne svidjaju se ni meni neke stvari u rosteru. Imamo premalo kvalitetnih dodavaca, na primer, ali nije tacno da tu nema mladih i domacih igraca. Pokupilo se sve sto je bilo dostupno, ali sta da radis kad niko od njih trenutno ne moze da ostane na terenu na top nivou. Recimo, svaki tim ce nas napadati preko Tristana kad god je u igri, a on ce opet dobijati neke minute. 

Uglavnom, ne moze i 10+ hiljada sezonskih, Evroliga, Zeljko na klupi i simpatican tim za 20% pobeda. 

 

što se tiče mladih i domaćih, to mi nije od presudnog značaja. i maldi i domaći mogu da imaju jeziv pristup utakmici. to nije pitanje nacionalnosti, državljanstva ili godišta. verujem da struktura tima objektivno nije mogla drugačije da izgleda, s obzirom na stanje na tržištu i kvalitet protivnika za koje se sprememo. ali pristup naprosto mora drugačiji da bude, pošto ovo što smo videli zaista spada u kategoriju bruka i sramota.

Edited by Ted
Link to comment

Imajte u vidu da je Zeljko isprobavao neke kombinacije, tipa petorka sa 5 bekova (jebes GSW, mi igramo small ball na extra hard podesavanjima), pa dosta minuta sa Tristanom i Balsom na parketu. Plus neuigranost, nekoliko puta su se bukvalno sudarali, Andjusic sa Nanelijem, Andjusic sa Ledejem, mislim jos jednom Andjusic sa jos nekim ali ne drzite me za rec :D pa ispadanja u odbrani, kad ili trojica krenu na igraca ili niko. Leci ce to sve na svoje mesto.

Link to comment
21 minutes ago, Lord Stef said:

Imajte u vidu da je Zeljko isprobavao neke kombinacije, tipa petorka sa 5 bekova (jebes GSW, mi igramo small ball na extra hard podesavanjima), pa dosta minuta sa Tristanom i Balsom na parketu. Plus neuigranost, nekoliko puta su se bukvalno sudarali, Andjusic sa Nanelijem, Andjusic sa Ledejem, mislim jos jednom Andjusic sa jos nekim ali ne drzite me za rec :D pa ispadanja u odbrani, kad ili trojica krenu na igraca ili niko. Leci ce to sve na svoje mesto.

Hoćeš da kažeš da se u stvari Anđusic sudarao sa svima?

  • Haha 2
Link to comment

gledam reprizu.

kako smo ovo uspeli da izgubimo?

andjusic kesa u odbrani.

ovaj jedan zenicanin mu poremeti centar za ravnotezu a ovaj na petama.

jos mu i uze loptu ispred nosa

Link to comment
  • aram unpinned this topic
  • aram locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...