Jump to content
IGNORED

Burnout


eumeswil

Recommended Posts

@Ayatollah Ma ja uopste nisam nezadovoljan sa svojim "mrvicama". Doduse nemam zenu i decu :D Ove godine sam dobio 10% povisice i bukvalno nista osetio nisam. Radio ne radio svira ti radio. 10 nivoa menadzera koji je jedini posao da pritiskaju da se posao zavrsi, gomila idiota koji te sprecavaju u tome da ga uradis i na kraju nula zahvalnosti ako uspes da se izboris i nesto deliverujes. Koliko sledec dana vec je to zaboravljeno jer cekaju druga naredjenja. A najgore je sto znas da ako odes sutra da se to nece osetiti. Masinerija je ogromna, samo drobi i nista je ne moze zaustaviti.

 

Ironicno, najsrecniji sam bio u ITu kad sam radio kao najobicniji support za obicne korisnike. Bar sam svaki dan video ljude koji su srecni jer sam im pomogao. 

  • +1 4
Link to comment

Meni finansije ok, zato i trpim, samo sto imam neki odvratan void u sebi, ne osecam se vise kao cojk, nekako sam se jako brzo potrosio. Nikad nisam verovao da cu biti ovoliko zasicen, umoran i da ce mi dokurciti sve s 33 godine, nekad se osecam kao da imam 53 

Mada je kapiram faktor i to sto je freelance/remote sljaka generalno vise predisponirana za burnout i depru nego poso u ofisu
 

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

jeste, a to ljudi ne razumiju o frilensu.

 

disponiran za burnout, depru i bezrazloznu grizu savjesti.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, morgana said:

bezrazloznu grizu savjesti.

trebalo mi je 10ak godina da se skonem sa ovoga...

 

 

  • +1 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
Posted (edited)
4 minutes ago, radisa said:

trebalo mi je 10ak godina da se skonem sa ovoga...

 

 

 

dobro je da si uspio.

ja sam evo par dana nesto bolesljiva i stalno se preispitujem je li ok sto sam odlozila zavrsetak projekta.

posto valjda radim u hitnoj i klijent ce umrijeti ako me toliko saceka. da radim za poslodavca u klasicnom rezimu, uzela bih bolovanje i lezala dok ne budem dobro.

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

Ja zadnjih 6 godina nisam gledao nijednu seriju jer me grize savest sta kurac da gledam to kad mogu da uzmem dinar

To je tacno ona dehumanizacija o kojoj sam pisao pre par postova 

  • +1 2
Link to comment
Just now, Ratamahatta said:

Je l' na ovo mislite? :D

1714627062784?e=2147483647&v=beta&t=1qdR

Pa recimo, imao sam problem da kolikogod radim, imam osećaj da radim premalo...

 

 

 

 

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment

Isto, sad sam se ogranicio na 40-45h nedeljno max. Dve pune godine (2017. i 2018.) sam radio 60h nedeljno, sprzen 

  • Tužno 1
Link to comment
1 minute ago, Ratamahatta said:

Ja zadnjih 6 godina nisam gledao nijednu seriju jer me grize savest sta kurac da gledam to kad mogu da uzmem dinar

To je tacno ona dehumanizacija o kojoj sam pisao pre par postova 

 

e fuck. bas si daleko otisao :(

 

dodatni problem je i to sto je ta dehumanizacija samonametnuta. nema ogranicenja od uzmimo 42 sata nedeljno pa je ishod ili ovo tvoje, rad do izgaranja, ili griza savjesti ako se ne odrade 42 sata, kao da se igdje osim na poslovima trake efektivno radi toliko tj bez praznog hoda.

efektivan rad je vecinom jedva preko polovine radnih sati. 

  • +1 2
Link to comment
Just now, Ratamahatta said:

Ja zadnjih 6 godina nisam gledao nijednu seriju jer me grize savest sta kurac da gledam to kad mogu da uzmem dinar

To je tacno ona dehumanizacija o kojoj sam pisao pre par postova 

 

Ja kad sam dao otkaz, sedeo sam kući i upalio utakmicu Evrolige u košarci, i onda razmišljao kada sam poslednji put radnog dana sedeo kući i gledao košarku (a da nije NBA u sred noći) ili bilo koji drugi sport...i nisam mogao da se setim. Žena mi je taj dan rekla da se ne seća kada sam poslednji put bio kući na radni dan u 7 uveče. I bilo mi je neobično, jer sam bio navikao da dolazim kući u 10,11 uveče, Nikad više.

  • +1 3
  • Tužno 2
Link to comment

Takva je priroda toga jbg, ne znas kad ce sledeci dolar. Moze da ti se uvek desi dry spell od nekoliko meseci bez klijenta, svaki sat je vazan. U prva 2 meseca pandemije sam izgubio 4 klijenta jer niko nije hteo da sipa lovu u to vreme, ono kad su brodovi stajali ispred San Franciska. Tek te jeseni kad su izasle vesti da ce biti vakcina je zivnulo trziste ponovo pa sam se snasao 

Link to comment
4 minutes ago, morgana said:

 

dobro je da si uspio.

ja sam evo par dana nesto bolesljiva i stalno se preispitujem je li ok sto sam odlozila zavrsetak projekta.

posto valjda radim u hitnoj i klijent ce umrijeti ako me toliko saceka. da radim za poslodavca u klasicnom rezimu, uzela bih bolovanje i lezala dok ne budem dobro.

Pa dobro, ja sam naučio da kažem da će biti urađeno tad i tad, i onda odrapim za nešto što mi treba par dana, dve nedelje... Nikad nije bilo problema...

 

4 minutes ago, Ratamahatta said:

Ja zadnjih 6 godina nisam gledao nijednu seriju jer me grize savest sta kurac da gledam to kad mogu da uzmem dinar

To je tacno ona dehumanizacija o kojoj sam pisao pre par postova 

I ja sam to imao, sad sam napravio sebi da uveče uzmem nešto da radimza šta mi treba pola mozga, pustim seriju/film, pa kad moram da se skoncentrišam, onda pauziram...

 

Mislim, @Ratamahatta, ti bi se kod nas u firmu savršeno uklopio, ali sad ne zapošljavamo trenutno, cimnuću te kad budemo, takvi se ljudi kod nas cene :D

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Ratamahatta said:

Isto, sad sam se ogranicio na 40-45h nedeljno max. Dve pune godine (2017. i 2018.) sam radio 60h nedeljno, sprzen 

Ja još uvek radim 55+, često i više, a srtariji sma od tebe 15+ godina :)

 

I nije mi teško :)

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...