Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

@harper

To je sve tačno i sa gotovo svim se slažem, ali prosto danas je u prvom poluvremenu bio najbolji iako je to nepopularno reći. Upravo su neke ofanzivne akcije dovele do takvog utiska pored standardno dobrog zatvaranja pozadi. Imao je par pasova između linija i čak 3 šuta i to sasvim dobra. On, naravno, nije kalibar za CL, ali da smo ga imali protiv Haife mislim da bi prošli. Falilo je baš to što on zna da odigra, taj igrač ispred odbrane. 

Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

Azarov igra dobro sto raduje.  Vreme je da stara garda, Borjan, Katai, Ivanic i Kanga preuzme sekundarnu ulogu u timu.  Problem je sto nema dovoljno dobrih igraca da ih zamene.

 

TSC je dobar tim.  Dobro su ustrojeni, imaju sistem igre i nekoliko dobrih igraca.  Lazetic je verovatno za glavu iznad ostalih trenera u ligi.

 

U cemu je problem sa Ivanicem i Borjanom? Borjan je golman a oni mogu da teraju dugo i obicno su sve bolji sto vreme prolazi, Ivanic je u najboljim godinama i mislim da bi igrao jos bolje kad bi Katai malo vise sedeo na klupi. Uopste ne mislim da je lose resenje cak ni za LS da iza spica igraju ovaj Nigerijac koji dolazi, Bukari i Ivanic, pod uslovom da Olainike pokaze i kod nas ono sto pokazuje u Slovackoj. Jos uvek nekako vucemo tu pricu o trouglu Ivanic-Katai-Rodic koji je nekada zaista funkcionisao najbolje u ovom timu ali to vec odavno nije slucaj, pre svega zato sto su Katai i Rodic pali vec neko vreme i slepaju se na staru slavu. Za Kangu verujem da mu je ovo poslednja sezona u Zvezdi, mada nas voljeni ludi Gabonac ume da iznenadi. Ne mozemo vise da zavisimo od njegove igre, previse carini a em nije toliki kvalitet, em ume da odigra utakmice ispod svakog nivoa pa onda cela ekipa ne moze da se sastavi.

 

Po mom misljenju, nama su jedini "problem" Kanga i Katai, iz razlicitih razloga. Mogu se naci igraci koji ce imati slican ucinak za pare koje mi dajemo za pojacanja. Katai je, naravno, talenat kakav se retko dobija za pare za koje igra ali talenat je jedna stvar a ucinak nesto sasvim drugo. On se na zalost dozvao pameti prekasno, sada je vec u godinama kad vise ne moze da nadoknadi godine i godine lelemudjenja. Igrac poput Kange se menja drugacijim balansom u manevru, sa dva igraca koji nece morati da pipnu svaku loptu ali ce moci uspesno da igraju u oba pravca. Danas su retki timovi cak i najvisem nivou fudbala koji daju u ruke kljuceve igre jednom igracu, a i kad se to desi to obicno budu elitni igraci kakvih na svetu ima jedva desetak. Takav fudbal skoro niko vise ne igra.

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, fandorin said:

@harper

To je sve tačno i sa gotovo svim se slažem, ali prosto danas je u prvom poluvremenu bio najbolji iako je to nepopularno reći. Upravo su neke ofanzivne akcije dovele do takvog utiska pored standardno dobrog zatvaranja pozadi. Imao je par pasova između linija i čak 3 šuta i to sasvim dobra. On, naravno, nije kalibar za CL, ali da smo ga imali protiv Haife mislim da bi prošli. Falilo je baš to što on zna da odigra, taj igrač ispred odbrane. 

 

Po meni je Azarov bio najbolji ali neka bude da si ti u pravu. Sustina je da kad ti je najbolji igrac na terenu Micko Mijailovic, pored Kange, Kataija, Ivanica, Bukarija, Azarova, Viga, Dragovica i Erakovica, onda imas rezultat kakav smo mi imali. I to nije kritika na njegov racun vec na racun drugih igraca i trenera.

  • +1 2
Link to comment

To da golmani postaju bolji kako vreme prolazi nije uvek slucaj.  Borjan ove sezone nije branio na nivou na kome je branio prethodnih sezona.  Nije on lose branio, ali bravurozne odbrane kojima se isticao nekada na evropskim utakmicama ove sezone se nisu ponovile.  Boljeg od njega nemamo, tako da ne ocekujem da ce da padne u drugi plan, ali novi dobar golman je potreban.  Sto se tice Ivanica, i on je ovu sezonu je odigrao ispod nivoa koji je imao prethodnih sezona.  To da ga Katai sputava u igri ne drzi vodu.  Prethodnih par sezona u kojima su njih dvojca briljirali ukazuje na to.  Konacno, prica o trouglu Katai-Rodic-Ivanic isparila je dolaskom Milojevica.  On vise forsira igru po desnom boku, narocito sada kada ima Viga i Bukarija u timu.  Kataiju je namenio ulogu poluspica tako da on dosta vremena provodi na sredini a ne po boku.  Karijera Kataija je na silzanoj putanji, mada mi je veoma zao zbog toga jer je igrac koga volim da gledam.  Ivanic je plemenit igrac i jos mu nije vreme da ide na klupu.  Medjutim, morace da igra bolje nego ove sezone da bi ostao u startnoj postavi. 

Link to comment

Prema trenutnoj situaciji, Zvezda je u četvrtom, ali ima izgleda da se situacija popravi i da "uskoči" u treći šešir pošto je trenutno samo jedno mesto "ispod crte".

Ključno je to kako će se razviti šampionati u Češkoj i Ukrajini. Zvezdi ne bi odgovaralo da Slavija Prag, odnosno, Šahtjor, osvoje titulu u svojim zemljama.

Slavija i Sparta su trenutno poravnati na vrhu tabele u Češkoj, dok se u Donjecku polako hladi šampanjac, iako bi Dnjepar-1 mogao da ga ugrozi u finišu sezone.

Link to comment
17 minutes ago, Dimitrije said:

To da golmani postaju bolji kako vreme prolazi nije uvek slucaj.  Borjan ove sezone nije branio na nivou na kome je branio prethodnih sezona.  Nije on lose branio, ali bravurozne odbrane kojima se isticao nekada na evropskim utakmicama ove sezone se nisu ponovile.  Boljeg od njega nemamo, tako da ne ocekujem da ce da padne u drugi plan, ali novi dobar golman je potreban.  Sto se tice Ivanica, i on je ovu sezonu je odigrao ispod nivoa koji je imao prethodnih sezona.  To da ga Katai sputava u igri ne drzi vodu.  Prethodnih par sezona u kojima su njih dvojca briljirali ukazuje na to.  Konacno, prica o trouglu Katai-Rodic-Ivanic isparila je dolaskom Milojevica.  On vise forsira igru po desnom boku, narocito sada kada ima Viga i Bukarija u timu.  Kataiju je namenio ulogu poluspica tako da on dosta vremena provodi na sredini a ne po boku.  Karijera Kataija je na silzanoj putanji, mada mi je veoma zao zbog toga jer je igrac koga volim da gledam.  Ivanic je plemenit igrac i jos mu nije vreme da ide na klupu.  Medjutim, morace da igra bolje nego ove sezone da bi ostao u startnoj postavi. 

 

Ivanic je od dolaska u Zvezdu imao velike amplitude u formi, secam se da se na pocetku dosta ljudi pitalo zasto smo dali tolike pare za njega a onda je u jednom trenutku oko onog dvomeca sa Milanom bio ubedljivo najbolji igrac Zvezde. Igracima poput njega koji igraju na touch i osecaj se desava da udju u periode kad "lopta nece da slusa".

 

Napisao sam da je Katai poceo da ga vezuje, bilo je perioda kad su savrseno funkcionisali zajedno. Danas smo prodali jednu izglednu situaciju jer je Ivanic pokusao da doturi loptu Kataiju koji je bio u kontaktu a imali smo dva igraca desno, od kojih je jedan bio Bukari, sa praznom livadom ispred sebe. Naravno, Katai se lose zagradio i izgubio posed. Njih dvojica su stekli naviku da se medjusobno "traze" na terenu sto je funkcionisalo super kad su obojica bili u formi ali sada kada je Katai van forme te izmene cesto nisu racionalne. Vec neko vreme Ivanic izgleda mnogo bolje kad se Katai preseli na klupu, nije to samo na ovoj utakmici.

 

Ne forsira Milojevic nista posebno po desnom boku i nije to razlog zasto ta osovina na levoj strani vise ne proizvodi kao nekad. Stvar je u tome da su Katai i Rodic jednostavno istroseni i nisu ni senka igraca kakvi su bili do pre godinu i nesto duze. Prirodno je da ce manevar traziti cesce desnu stranu ako tamo postoji dobar balans i ima dobrih opcija za dodavanje a sada sa Vigom i Bukarijem ih ima. Vigo se, na moje veliko olaksanje, izgleda odlicno uklopio sa ostatkom tima, bojao sam se da ce to tesko ici zbog jezika. Ima kod njega jos nedostataka, narocito pozadi, ali ocekujem da bude sve bolji kako vreme bude odmicalo i mislim da smo dobili sasvim dobrog beka.

Edited by harper
  • +1 1
Link to comment

Ja bih ipak potražio i novog gošu, možda pokušati sa Vasiljevićem, već u derbiju, Borjanu kvalitet odbrana je u opadanju, primio je baš ove sezone nekoliko kiks golova,. E sad, da li se može naći nešto bolje, a da je dostupno veliko je pitanje..

Edited by hrkljush boys_2
  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, hrkljush boys_2 said:

Ja bih ipak potražio i novog gošu, možda pokušati sa Vasiljevićem, već u derbiju, Borjanu kvalitet odbrana je u opadanju, primio je baš ove sezone nekoliko kiks golova,. E sad, da li se može naći nešto bolje, a da je dostupno veliko je pitanje..

 

Zamena golmana je obicno stresna za ekipu a mi na klupi nemamo nekog ekstremno talentovanog golmana koji ce nam u preostalih sedam kola pokazati da je resenje na duze staze. Borjan je jednostavno nespreman i dekoncentrisan, da se malo zategne preko leta i kad je u fokusu on je sigurno najbolji nas golman. Nije to samo do njegovih odbrana, drugi igraci u odbrani su navikli na njega, znaju kako da se postave u odnosu na njegove golmanske navike, znaju kada ce da istrci sa gola, koliki prostor ce da pokrije, komuniciraju non-stop sa njim, odbrane su generalno sigurnije kad iza sebe imaju poznatog golmana na kojeg su navikli. Ako ne budemo tumbali u zadnjoj liniji svaki drugi golman je veci rizik u LS, osim ako ne dovedemo neku ajkulu ekstra klase. Sto sigurno necemo. Golmani se svuda jako retko menjaju, mora bas da se desi nesto krupno da bi neki od njih izgubio mesto u timu.

  • +1 1
Link to comment

Ja mislim da ce tumbanja u zadnoj liniji biti i to na stoperskim pozicijama.  Mislim da ce Dragovic da pokusa da ode u Italiju.  Prema onome sto je izjavio u intervjuu za neke austrijske novine, to mu je zelja za zavrsetak karijere.  Vrlo je moguce da ode i Erakovic.  To su nam dvojca najboljih stopera i ujedno medju najboljim igracima u timu.  Milunovic, Spajic, Lekovic i Pankov (ocekujem da ga vrate sa pozajmice) nisu taj kalibar a neizvesno je i kako ce Spajic da igra nakon povrede.

 

Borjan je sve ono sto je Harper napisao, ali potrebno je da se pronadje ili forsira jos jedan golman.  Nama je Popovic odigrao nekoliko odlicnih utakmica kada je Borjan bio odsutan, ali on je stariji od Borjana i trenutno je na pozajmici u Cukarickom.  Mi ne smemo da dozvolimo da nemamo pouzdanog drugog golmana.  Igraci moraju da se naviknu na rezervnog golma. Utakmice u kupu ili utakmice u kojima Borjan nije neophodan treba da sluze za uigravanje odbrane sa drugim golmanom.

 

Ivanic je igrao slabo u vreme Vladana Milojevica jer mu nisu nasli dobru poziciju u timu (igrao je ono sto danas igra Kanga) i nije imao saigraca sa kojim je mogao dobro da saradjuje.  Kada ga je Stankovic upario sa Kataijem na levom boku, Ivanic je zablistao.  Kada je stekao samopouzdanje i formu, vise mu nije bio potreban ni Katai.  Na primer, na utakmici u Milanu je odigrao odlicno i bez Kataija koji je tek pred kraj utakmice usao u igru.

Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Prema trenutnoj situaciji, Zvezda je u četvrtom, ali ima izgleda da se situacija popravi i da "uskoči" u treći šešir pošto je trenutno samo jedno mesto "ispod crte".

Ključno je to kako će se razviti šampionati u Češkoj i Ukrajini. Zvezdi ne bi odgovaralo da Slavija Prag, odnosno, Šahtjor, osvoje titulu u svojim zemljama.

Slavija i Sparta su trenutno poravnati na vrhu tabele u Češkoj, dok se u Donjecku polako hladi šampanjac, iako bi Dnjepar-1 mogao da ga ugrozi u finišu sezone.
 

 

Baš me zanimalo trenutno stanje pa sam ih pokušao poredati. Ovo su otprilike šeširi ako bi Siti osvojio Ligu šampiona, a Leverkuzen Ligu Evrope.

 

image.thumb.png.c86164bb4186eab18f8450903ab4d42a.png

Edited by SmudgeYorkshire
  • Hvala 1
Link to comment

Ako se i nađemo nekako u 3. šeširu, imamo šansu da se dovučemo do LE proleća. Sve ostalo je daydreaming, pogotovo što ekipi trebaju ne samo remont i prava pojačanja, već i rezultati za sledeće sezone. Uz to, budimo realni, za bilo šta što spada pod konkurentno, trebaće bar 20 miliona eura za ekipu koju vode lopovi i beskarakterne džukele. Na tribinama, pošto su najvernijitm deo istog miljea i takođe dokazane štetočine, ne očekujem baš nikakvu promenu. Naprotiv, očekujem samo još veću štetu.

 

Plus, debakl FKP ove sezone mi nikako ne puni oko. TSC jeste bombona, fina trava i reflektori, ali za LK i to nogama u doope. Bolje bi bilo ipak da je Partizan konkurentniji.

Jbg.

Link to comment
5 hours ago, SmudgeYorkshire said:

Koliko je lijepo pogledati raspored datuma u Evropi i shvatiti da prvu evropsku igramo 19./20. septembra.

 

A plasirali smo se 22. aprila, bukvalno prvi od svih zaintesovanih...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...