Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Ja mislim da ce tumbanja u zadnoj liniji biti i to na stoperskim pozicijama.  Mislim da ce Dragovic da pokusa da ode u Italiju.  Prema onome sto je izjavio u intervjuu za neke austrijske novine, to mu je zelja za zavrsetak karijere.  Vrlo je moguce da ode i Erakovic.  To su nam dvojca najboljih stopera i ujedno medju najboljim igracima u timu.  Milunovic, Spajic, Lekovic i Pankov (ocekujem da ga vrate sa pozajmice) nisu taj kalibar a neizvesno je i kako ce Spajic da igra nakon povrede.
 
Borjan je sve ono sto je Harper napisao, ali potrebno je da se pronadje ili forsira jos jedan golman.  Nama je Popovic odigrao nekoliko odlicnih utakmica kada je Borjan bio odsutan, ali on je stariji od Borjana i trenutno je na pozajmici u Cukarickom.  Mi ne smemo da dozvolimo da nemamo pouzdanog drugog golmana.  Igraci moraju da se naviknu na rezervnog golma. Utakmice u kupu ili utakmice u kojima Borjan nije neophodan treba da sluze za uigravanje odbrane sa drugim golmanom.
 
Ivanic je igrao slabo u vreme Vladana Milojevica jer mu nisu nasli dobru poziciju u timu (igrao je ono sto danas igra Kanga) i nije imao saigraca sa kojim je mogao dobro da saradjuje.  Kada ga je Stankovic upario sa Kataijem na levom boku, Ivanic je zablistao.  Kada je stekao samopouzdanje i formu, vise mu nije bio potreban ni Katai.  Na primer, na utakmici u Milanu je odigrao odlicno i bez Kataija koji je tek pred kraj utakmice usao u igru.

Dva stopera i zadnji vezni na turbo pogon su jedino sto nas moze dogurati do treceg, ili uz neki dobar splet okolnosti i ludacku srecu, do drugog mesta u grupi.
Mi se fudbala necemo naigrati u napadu, nemamo para za one koji su konkurentni na tom nivou. Al ako sklopimo zadnju liniju koja ce moci da bude jedan pokretljivi autobus mozda i bude nesto. Naravno, uz sredinu koja ce umeti bar 20 sec da drzi loptu u posedu da se ovi pozadi opasulje s vremena vreme.
Problem je sto u nezgodnom trenutku dolazi ta smena igraca koji su nosili ekipu poslednjih godina, al nije da to nisu mogli da predvide ovi slepci u klubu.
S pozitivne strane, ima vremena za kvalitetnije pripreme, dovodjenje tih igraca, valjda ima malo neke strategije.
Ocekujem svakako da ce vrhovni vodja da odobri par desetina miliona za dostojanstveno prezentovanje sportske moci najveceg fudbalskog kluba moderne Srbadije.
Link to comment

Usrace nas u Ls tako jako tako da ce vec od treceg kola da bude poluprazan stadion.
Fali nam 6 igraca a ovi kupuju samo ono gde imsju dobru proviziju da se tale tako da jebi ga.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Plajvi said:

Nisam pogledao ni minut od revansa s Trabzonom naovamo

 

takodje, s tim sto domacu ligu nisam nesto gledao ni pre trabzona.

kapiram da je die hard ciganima super sto se titula obezbedi u novembru i onda se do kraja igra rekreativno, ali za one koji, pre svega vole sport ovo je neodrzivo. relativno lako resenje koje bi donelo neki minimalan boljitak bi bilo smanjenje lige na 10, ali sa ovom postavom u fss to necemo gledati.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Bright Billy said:

 

A plasirali smo se 22. aprila, bukvalno prvi od svih zaintesovanih...

To vam je i najveći problem, istovremeno

Link to comment
Just now, MeanM@ said:

To se nikad nece desiti.
Koliko je nas kojima treba liga od 10 klubova i regularnost takmicenja?

 

pa mozda nas ima, ali ultra kop manjina je glasnija i bolje organizovana, a njima to ne treba i onda jbg

  • +1 1
Link to comment

Mi ovde u ovoj iole razumnoj manjini koju cini forum nemamo konsenzus o kontaminiranosti srpskog sporta, a imacemo ga na nivou vecine koja prati fudbal. Tesko i nikad.
Vecinski, i mi i navijaci Partizana bi voleli kad bi mogli da imamo tapiju, oni vise na basket mi na fudbal, a to da l ce nam je obezbediti kvalitet ili neki mig iz trenutne vlasti, koga boli uvo kad znamo da je nas klub predodredjen da bude perjanica tog i tog sporta. Predodredjen, al u maloumnim mozgovima.
Uzasan mindset se stvorio i nece se promeniti dok neko ne razbuca te ideje makar i nekim brutalnim metodama, a za opste dobro sporta.

  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, Filozof manijak said:

To vam je i najveći problem, istovremeno

 

Istina, ogroman je disbalans izmedju nase lige i evrope i retko koji trener moze da napravi rezultat na oba polja. Ja se iskreno nadam da ce vas bar malo da oporave, jer sto neko ovde rece simpatican je tsc al su zeleni za neko ozbiljnije takmicenje...

Link to comment

pa samo da smanje ligu na 10, vec bi disbalans bio manji. igras 4 puta sa partizanom, tsc-om,vojvodinom, cukom, a 0 puta sa lucanima i surdulicom, i vec imas daleko bolju ligu.

  • +1 1
Link to comment

Bila bi jaca liga sa manje klubova ali ne mnogo. Juce smo treci put igrali sa topolom u situaciji gde oni jure bodove za jesen u evropi a nasi igraju da ne smore silnu decu koja su dosla da zickaju dresove i opet ih lagano dobismo. Ne vidim sta bi i cetvrta utakmica sa njima specijalno donela, cak mislim da bi u takvom sistemu bodovna razlika bila jos veca jer bi i oni imali vise tezih utakmica. Drugim recima, dok se ne reanimira partizan i dok se bar jos jedan klub ne ukljuci u borbu za titulu potpuno je nebitno dal se igra trokruzni ili cetvorokruzni sistem. Eno ga primer hrvatske gde se igra tako kako bi ovde vecina volela pa opet dinamo uzima titule lagano a kad izadju u evropu kauzu a u jbt ovo je prebrzo...

  • +1 2
Link to comment
10 hours ago, Medusa_trip said:

Ako se i nađemo nekako u 3. šeširu, imamo šansu da se dovučemo do LE proleća. Sve ostalo je daydreaming, pogotovo što ekipi trebaju ne samo remont i prava pojačanja, već i rezultati za sledeće sezone. Uz to, budimo realni, za bilo šta što spada pod konkurentno, trebaće bar 20 miliona eura za ekipu koju vode lopovi i beskarakterne džukele. Na tribinama, pošto su najvernijitm deo istog miljea i takođe dokazane štetočine, ne očekujem baš nikakvu promenu. Naprotiv, očekujem samo još veću štetu.

 

Plus, debakl FKP ove sezone mi nikako ne puni oko. TSC jeste bombona, fina trava i reflektori, ali za LK i to nogama u doope. Bolje bi bilo ipak da je Partizan konkurentniji.

Jbg.

 

Kad su jaki samo Zvezda i Partizan onda je - steta sto nema i drugih jakih klubova. Kad Zvezda ili Partizan zglajznu onda - drugi klubovi su sranje, trebaju nam jaki Zvezda i Partizan. Izgleda da se mi uvek odlucimo da kukamo za onim sto je suprotno od onog sto jeste. Za razliku od misljenja popularnog medju grobarima, Partizan je sam kriv sto je dosao u ovu situaciju, TSC i Cukaricki nemaju nista s tim. To su samo dva kluba koji godinama odrzavaju odredjeni nivo u kontinuitetu i docekali su krizu u jednom od Blizanaca da se pobiju za drugo mesto. Za Partizan je nesreca sto ljudi u klubu nisu shvatili, ili ih je boleo djokovic, da je u smislu evropskih takmicenja ove godine drugo mesto u ligi donosilo ono sto obicno donosi prvo mesto i titula.

 

Nije borba za drugo mesto gotova. Mi derbije teze igramo a zahvaljujuci Partizanovom rezultatu protiv Cukarickog to je jedina jaca utakmica na kojoj cemo gostovati. Siguran sam da cemo preostale utakmice odigrati ozbiljno i na pobedu s kakvim god timom da izadjemo, ima tu dosta igraca sa klupe koji ce zeleti da iskoriste ove poslednje utakmice da se nametnu za sledecu sezonu i pokazu novom treneru da zasluzuju Zvezdin dres. Na Partizanu je da se za drugo mesto izbori pobedama u direktnim dvobojima sa konkurencijom.

 

Inace, ova kuknjava i naricanje zbog igranja u LS je tako tipicna za navijace Zvezde. Godinama smo radili na tome da udjemo u red klubova koji ce poceti sezonu normalno a ne u sezoni letnjih odmora u kvalifikacijama i sada smo dosli u situaciju da to naplatimo. Da cemo biti konkurentni za prolaz u eliminacionu fazu LS to sigurno necemo jer tamo ne pripadamo ni po budzetu, ni po kvalitetu lige, ni po mogucnostima selekcije ali nam ulazak u grupe niko nije poklonio vec smo ga zasluzili i samim tim tom nivou pripadamo. Remont tima je vec u velikoj meri obavljen ili je u procesu da bude obavljen. Bukari, Vigo, Azarov, Kangva, Mitrovic, Stamenic, Olainike, Ado, verovatno i Kraso, to je vec devet igraca (od deset u polju) koji vec konkurisu za prvi tim ili ce vec od leta konkurisati. Dovodi se i novi trener koji se vec u odredjenoj meri dokazao vodjenjem jeftinih timova u LS. Remonti timova se ne obavljaju svakih sest meseci zato sto navijaci trenutno nisu zadovoljni ovim ili onim igracem. Zvezda je vec i u ovom sastavu daleko bolja od ostatka lige i nalazi se u onom limbu izmedju kvaliteta lige iz koje dolazi i potrebnog kvaliteta za LS. Sto joj je i maksimum, isto kao i gomili drugih timova iz slabijih liga (Apoel, Maribor, Serif, Makabi,...) koji se povremeno dokopaju Lige Sampiona. Ostaje da se vidi da li ce i koliko izraelski Obama™ uspeti da ovu ekipu ucini kompaktnom i tako napravi rezultat iznad pojedinacnog kvaliteta igraca.

 

Sa navijacima ne znam u cemu je problem i o kakvoj steti govorimo. Bice puna Marakana na svim utakmicama i atmosfera ce biti standardna za nase prilike. Ovi koji vole starovremski fudbal ce biti odusevljeni, UEFA ce nas klepati zbog baklji i sedenja na stepenistu i to je to.

  • +1 6
Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

 

pa mozda nas ima, ali ultra kop manjina je glasnija i bolje organizovana, a njima to ne treba i onda jbg

 

Nema ultra kop nikakve veze s tim, Zvezda kao klub jos manje. Ovolika liga je posledica jagnjecih brigada u FSS koji koriste klubove iz raznih pripizdina da sede u nikom potrebnim organima u savezu kao navodni njihovi predstavnici i lapaju pare. U trenutnoj podeli snaga Zvezdi bi od svih klubova najvise odgovarala kompaktnija liga sa vise jacih a manje besmislenih utakmica.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Bright Billy said:

Bila bi jaca liga sa manje klubova ali ne mnogo. Juce smo treci put igrali sa topolom u situaciji gde oni jure bodove za jesen u evropi a nasi igraju da ne smore silnu decu koja su dosla da zickaju dresove i opet ih lagano dobismo. Ne vidim sta bi i cetvrta utakmica sa njima specijalno donela, cak mislim da bi u takvom sistemu bodovna razlika bila jos veca jer bi i oni imali vise tezih utakmica. Drugim recima, dok se ne reanimira partizan i dok se bar jos jedan klub ne ukljuci u borbu za titulu potpuno je nebitno dal se igra trokruzni ili cetvorokruzni sistem. Eno ga primer hrvatske gde se igra tako kako bi ovde vecina volela pa opet dinamo uzima titule lagano a kad izadju u evropu kauzu a u jbt ovo je prebrzo...

 

u manjoj ligi bi i tsc bio jaci, to jeste poenta. kada bi svaka utakmica bila jaka jos bi se vise dizali, koncentracija kvaliteta bi bila veca, i svi klubovi bi napredovali u takvoj ligi.

hrvatska je bas dobar primer u prilog maloj ligi. i oni su dosta lutali sa sistemima takmicenja, ali kada su konacno smanjili na 10, vise se nisu vracali na staro

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment

pride, kad imas manju ligu mozes da poostris uslove za igranje u istoj. kad vidim teren u surdulici ne gleda mi se u startu, jer kakav fudbal mozes da igras na toj njivi

Edited by Nikodije
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...