Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

32 minutes ago, Dimitrije said:

Moj je utisak da i Milojevicev tim i Stankovicev tim nisu kondiciono tanki osim nekoliko pojedinaca.  Setimo se da su uspesno prolazili produzetke, dodavali gas i pravili preokrete u finisu znacajnih utakmica.  Problem je sto su igraci koji su kondiciono tanki ujedno i nosioci igre (Katai, Rodic).  Mogu oni da prodju bazicne i kondicione pripreme, to stanje se nece promeniti jer su im fiziologija i/ili psihologija takvi da ne dozvoljavaju trcanje 90+ minuta.  To se augmentuje sa godinama i kod Kataija i Rodica  a bogami i kod Milunovica to se sada vise ispoljava nego ranije.  Uz to, mi trenutno imamo nekoliko kljucnih igraca koji nisu prosli letnje pripreme sa timom (Pesic, Bukari), koji se puno trose u toku utakmice, a koji kondiciono nisu fit.  Zbog svega gorenavedenog, imali smo situaciju da u drugom poluvremenu obe utakmice sa Makabijem tim padne energetski.  S druge strane, imamo igrace kao Kanga, Dragovic, Erakovic, Sanogo, Srnic koji mogu da istrce u istom ritmu celu utakmicu.

 

Srnic je sinoc u jednom trenutku disao kao riba na suvom i izgledao kao da ce upravo da se srusi i umre, prikazala ga je kamera u krupnom planu. Ne znam koji je bio minut utakmice ali se secam da je bilo jos dosta do kraja. Kad je Stankovic izvadio Rodica i preselio Srndelja na to mesto bukvalno nismo postojali u odbrani sa te strane, tri ili cetiri puta su stoperi izlazili iz sredine i zatvarali kratere koji su se tu pojavljivali, srecom uspesno. Tek im je Pavkov dosao glave i to sa druge strane.

 

Jak ritam koji smo nabili u prvom poluvremenu polomio je i nas ali i igrace Makabija, s tom razlikom sto su njima izmene sluzile da koliko-toliko zadrze intenzitet (najbolji igrac zavrsnice je bio onaj Asili ili kako se zove sto je usao u drugom poluvremenu) a nama da osakatimo ekipu ili sklonimo s terena igrace koji su bili u ozbiljnoj zivotnoj opasnosti.

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Azdaja said:

Da sam Deki, a nisam. Ne bi mnogo se zadržavao na sinoćnjoj partiji.

 

Osvojiće titulu, direktno će da ode u LS. Sve to ide u CV.

 

Niko lud ne bi otišao sad iz neke kvazi odgovornosti.

 

Ima LE da se igra, ima dobar kadar za LE, odličan za ligu. Nema zime za njega.

 

Prizivaju ovde kako će Makabi da bude napunjen u LS ali ovo je dobar tim i veoma dobro vođen. Biće zanimljivo ispratiti ih.

 

Ovo je lepo napisano osim zadnje rečenice. Mislim da Makabi nema ni promil šanse da ponovi Šerifov scenario od prošle sezone. Ekipa koja je od nas primila laka 4 komada, sa tendencijom da primi još bar toliko prosto nema šta da traži sa klubovima iz lige petice.

 

Da Stanković ima ikakvu ponudu, otišao bi kao oparen. Jednostavno nikome nije interesantan u ovom trenutku, a kod nas ima sve što može poželeti.

Titula i direkt u LŠ je san svakog trenera na našim prostorima punih 30 godina.

 

 

Sinoć smo ispali spletom glupvih okolnosti i to nam nije prvi put. Ono što zameram Stankoviću je slaba psihička sprema igrača. Dozvolio je da dve dobijene utakmice izgubimo.

Ona "jeza" koja me je hvatala pre meča sa Pjunikom, se obistinila sinoć. Ko god da je u upravi i ko god se bavi dovodjenjem igrača nije smeo da dozvoli da utakmicu sezone igramo bez desnog beka i da nam Pavkov bude prvo ofanzivno rešenje sa klupe. Iako smo već nekoliko puta prežvakali i detaljno "secirali" svako pojačanje, ne mogu da se otmem utisku da se konstantno gomilaju pojačanja na suficitarnim pozicijama.

Takodje i status kapitena kao svete krave bi bila tema za raspravu - zvuči kao epitaf "za sve pruženo, večno hvala" ali definitivno je vreme da se šansa ukaže nekom klincu ili da razmišlja o dovodjenju novog prvog golmana (verovatno tek na zimu). Dosta nerezonskih poteza na terenu, direknta krivica za neke bitne golove, da ne pričam o gospodji Borjan i dodatnom publicitetu koji nam uopšte nije potreban. Ispiranje usta tračevima ko je koga jebao ili ko je koga tukao nije primereno našem klubu, a nije bilo tema ni u najgorim trenucima u istoriji kada je hapsilo Džaju i Cveleta i kada je Lukić stajao na stolici / nosio huliganske dukseve. Sinoćnom izjavom posle meča, o tome ko je pravi zvezdaš, mi se zgadio za sva vremena.

 

Do sličnog smo doterali i na ovom svetom topiku. Olako upadamo u vatru, delimo pogrdne epitete i lepimo dijagnoze. A iza sveg postavljamo upravo Borjanove reči sa etiketom ko je pravi a ko lažni zvezdaš. Zvezda je veća i od Vučića i od onih koji su bili pre njega i koji će doći posle njega. U uvek će biti veća i najveća od Vardara pa do Triglava svidjalo se to nekome ili ne. Spram toga bi se i svi mi mogli potruditi da nam topik ne liči na grupu tinejdžera sa Krstarice koji se raspravljaju ko ima veću patku.

 

Uostalom da je iko od nas fudbalski trener/stručnjak ne bi sigurno gulio tastaturu, nego bi radio svoj posao i spram toga ničija se ne može uzimati kao vrhovni sud bez obzira da li ti je nik harper, dimitrije, tsva, hrkljuš ili neki deseti.

 

Završiću parafrazom našeg Kuma™ " kritika da, ali primitivno vredjanje (i etiketiranje), zaboravite gospodo"

  • +1 3
Link to comment
18 minutes ago, harper said:

 

Srnic je sinoc u jednom trenutku disao kao riba na suvom i izgledao kao da ce upravo da se srusi i umre, prikazala ga je kamera u krupnom planu. Ne znam koji je bio minut utakmice ali se secam da je bilo jos dosta do kraja. Kad je Stankovic izvadio Rodica i preselio Srndelja na to mesto bukvalno nismo postojali u odbrani sa te strane, tri ili cetiri puta su stoperi izlazili iz sredine i zatvarali kratere koji su se tu pojavljivali, srecom uspesno. Tek im je Pavkov dosao glave i to sa druge strane.

 

Jak ritam koji smo nabili u prvom poluvremenu polomio je i nas ali i igrace Makabija, s tom razlikom sto su njima izmene sluzile da koliko-toliko zadrze intenzitet (najbolji igrac zavrsnice je bio onaj Asili ili kako se zove sto je usao u drugom poluvremenu) a nama da osakatimo ekipu ili sklonimo s terena igrace koji su bili u ozbiljnoj zivotnoj opasnosti.

Ocekivao sam komentar u vezi Srnicevog kondicionog stanja na sinoicnoj utakmici.  Mislim da je covek toliko mnogo jurcao od pocetka utakmice da sam ocekivao da ce da se izduva do kraja poluvremena i da ce Stankovic da ga zameni Sanogom.  Mislim da bi vecina igraca koji su dobro kondiciono pripremljeni ne bi bolje i duze izdrzala od Srnica.  Kanga je izuzetak.  To sto je Srnicevim prelaskom na Rodicevo mesto pocela promaja po levoj strani je u znatnoj meri i rezultat Srniceve nekompetentnosti na toj poziciji.  Slicno bi se desilo da je tu ulogu preuzeo i Erakovic.

Link to comment
5 minutes ago, John Coltrane said:

Mislim da Makabi nema ni promil šanse da ponovi Šerifov scenario od prošle sezone. Ekipa koja je od nas primila laka 4 komada, sa tendencijom da primi još bar toliko prosto nema šta da traži sa klubovima iz lige petice.

Potpuno se slažem, mislim da su krajnje prosečan tim, ajde neka bude solidan , čak po meni ni za ligu evrope, prvo poluvreme smo ih sa ništa epohalnom igrom, da kažemo korektnom i pametnom, lagano dobili do onog glupog kraja.

Druga je stvar što se nismo oporavili za drugo, ja i dalje mislim, više u glavi pa je otišlo i na trčanje, ali to se dešava i drugim, većim klubovima kada se desi neki trenutak koji sve prelomi.

Makabi će proći loše u lš, mada to nije ni bitno više, a verovatno bi i mi, da budemo pošteni.

  • +1 1
Link to comment

Ja Borjana ne volim ali to je najbolji golman koga smo imali jos od pokojnog Olje Petrovica.  Stavise, rekao bih medju prvih pet u istoriji kluba: Beara, Mrkusic, Petrovic, Borjan; peti bi mogli da budu Srba Krivokuca, Lovric, Dika Stojanovic.

 

Ja ne verujem da je samo klupska uprava odlucivala o desnom beku i drugom centarforu.  Mislim da je Stankovic tu imao vise upliva.  On je beskonacno verovao da ce Picini da se preporodi i nije hteo da razmislja o Gajicu, videvsi Gobeljica kao zamenu kada bude bilo potrebno.  Da je Gajicu ponudjena startna pozicija umesto alternative Piciniju, mozda bi pristao na produzenje ugovora pod povoljnijim uslovima.  Stankovic je imao na raspolaganju Ohija, Pavkova pa i Bena kao alternative Pesicu.  Izabrao je Pavkova jer je ovog krenulo na pocetku sezone pa je postizao gol po utakmici.

Link to comment
4 minutes ago, sasha said:

Potpuno se slažem, mislim da su krajnje prosečan tim, ajde neka bude solidan , čak po meni ni za ligu evrope, prvo poluvreme smo ih sa ništa epohalnom igrom, da kažemo korektnom i pametnom, lagano dobili do onog glupog kraja.

Druga je stvar što se nismo oporavili za drugo, ja i dalje mislim, više u glavi pa je otišlo i na trčanje, ali to se dešava i drugim, većim klubovima kada se desi neki trenutak koji sve prelomi.

Makabi će proći loše u lš, mada to nije ni bitno više, a verovatno bi i mi, da budemo pošteni.

U rangu Zvezde?  Mislim krenuli su od pocetka kvalifikacija, sve favorizovane timove (Olimpijakos, Zvezda) izbacili.  Jedino su izgubili revans na Kipru mada su prvu utakmicu dobili ubedljivo.  Gledao sam ih protiv Zvezde i delovali kao zreliji, takticki bolji, organizovaniji i bolje izbalansiran tim.  Da je Zvezda prosla dalje, da li biste o njoj govorili isto kao o Makabiju?

Link to comment

Borjan cetvrti/peti najbolji golman u istoriji kluba??? Borjan je dobar golman za današnju Zvezdu, ok je, ali ni blizu vrha. Oba Dike Stojanovici, pokojni Miloje, su bili bolji od njega. Svaki je imao svoje kiks momente, Borjan ima podosta takvih. Kao i teatralnost koja mi ide na nerve. 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Dimitrije said:

Ja Borjana ne volim ali to je najbolji golman koga smo imali jos od pokojnog Olje Petrovica.  Stavise, rekao bih medju prvih pet u istoriji kluba: Beara, Mrkusic, Petrovic, Borjan; peti bi mogli da budu Srba Krivokuca, Lovric, Dika Stojanovic.

 

Ja ne verujem da je samo klupska uprava odlucivala o desnom beku i drugom centarforu.  Mislim da je Stankovic tu imao vise upliva.  On je beskonacno verovao da ce Picini da se preporodi i nije hteo da razmislja o Gajicu, videvsi Gobeljica kao zamenu kada bude bilo potrebno.  Da je Gajicu ponudjena startna pozicija umesto alternative Piciniju, mozda bi pristao na produzenje ugovora pod povoljnijim uslovima.  Stankovic je imao na raspolaganju Ohija, Pavkova pa i Bena kao alternative Pesicu.  Izabrao je Pavkova jer je ovog krenulo na pocetku sezone pa je postizao gol po utakmici.

 

Dovoljno je videti protiv kojih ekipa je napravio taj skor i sve vam je jasno.

 

Mrkušić ne bi za tri života primio gol iz peterca kako je to Borjan umeo. Mislim da su poredjenja malo prejaka, ali ajde, ja tome nisam baš sklon pre svega zbog drugih vremena, drugačijih pravila igre, uslova igre, itd. ..

Link to comment
7 minutes ago, Dimitrije said:

U rangu Zvezde?  Mislim krenuli su od pocetka kvalifikacija, sve favorizovane timove (Olimpijakos, Zvezda) izbacili.  Jedino su izgubili revans na Kipru mada su prvu utakmicu dobili ubedljivo.  Gledao sam ih protiv Zvezde i delovali kao zreliji, takticki bolji, organizovaniji i bolje izbalansiran tim.  Da je Zvezda prosla dalje, da li biste o njoj govorili isto kao o Makabiju?

Pa iskreno, rekao bih slično, da smo u najboljem slučaju solidan tim. Druga je stvar šta bih voleo, ali tako je kako je. Nisam ja nezadovoljan, to je naša realnost, da ne širim priču u kakvoj državi živimo, ko je u klubu itd.

Nemam ja ništa protiv Makabija, ljudi su iskoristili što smo im mi servirali, ali i Olimpijakos su dobili kada su Grci van sezone, teško bi ih dobili u septembru recimo, a mi smo sami krivi što smo ispali, mnogo je gol primiti posle odbranjenog penala, autogol na kraju.

Mnogo grešimo, mnogo napravljenih penala, autogolova, kartona ptrethodnih godina, dobro i prolazimo.

Inače, mislim da su Krasnodar, Salcburg i Jang Bojs mnogo jači timovi od Omonije, Šerifa i Makabija što ne znači da ne volim više da gledam kako danas igramo.

Link to comment
9 minutes ago, dragance said:

Borjan cetvrti/peti najbolji golman u istoriji kluba??? Borjan je dobar golman za današnju Zvezdu, ok je, ali ni blizu vrha. Oba Dike Stojanovici, pokojni Miloje, su bili bolji od njega. Svaki je imao svoje kiks momente, Borjan ima podosta takvih. Kao i teatralnost koja mi ide na nerve. 

 

Mali Dika je u najboljem slucaju bio prosecan golman. Onaj kojeg si zaboravio je Dmitrovic a meni ce u prvih pet uvek da bude Ljukovcan. Borjan je odlican golman, problem je sto njegovo ponasanje u dlaku reprezentuje sve ono sto pristojni ljudi mrze u i oko Zvezde. Te dve stvari ko moze da odvoji - super, ko ne moze - opet super.

Link to comment
17 minutes ago, Dimitrije said:

U rangu Zvezde?  Mislim krenuli su od pocetka kvalifikacija, sve favorizovane timove (Olimpijakos, Zvezda) izbacili.  Jedino su izgubili revans na Kipru mada su prvu utakmicu dobili ubedljivo.  Gledao sam ih protiv Zvezde i delovali kao zreliji, takticki bolji, organizovaniji i bolje izbalansiran tim.  Da je Zvezda prosla dalje, da li biste o njoj govorili isto kao o Makabiju?

 

Makabi je tu negde u nasem rangu, sto je i rezultat na kraju pokazao, proci ce slicno kako bismo mi prosli. Serif je bio druga prica, oni su imali milojevicevsku koncepciju igre i skupili su neke bodove na prepad i tvrdocu. Makabi je onako, fina ekipica koja igra dobar i moderan fudbal ali nemaju kvalitet da se takvom igrom suprostave ovim jakim timovima, tako da ocekujem da stradaju u gostima a kuci ponesto mozda i naprave.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...