Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

56 minutes ago, harper said:

 

Rekao bih ti da se nije desilo. Pod jedan, odakle cifra od 60 miliona duga? Gde to pise ili je ikada pisalo? Koje godine je APR izbacio tu cifru kao Zvezdin ukupan dug? Sta znaci trideset i nesto miliona? Koliko je to nesto?

 

Pojedini grobari jos od UPPR-a u kosarci gaje taj narativ o Zvezdinim fantomski izbrisanim dugovima ali se ne treba obazirati na to. Isti ti grobari veruju da je u njihov klub Vucic postavio upravu sa ciljem da precizno odmeri i kontrolise koliko je Partizanu dovoljno da bude drugi a da nema sanse da bude prvi, sto je otprilike nivo verovanja u Deda Mraza i Zubic Vilu. Danas svako moze da napravi video klip, u njemu kaze sta hoce i baci ga na youtube, a onda ljudi zauzimaju stavove za i protiv necega sto se mozda uopste nije ni desilo ili postojalo. 26 miliona nisu male pare pa da tek tako bez traga nestanu iz klupskih papira.

 

da, 26, miliona nisu male pare. zato sam i napisao da je to spektakulatno. i za očekivati bi bilo da bude predmet intersovanja javnosti. bilo sa aspekta velemajstorskog poslovanja i smanjenja dugova uz uluganje u tim, bilo u nekim suprotnim smerovima i pravcima.

 

evo recimo ovde, radi se o izveštaju koji je u apr-u objavljen 2021. godine, pa pretpostavlam da je zaključno sa 31.12.2020. godine:

 

https://www.espreso.co.rs/sport/fudbal/869167/fk-crvena-zvezda-fk-partizan-agencija-za-privredne-registre-srbije-dugovanja

 

Quote

Naime, kako stoji u zvaničnom dokumentu Agencije za privredne registre (APR) ukupan dug crveno-belih je tačno 60.015.132 evra!

To su podaci sa kraja prošle godine kada su finansijski izveštaji morali da budu dostavljeni na uvid.

Zvezda je prošlu sezonu završila sa ogromnim gubitkom od 1.683.606.000 dinara ili pretočeno u evre – 14.320.000!

Naravno, dug je većinom prouzrokovan sezonom bez publike i koronavirusom. Izveštaj, potpisan od predsednika Svetozara Mijailovića, evidentira uzroke u izostanku prodaje fudbalera, nedostatka prihoda od plasmana u Ligu šampiona i zabrani prisustva gledalaca na utakmicama.

 

sad, postoji mogućnost da je neki novinar izmislio ovu cifru a nije je uzeo iz izveštaja. mada ne vidim svrhu toga ako je izveštaj javno dostupan. u najmanju ruku bi se očekivalo da klub digne dreku oko takve neistine i tuži ove novine/portal šta li je već. a i drugi su verovatno objavili. postoji mogućnost da novinar nešto tu nije razumeo, tad bi bilo za očekivati da bude neki demanti ili dokaz o suprotnom.

 

a ako u izveštaju koji je objavljen ove godine stoji ukupan dug 34, 35 ili 36 minilona (što je takođe proverljivo)......onda se postavlja pitanje otkuda razlika.

 

ja ne znam, odnosno nisam stručan da tumačim i analiziram bilanse stanja, uspeha, rashoda, tokova novca isl, da bih mogao bilo šta da tvrdim. niti ja tvrdim bilo šta. samo pitam. a ne bih ja trebao da pitam, pre bi trebali novinari to da čačkaju pošto se uvek radi o zanimljivoj temi za javnost.

 

mislim, poslovanje večitih jeste stvar od javnog interesa. znam da bi večiti voleli da nije, al jeste, pošto se radi o državnim čedima organski povezanim sa politikom i vlašću. 

  • +1 2
Link to comment

jedini koji to pita je žex puma :happy:

- kako to da je dr tvorzić iskazao gubitak u 2021 od 5 milki € i da je kada se to sabere sa dugom iz 2020  60+5 =35 :D

Link to comment
1 minute ago, Ted said:

 

da, 26, miliona nisu male pare. zato sam i napisao da je to spektakulatno. i za očekivati bi bilo da bude predmet intersovanja javnosti. bilo sa aspekta velemajstorskog poslovanja i smanjenja dugova uz uluganje u tim, bilo u nekim suprotnim smerovima i pravcima.

 

evo recimo ovde, radi se o izveštaju koji je u apr-u objavljen 2021. godine, pa pretpostavlam da je zaključno sa 31.12.2020. godine:

 

https://www.espreso.co.rs/sport/fudbal/869167/fk-crvena-zvezda-fk-partizan-agencija-za-privredne-registre-srbije-dugovanja

 

 

sad, postoji mogućnost da je neki novinar izmislio ovu cifru a nije je uzeo iz izveštaja. mada ne vidim svrhu toga ako je izveštaj javno dostupan. u najmanju ruku bi se očekivalo da klub digne dreku oko takve neistine i tuži ove novine/portal šta li je već. a i drugi su verovatno objavili. postoji mogućnost da novinar nešto tu nije razumeo, tad bi bilo za očekivati da bude neki demanti ili dokaz o suprotnom.

 

a ako u izveštaju koji je objavljen ove godine stoji ukupan dug 34, 35 ili 36 minilona (što je takođe proverljivo)......onda se postavlja pitanje otkuda razlika.

 

ja ne znam, odnosno nisam stručan da tumačim i analiziram bilanse stanja, uspeha, rashoda, tokova novca isl, da bih mogao bilo šta da tvrdim. niti ja tvrdim bilo šta. samo pitam. a ne bih ja trebao da pitam, pre bi trebali novinari to da čačkaju pošto se uvek radi o zanimljivoj temi za javnost.

 

mislim, poslovanje večitih jeste stvar od javnog interesa. znam da bi večiti voleli da nije, al jeste, pošto se radi o državnim čedima organski povezanim sa politikom i vlašću. 

 

Bez namere da ulazim u neku dalju analizu, ali ono što ekspert Pantić radi je da da meša babe i žabe, pa tako akumulirani gubitak predstavlja kao dug što nije isto jer u gubitak tj. rashode ulazi npr. i amortizacija koja nije dug, ali nije ni čudno jer napomena revizora o akumuliranom gubitku se navodi na prvoj strani izveštaja, a eksperti poput njega su poznati po detaljnom čitanju. Ukupne obaveze se nalaze negde na polovini izveštaja od 100 strana, a malo koji ekspert ima volju da to detaljno čita.

 

Da je ekspert Pantić stigao do 10 strane izveštaja video bi da je u bilansu stanja klub pravilno iskazao akumulirani gubitak, a da je revizor u svom mišljenju ubacio neku random cifru.

 

Link to comment
15 minutes ago, Ted said:

 

da, 26, miliona nisu male pare. zato sam i napisao da je to spektakulatno. i za očekivati bi bilo da bude predmet intersovanja javnosti. bilo sa aspekta velemajstorskog poslovanja i smanjenja dugova uz uluganje u tim, bilo u nekim suprotnim smerovima i pravcima.

 

evo recimo ovde, radi se o izveštaju koji je u apr-u objavljen 2021. godine, pa pretpostavlam da je zaključno sa 31.12.2020. godine:

 

https://www.espreso.co.rs/sport/fudbal/869167/fk-crvena-zvezda-fk-partizan-agencija-za-privredne-registre-srbije-dugovanja

 

 

sad, postoji mogućnost da je neki novinar izmislio ovu cifru a nije je uzeo iz izveštaja. mada ne vidim svrhu toga ako je izveštaj javno dostupan. u najmanju ruku bi se očekivalo da klub digne dreku oko takve neistine i tuži ove novine/portal šta li je već. a i drugi su verovatno objavili. postoji mogućnost da novinar nešto tu nije razumeo, tad bi bilo za očekivati da bude neki demanti ili dokaz o suprotnom.

 

a ako u izveštaju koji je objavljen ove godine stoji ukupan dug 34, 35 ili 36 minilona (što je takođe proverljivo)......onda se postavlja pitanje otkuda razlika.

 

ja ne znam, odnosno nisam stručan da tumačim i analiziram bilanse stanja, uspeha, rashoda, tokova novca isl, da bih mogao bilo šta da tvrdim. niti ja tvrdim bilo šta. samo pitam. a ne bih ja trebao da pitam, pre bi trebali novinari to da čačkaju pošto se uvek radi o zanimljivoj temi za javnost.

 

mislim, poslovanje večitih jeste stvar od javnog interesa. znam da bi večiti voleli da nije, al jeste, pošto se radi o državnim čedima organski povezanim sa politikom i vlašću. 

 

Videcemo kad izadje izvestaj iz ove godine. Neka pretraga tokova novca negde mora da postoji zabelezena, pa makar to bili famozni trilioni miliona koliko je prijavljeno kao trosak za bonuse igracima one godine sa Milojem kad smo zvanicno prihodovali preko 50 miliona za sezonu. Zvezda svaka tri meseca ima redovnu reviziju iz UEFA tako da sigurno nema nikakvih aktuelnih dugovanja koje UEFA ne tolerise ali njih ne zanima da li i koliko SNS preko Terzica izvlaci iz kluba, ili ga zaduzuje, ili skida dugove kojima ga je zaduzila na neke misteriozne nacine.

 

Ovaj podatak od 60 miliona duga je sigurno tacan. Izvor ti nije neki ali objavili su i mnogi drugi, tako da tesko da nije zvanicni podatak iz APR-a. To mi je promaklo.

Link to comment
Just now, harper said:

 

Videcemo kad izadje izvestaj iz ove godine. Neka pretraga tokova novca negde mora da postoji zabelezena, pa makar to bili famozni trilioni miliona koliko je prijavljeno kao trosak za bonuse igracima one godine sa Milojem kad smo zvanicno prihodovali preko 50 miliona za sezonu. Zvezda svaka tri meseca ima redovnu reviziju iz UEFA tako da sigurno nema nikakvih aktuelnih dugovanja koje UEFA ne tolerise ali njih ne zanima da li i koliko SNS preko Terzica izvlaci iz kluba, ili ga zaduzuje, ili skida dugove kojima ga je zaduzila na neke misteriozne nacine.

 

Ovaj podatak od 60 miliona duga je sigurno tacan. Izvor ti nije neki ali objavili su i mnogi drugi, tako da tesko da nije zvanicni podatak iz APR-a. To mi je promaklo.

 

 

Izveštaj je objavljen odavno za prošlu godinu. A kao što rekoh podatak o 60 miliona evra nije tačan jer akumulirani gubitak i dug nisu isto.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Borjan cetvrti/peti najbolji golman u istoriji kluba??? Borjan je dobar golman za današnju Zvezdu, ok je, ali ni blizu vrha. Oba Dike Stojanovici, pokojni Miloje, su bili bolji od njega. Svaki je imao svoje kiks momente, Borjan ima podosta takvih. Kao i teatralnost koja mi ide na nerve. 

 

Ko je ovo?

Link to comment
6 minutes ago, renne said:

Al' popljuvaše Dekija na SK

Mora da je laki pisao tekst

 

Ako je u pitanju tekst "Tri velika minusa Dejana Stankovica" onda ga i nisu nesto napljuvali, samo u postavili ona pitanja koje svi postavljamo. Zasto je ekipa fizicki nespremna, zasto nije zavrsena selekcija tima, sta je sa Ohijem i zasto smo doveli sebe u poziciju da nam najvazniju utakmicu zavrse dva igraca koji su na izlaznim vratima i slicno. To su sasvim legitimna pitanja.

Link to comment

Javio se i Terzic povodom jucerasnje utakmice.  Dva momenta su mi zapala za oko.  Prvo da ga u ovom trenutku kada se nadao ucescu u grupnoj fazi LS cinjenica da cemo igrati u grupnoj fazi LE "ispunjava prazninom i nezadovoljstvom".  Drugo, sto nije rekao, a to je odsustvo podrske treneru i strucnom stabu.  Najavio je i detaljnu analizu utakmice.  Moguce je da ona Bolonja koju je pomenuo Milos moze da se desi ranije nego sto bih ja ocekivao.

Link to comment
4 hours ago, harper said:

 

I dalje stoji jednostavno pitanje - koga vidis na klupi Zvezde u slucaju da Stankovic ode? Samo nemoj da odgovor bude - neki mladi, strani, ambiciozni, posteni, strucni i marljivi inostrani trener jer to nije odgovor vec budalesanje. Znam da ti fale tvoji idoli Vesic, Lukic i Sale Delija ali teska je prica da oni mogu da se vrate u ovakvu Zvezdu. Mozda budes imao srece sa Vesicem ali ova dvojica vise nisu u igri.

Vesic je tvoj brat, ti dijelis.njegovu filozofiju/demagogiju kao najbolji pitomac akademije za.mlade.lidere. Da, Sale debilcina zvezdas i Lukic tupsonvesicev su.moj izbor sigurno. 

Sad, brat Marin je sef skautinga, probrace brat.nesto, vidi i on sigurno da je ovo meko sranje od loptanja.

Link to comment
3 minutes ago, Dimitrije said:

Javio se i Terzic povodom jucerasnje utakmice.  Dva momenta su mi zapala za oko.  Prvo da ga u ovom trenutku kada se nadao ucescu u grupnoj fazi LS cinjenica da cemo igrati u grupnoj fazi LE "ispunjava prazninom i nezadovoljstvom".  Drugo, sto nije rekao, a to je odsustvo podrske treneru i strucnom stabu.  Najavio je i detaljnu analizu utakmice.  Moguce je da ona Bolonja koju je pomenuo Milos moze da se desi ranije nego sto bih ja ocekivao.

 

To je nesreca zbog koje uvek treba imati odredjenu rezervu kad se kritikuje bilo koji trener, sto u srpskim klubovima treneri veoma cesto sluze da se kriminalne uprave operu od odgovornosti i svale je na trenere. Svaki plus koji Zvezdina uprava dobije u odnosu na trenera, u ovom slucaju Stankovica, to je po jedan "gobeljic" za 300.000 i 50% od dalje prodaje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...