Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Ovo bi bilo podnošljivo da smo izveli drugi tim, ali da ovako odigra, manje više, 11 najboljih je kurcobolja.

Bilo bi mi podnošljivije da smo izgubili 3:0 sa klincima.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, renne said:

Opet preterujete kao po običaju

Šta li ste to očekivali na 5:0


Pre svega sam očekivao da “promeša karte” i odmori glavne igrače.

  • +1 1
Link to comment

Pa pomesao je karte.  Izveo je Kataija, Bukarija, Erakovica, Kangu.  Nisu igrali Rodic, Pesic i Ivanic.  Zavrsio je utakmicu prakticno sa rezervnim timom i pri tome zbelezio pobedu bez primljenog gola.  Sest utakmica, sest pobeda, jedan primljen gol i dvadest cetiri postignuta.  I opet neki navijaci nisu zadovoljni.  U cemu je problem? 

  • +1 2
Link to comment

Prolaskom Pjunika, Zvezda je osigurala 11 miliona evra od UEFA, dok ako savlada i Makabi, te se plasira u Ligu šampiona, može da zaradi i do 30 miliona evra.

Takođe, plasman u plej-of doneo je crveno-belima zagarantovanih 3000 bodova što se tiče koeficijenta.

Ako bi ekipa Dejana Stankovića bila bolja od Makabija iz Haife, zaradila bi čak 4000 bodova za ulazak u Ligu šampiona.

Uz sve to, pored klupskog koeficijenta, Zvezda je doprinela i nacionalnom. Trijumf nad Pjunikom, donosi 500 bodova.

Link to comment
5 minutes ago, John Coltrane said:

Ovo bi bilo podnošljivo da smo izveli drugi tim, ali da ovako odigra, manje više, 11 najboljih je kurcobolja.

Bilo bi mi podnošljivije da smo izgubili 3:0 sa klincima.

 

Prvo, tesko da je ovo 11 manje-vise najboljih. Ja vec dosta dugo pokusavam da ubedim cenjeni forumski auditorijum da je Ivanic nas najbitniji igrac u polju kad je napad u pitanju ali mi slabo uspeva. Decko kad je u formi uvek donese dobru odluku, lako i brzo pravi visak i sto je najvaznije, za razliku od drugih igraca prati svako lutanje Kataija na terenu i odmah reaguje tako sto se takticki pomeri na pozicije koje Katai samoinicijativno napusti kad mu dosadi da igra na poziciji na kojoj je zapoceo utakmicu. Od svih nasih igraca Ivanic najbolje cita igru odbrane protivnika i najbolje se adaptira kad treba da to sto je procitao eksploatise. Ivaniceve kretnje otvaraju mnogo prostora drugim igracima iz veznog reda, posto danas toga nije bilo, Kangu i Kangvu su jahali celu utakmicu striktnom markacijom a i kad su uspevali da pobegnu morali su da gnjave loptu jer Erakovicu i Gobeljicu nije padalo na pamet da malo povuku napred i otvore malo prostora za dodavanje. Rodic nam je takodje jako vazan deo u tranziciji lopte, sa svim svojim manama i narocito povremenim iskakanjima iz utakmice kad proceni da vise ne mora da se cima ali Ivanic je mnogo vise falio..

 

Drugo, otisli smo tamo da ubijemo utakmicu, leteli dosta dugo jer je let kasnio u polasku preko dva sata, kad su igraci videli da ni Pjunik nema neke narocite ambicije da zapreti jednostavno su odigrali da im prodje vreme a da se ne potrose previse. Plus se Stankovic vise bavio time da igracima dozira minutazu nego sto je pravio izmene da promeni ritam utakmice pa u dobrom delu utakmice pola tima nije znalo sta druga polovina radi.

 

Kljucni problem je ipak bio u tome sto smo odigrali utakmicu bez bekova i nismo imali nikakvu sirinu a ni Pjunik nije hteo sebi da dozvoli novi fijasko pa su igrali mnogo opreznije i disciplinovanije da sacuvaju obraz. Kad se sve sabere i oduzme ovo je bilo vidjeno za 0:0 ali smo ga metnuli iz prekida pa se kao nesto otvorila utakmica u fazon niti smo mi hteli, niti su oni mogli. Mi jednu sansu, oni jednu sansu (ne racunam onaj slobodnjak), mi dali, oni nisu i to je to. Moglo je da bude 1:1, bilo je 0:2 jer mi imamo Borjana a oni Juricica.

 

Poraz od 3:0 sa bilo kakvim timom bi po vise osnova bio los za tim.

Link to comment
2 minutes ago, Dimitrije said:

Pa pomesao je karte.  Izveo je Kataija, Bukarija, Erakovica, Kangu.  Nisu igrali Rodic, Pesic i Ivanic.  Zavrsio je utakmicu prakticno sa rezervnim timom i pri tome zbelezio pobedu bez primljenog gola.  Sest utakmica, sest pobeda, jedan primljen gol i dvadest cetiri postignuta.  I opet neki navijaci nisu zadovoljni.  U cemu je problem? 


Kakav problem? Ko ima problem? 
Ne znam čemu takav nastup sa visine? 
Dozvolite da neko ima drugo mišljenje od vašeg i da ima afinitete ka drugim igračima. 
 

Izraz “promešati karte” znači početi sa “drugopozivcima” a glavne igrače ostaviti na klupi i uvesti ih u igru ako protivnik postigne gol, dva pa ugrozi prolaz. Dakle dići ih sa klupe samo u slučaju krajnje nužde. 
 

Čemu Srnić na 2:0 15min pred kraj?! Može li iko da mi opravda tu izmenu osim pukog upisa još jednog evro meča za Srnića.

Zašto je Motika toliko plaćen- da ne dobije ni minut? Zašto Ohi ne može da igra- zbog prodaje-a kad i kako misle da ga prodaju ako sedi na klupi? 

 

 

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, John Coltrane said:


Kakav problem? Ko ima problem? 
Ne znam čemu takav nastup sa visine? 
Dozvolite da neko ima drugo mišljenje od vašeg i da ima afinitete ka drugim igračima. 
 

Izraz “promešati karte” znači početi sa “drugopozivcima” a glavne igrače ostaviti na klupi i uvesti ih u igru ako protivnik postigne gol, dva pa ugrozi prolaz. Dakle dići ih sa klupe samo u slučaju krajnje nužde. 
 

Čemu Srnić na 2:0 15min pred kraj?! Može li iko da mi opravda tu izmenu osim pukog upisa još jednog evro meča za Srnića.

Zašto je Motika toliko plaćen- da ne dobije ni minut? Zašto Ohi ne može da igra- zbog prodaje-a kad i kako misle da ga prodaju ako sedi na klupi? 

 

 

Izvinite ako ste osetili da sam bio arogantan.  Meni se ucinilo da ste to vi zato sto ste zahtevali da trener uradi onako kako ste vi zeleli. 

 

Motika na zalost nije uspeo da ubedi ni trenera a ni dobar deo publike da zasluzuje mesto u seniorskom timu.  Poredjenja radi, njegov vrsnjak Mitrovic je malu minutazu koju je imao iskoristio na najbolji moguci nacin.  Slicno bih rekao i za Mustafu.  Ditto za Stankovica.  Izmedju Mustafe, Mitrovica, Stankovica i Motike, dao bih prednost prvoj trojci zbog pokazanog i zbog ucinka.  To sto je Motika skuplji od njih trojce zajedno ne znaci da je i bolji.  Mi smo zbog njegove cene i pedigrea ocekivali mnogo vise od njega ali za sada mrka kapa. 

Link to comment
13 minutes ago, John Coltrane said:

Izraz “promešati karte” znači početi sa “drugopozivcima” a glavne igrače ostaviti na klupi i uvesti ih u igru ako protivnik postigne gol, dva pa ugrozi prolaz. Dakle dići ih sa klupe samo u slučaju krajnje nužde. 
 

 

Zasto? Zasto bi to radio?

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Zasto? Zasto bi to radio?

 
Zašto smo odložili meč protiv Vojvodine? Zar nije bitno da što više igrača bude fit i da se ne rizikuju povrede u ranoj fazi prvenstva kad fizička sprema baš i nije na željenom nivou? 
 

Koliko je bitan, za samopouzdanje, gol Mitrovića koji je postigao u prvom meču?! Zar se tako ne stvaraju novi prvotimci? 
 

Uostalom, muka mi je da svaki jebeni put gledam odvratnog Gobeljića na terenu!!!

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...