Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

4 minutes ago, Milosh76 said:

Nije Kanga promasio nego Lukovic, dali klincu da sutne da digne samopouzdanje i on promasio.


U pravu si, Kanga mi je ostao u glavi zbog penala protiv Surdulice. 
 

U svakom slučaju poruka Ohiju je bila jasna. 

Link to comment

Bilo bi sjajno da prodaju Pavkova, pa da ostanu Ohi i Pesic, mislim da bi to mnogo bolje funkcionisalo nego sa Pavkovim.

 

Jos kad bi imali nekog klinca centarfora, gde bi nam bio kraj.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Dovoljni bi bili Pešić i klinac. Ja ne znam kada će do nas stići informacije o tome sa koliko špiceva npr. Čelsi, Real ili Siti ulaze u ozbiljnu sezonu, a ovi naši gomilaju iako igraju značajno manje utakmica, em imaju 5 puta manje reprezentativaca, em igraju 70% revijalnih utakmica koje bi dobili sve i da Koltrejn, Miloš i ljkra igraju napred.

 

Mada, znamo i zašto gomilaju, to fudbala nije ni videlo.

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Nije Kanga promasio nego Lukovic, dali klincu da sutne da digne samopouzdanje i on promasio.

 

Borjan - Erakovic, Dragovic, Milunovic, Rodic - Kanga, Kangva Ivanic - Katai, Bukari i Pesic... tesko da moze bolje od ovoga.

 

I ja mislim da ce ovaj tim da pocne...

Link to comment
5 hours ago, John Coltrane said:


U pravu si, Kanga mi je ostao u glavi zbog penala protiv Surdulice. 
 

U svakom slučaju poruka Ohiju je bila jasna. 

 

Nema tu poruke... Kanga izvodi penale kod nas. Dali su klincu i to je ok. Sta, kao Ohiju bi bas bilo vazno da da gol sa penala? Njemu su potrebni golovi iz igre. I da je dobio da sutira i dao gol, ne bi nista posebno time potigao, dok bi u slucaju promasaja dodatno ubio samopouzdanje... 

 

Inace, Ohi se povredio na pocetku priprema, propustio iste, Pavkov se nametnuo i doveden je Silja. Ja verujem da ce jedan od njih da ode (Pavkov verovatno) i da ce Ohi da povrati samopouzdanje i poziciju u timu. Nesto slicno je i sam izjavio u nekom intervjuu neki dan. 

  • +1 1
Link to comment

Kad se vec pominje Lekovicev penal, trebao ga je izvesti stalni izvođač, a ne da se pravi cirkus u tom trenutku. Ako je to Kanga, onda on da puca bio rezultata 0-0, ili 4-0.

Link to comment

Umesto koga da igraju i Pesic i Ohi?

Mi imamo zacementirana 4 igraca u navali, Bukari kao peti i ostaje centralni napadac samo.

Sent from my 21081111RG using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, hrkljush boys_2 said:

Kad se vec pominje Lekovicev penal, trebao ga je izvesti stalni izvođač, a ne da se pravi cirkus u tom trenutku. Ako je to Kanga, onda on da puca bio rezultata 0-0, ili 4-0.

Svaka čast Kangi kako je to riješio protiv Radnika u petak jer je opet Borjan trčao sa gola ko sumanut da odredi ko će šutati penal, a Kanga mu samo rutinski pokazao prstom na sebe i okrenuo se prema golu.

  • +1 1
Link to comment

Ohi je igrac koji je svoj golgeterski potencijal dokazao igrajuci u norveskoj ligi, sto je za respekt.  U Zvezdi je taj potencijal nagovestio na utakmicama u toku zimskih priprema kao i na pocetku prolecnog dela sezone.  Posle toga igrao je sve slabije, imao duge periode bez postignutog gola i/ili asistencije.  Na terenu je delovao neuklopljen u sistem igre i cesto smotan.  Odlican u petercu, slab izvan kaznenog prostora, los kada je ledjima okrenut ka protivnickom golu, iako visok, nije se istakao u duel igri.   Letnje pripreme je poceo povredom sto je jos vise poigorsalo njegov status i trenutno je zakucan za klupu za rezerve i igra u rezervnom timu.  Postoje opravdanja za Ohijevo slabo izdanje u Zvezdi, period prilagodjavanja, povrede, kovid, nedovoljna saradnja sa igracima (Katai).   Medjutim, sam on kaze da mora vise da radi na treninzima i da se nametne.  Na utakmicama rezervnog tima (gde ne igra Katai) on je jos uvek neprimetan.  Na dve utakmice, rezervni igraci su protiv nizerazrednih protivnika postigli 9 golova a da Ohi nije doprineo ni jednom od tih ogolova.  Dozvolio je da ga jedan prakticno otpisan spic, Pavkov, istisne iz startne postave i sto je najgore po Ohija, Pavkov se trenutno namece golovima i asistencijama.  Uz to, stigao je i novi spic, Pesic, koji je bolji od obojce.  Mozda bi prodaja Pavkova pruzila Ohiju vise prilika da zaigra, ali ja nisam ubedjen da bi prodaja Pavkova u ovom trenutku bila bolje resenje od prodaje Ohija.  Uostalom, po medijima se suska da Zvezda i dalje trazi spica.

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, Milosh76 said:


Jedini minus u timu je Gobeljic, kad bi tu igrao makar neko nivoa Ninkova, bili bi mnogo mirniji i jaci.
 

 

Makar nivo Ninkova?

Ninkov je svojevremeno bio kapiten, najbolji igrac ekipe a mozda i lige u to doba.

 

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Milosh76 said:

Bilo bi sjajno da prodaju Pavkova, pa da ostanu Ohi i Pesic, mislim da bi to mnogo bolje funkcionisalo nego sa Pavkovim.

 

Jos kad bi imali nekog klinca centarfora, gde bi nam bio kraj.

 

 


Pre ce Mocin Pezo otici nego on

  • +1 1
Link to comment

I meni deluje da su Gobelja, Pavkov i Srnić ispod nivoa ostalih igrača koji pucaju na startnu postavu. Ostalo je otprilike taj nivo borbe za treće mesto u CL - nekad će biti i za drugo, nekad fenjer od prvog do zadnjeg kola. Šteta je što nije doveden bolji napadač, neki profil i kvalitet Boaćija iz prvog mandata. To bi bio značajni timski apgrejd.

 

A što se formacije tiče, ja bih uvek držao Sanogoa i četvoricu pozadi. Doduše, ja se od prvog dana grozim tih formacija sa 3 u zadnjoj liniji, pa je dobrim delom i do toga.

Link to comment

Sanogo po potrebi.  Ako igramo protiv favorita ili ako branimo povoljan rezultat iz prve utakmice, onda ima smisla da Sanogo bude u startnoj postavi.  U protivnom, Sanogo ulazi u igru tek kada smo postigli zadovoljavajuci rezultat.  Koliko je on dobar u odbrambenoj fazi igre, toliko usporava igru u tranziciji.  Jednu nogu uopste ne moze da koristi, nema tehniku, nema pas.  On je razarac a ne graditelj.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...