Jump to content
IGNORED

fk prtzn 2022/23


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

46 minutes ago, dragance said:

“Društveno vlasništvo” je paravan za kradju. Na papiru to dobro zvuči, ali je samo izgovor za lopovštvinu nevidjenih razmera. 
Ne znam za vas, ali sam skoro siguran da je skoro isto sranje, dok sam se “bavio” FKCZ i dok je bilo pomena o “privatizaciji”, svi značajni likovi - od igrača, do upravnika - hoće da budu isplaćeni kao da imaju deo vlasništva! Ne mi/oni koji su plaćali sezonske ili šta već, mada niko ništa i ne bi trebao da dobije, nego “koliki je moj deo”! 
 

Lakoća muljanja para, kradje, itd da ne pominjem. Sada smem da kažem da sam bio izvor za Insajder onda. A dve trećine nije ni objavljeno. 

 

Sve stoji, nego pričam samo o proceduri, zato sam i pomenuo Teda koji je pravnik. da me ne bi shvatio pogrešno.

 

partizan je bio i biće još dugo društveno vlasništvo i ako hoćemo da nas vode drugi ljudi, mora se osvojiti Skupština FKP. Pošto to Vučić neće dozvoliti onda je jedina taktika Pod mač, bato

Link to comment
29 minutes ago, April said:

 

Sve stoji, nego pričam samo o proceduri, zato sam i pomenuo Teda koji je pravnik. da me ne bi shvatio pogrešno.

 

partizan je bio i biće još dugo društveno vlasništvo i ako hoćemo da nas vode drugi ljudi, mora se osvojiti Skupština FKP. Pošto to Vučić neće dozvoliti onda je jedina taktika Pod mač, bato

 

Partizan nije društveno vlasništvo pošto društvena svojina ne postoji više. ništa nije društveno vlasništvo više, a firme koje su to bile ili su nestale ili privatizovane ili su u postupku privatizacije, a neke su završile i kao javna, odnosno državna svojina. Partizan nije ni državno vlasništvo, ne postoje državni klubovi, nije ni u svojini autonomne pokrajine ili jedinice lokalne samouprave, odnosno nije javna svojina. Očigledno da nije ni privatno vlasništvo pošto nije uređena privatizacija u sportu.

 

Pravno, u pitanju je sportaka organizacija sa statusom udruženja (Zakon o sportu) a to udruženje čine članovi, fizička llica (ne može pravno lice da bude član). Hipotetički, moglo bi nas 200.000 da se učlani u klub, da postanemo članovi i da onda realizujemo članska prava na učešče u upravljanju. Zapravo, kada bi me neko angažovao da se buši uprava, ja bih savetovao da se ide u masovnu kampanju učlanjenja u klub, odnosno gledao bih da učlanim što više navijača, ali baš masovno i da onda bušim iznutra, sve po propisu. Ali ovo bi zahtevalo svojevrsnu mobilizaciju i marketing jer ništa ne bi značilo da se učlani nas 150.

Edited by Ted
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

I koliko mesta u skupstini bi tako dobili 5 max 10, po statutu najvise clanova daje tzv radna zajednica citaj vezare koje je pozaposljavao zeka, zatim tu su bivsi igraci i treneri, istaknuti drustveno sportski radnici :happy: i na kraju predstavnici navijaca sa bednih 5 od 70 mesta

 

Dakle nista od demonkratske smene uprave neko ih mora naterati da odu, za to bi vise uradilo 2000 grobara simpppatizera koje bi pretvodile poznate njuske poput bjele, caneta, bote :D koji bi blokirali autoput na 2h subotom, videli smo da je to bilo dovoljno da se zaustavi rio tinto

 

Edited by gone fishing
Link to comment
1 hour ago, gone fishing said:

I koliko mesta u skupstini bi tako dobili 5 max 10, po statutu najvise clanova daje tzv radna zajednica citaj vezare koje je pozaposljavao zeka, zatim tu su bivsi igraci i treneri, istaknuti drustveno sportski radnici :happy: i na kraju predstavnici navijaca sa bednih 5 od 70 mesta

 

Dakle nista od demonkratske smene uprave neko ih mora naterati da odu, za to bi vise uradilo 2000 grobara simpppatizera koje bi pretvodile poznate njuske poput bjele, caneta, bote :D koji bi blokirali autoput na 2h subotom, videli smo da je to bilo dovoljno da se zaustavi rio tinto

 

 

pa dobro, niko nije rekao da bi to bilo a walk in the park

 

recimo odmah bi tražio izmenu statuta pošto broj predstavnika u skupštini ne korespondira više sa brojem predstavnika članova. kao članove u sklupštini postaviš ličnosti od ugleda, ako možeš da ih animiraš. MIjata, Jokana, Marka, zahvatiš u duboki pul ljudi koji neće ništa da imaju sa ovom bandom. angažiješ Cvjetina Milivijavića koji je grobar i ima neku agenciju da odradi, osmisli kampanje, da se animira javnost. sabotiraš skupštinu, sprečavaš da se održava u tajnosti i da se usvaja aklamacijom, snimaš sve, obaveštavaš javnost i novinare, podnosiš tužbe protiv raznih odluka koje donose.

 

tražiš uvid u u finansijsku i poslovnu dokumentaciju, ima ljudi koji su revizori bankari pronašli bi svašta. uključiš javnost u sve, podnosiš krivične i prekršajne prijave protiv odgovornih lica sa sve. mobing, zabrana pušenja, bezbednost i zdavljle na radu sve živo i značajno i neznačajno. animiraš zaposlene da pohavatš prljavštine malo, ili mnogo, pa sve u birn insajder levo desno. napraviš sajt, sve javno i transparentno.

 

preduzimaš sve što ti padna na pamet da ih iritiraš i pomeriš im mozak, a grupa pravnika i iskusnijih advokata može da smisli barem 550 takvih stvari. 

 

sedneš za vrat i ne puštatš. jebiga, član si, imaš neka prava, a oko su hiljda članova u pitanju tim lakše.

Edited by Ted
  • +1 3
Link to comment

Ne bi prošlo, veruj mi. Znaju oni dobro sve cake. Kada je kod nas prvi put počelo sa članarinom, znaš unapred ko će da bude protiv i zašto (“kada bude privatizacija ne može njima % iz mog džepa! Ja sam dao x godina života za klub…” itd.). Kao da je problem izmeniti statut ili ga jednostavno ignorisati kada im odgovara.

Link to comment
17 hours ago, Ted said:

 

Partizan nije društveno vlasništvo pošto društvena svojina ne postoji više. ništa nije društveno vlasništvo više, a firme koje su to bile ili su nestale ili privatizovane ili su u postupku privatizacije, a neke su završile i kao javna, odnosno državna svojina. Partizan nije ni državno vlasništvo, ne postoje državni klubovi, nije ni u svojini autonomne pokrajine ili jedinice lokalne samouprave, odnosno nije javna svojina. Očigledno da nije ni privatno vlasništvo pošto nije uređena privatizacija u sportu.

 

Pravno, u pitanju je sportaka organizacija sa statusom udruženja (Zakon o sportu) a to udruženje čine članovi, fizička llica (ne može pravno lice da bude član). Hipotetički, moglo bi nas 200.000 da se učlani u klub, da postanemo članovi i da onda realizujemo članska prava na učešče u upravljanju. Zapravo, kada bi me neko angažovao da se buši uprava, ja bih savetovao da se ide u masovnu kampanju učlanjenja u klub, odnosno gledao bih da učlanim što više navijača, ali baš masovno i da onda bušim iznutra, sve po propisu. Ali ovo bi zahtevalo svojevrsnu mobilizaciju i marketing jer ništa ne bi značilo da se učlani nas 150.

 

 

da se nadovežem na post jer sam bio predsednik sportskog kluba i predsednik gradskog granskog saveza: svi sportski klubovi jesu udruženja po zakonu o sportu, ALI funkcionišu po principu DOO, odnosno za njih važi zakon o privrednim društvima osim u domenu upravljanja koje je povereno skupštini kluba. dakle, skupština kluba je odgovorna za vođenje kluba, bira predsednika, potpredsednika, nadzorni organ, sekretara kluba i ostale organe predviđene statutom kao najvišim aktom organizacije. 

 

e sad, kao pokvarena ploča ponavljam da treba da budemo AD i da umesto što lajemo po tastaturi treba da učinimo napor da nam voljeni klub postane AD. u suprotnom klub će nastaviti da propada a ja ću gledati kako ugašeno FK Kijevo iz Rakovice da pokrenem ispočetka...

Link to comment
39 minutes ago, twisted said:

e sad, kao pokvarena ploča ponavljam da treba da budemo AD i da umesto što lajemo po tastaturi treba da učinimo napor da nam voljeni klub postane AD. u suprotnom klub će nastaviti da propada a ja ću gledati kako ugašeno FK Kijevo iz Rakovice da pokrenem ispočetka...

 

po važećem Zakonu o sportu, da bi bili AD morao bi da se faktički osnuje novi klub. po zakonu klub može da bude organizovan kao sportsko udruženje i sportsko privredno društvo, a privredna društva su, jelte, doo i ad. nije moguća statusna promena iz uduženja u ad. pored toga, Zakon o sportu ima i prelazne odredbe i tamo stoji da mi ne bi mogli da vršimo statusne promene, promene pravnog oblika i promene vlasničke strukture kapitala putem konverzije potraživanja u trajni ulog do donošenja Zakona o privatizaciji u sportu.

 

jedina promena koje je moguća po tom zakonu u ovom trenutku jeste promena pravnog oblika u sportsko privredno društvo donošenjem odluke o organizovanju kao društvo sa ograničenom odgovornošću i prenošenjem osnivačkih prava na jedinicu lokalne samouprave na čijoj teritoriji klub ima sedište, uz prethodnu saglasnost te jedinice lokalne samouprave.

 

taj doo preuzeo bi sva prava i obaveze, pa i golem dug. takođe ovakva odluka bi, opet po zakonu, morala da sadrži ovlašćenje jedinici lokalne samouprave da bira prve organe privrednog društva, odnosno doo.

 

što faktički znači da bi, po važećem zakonu mogli da postanemo doo čija bi osnivačka prava preuzeo grad Beograd kao jedinica lokalne samouprave, a grad bi birao i organe kluba koji je doo. što će reći, mogli bi da postanemo gradski klub u formi doo ;)

 

ove odredbe očigledno nisu pisane za večite, već kao neki pravni osnov da opština/grad preuzme neki lokalni klub koji je pred lipsavanjem.

 

kao AD, bez Zakona o privatizaciji u sportu mogli bi da postojimo jedino kao nekakvo novo privredno društvo, odnosno da se osnuje potpuno nova sportksa ogranizacija u formi AD. formalno, ovaj ad ne bi imao nikakve veze sa udruženjem i starim klubom, pa bi bilo potrebo da se svi prećutno saglasnimo da je to i dalje fkp i da nekako pozajmimo istoriju i identitet od umirućeg udruženja. nije isto ali je slično sa onim što je Čović radio sa kk, kako bi se kurtalisao dugova.

 

naravno sve ovo je suva teorija, novi ad ne bi imao ni stadion ni ništa, ni Teleoptik, a ako bi se nekako to i pokušalo prebacivati na ad, sve to je opterećeno hipotekama i ko zna čime sve i to bi bio jedan jebeni haos. mogao bi da zaključiš ugovore o korišćenju stadiona i Teleoptika sa umirućim udruženjem i preuzmeš fudbalere i zaposlene od njega.

Link to comment

Ништа још није готово, мислим да уз мало среће можда и успемо да одбранимо четврто место до краја.

  • +1 1
Link to comment

8B9B5615-9522-43D9-A7F3-690625546BFF.thumb.jpeg.ff11c4d1a2be41f30fd90ad2346c534b.jpeg
 

Ово је распоред, ипак мењам исказ, мислим да ће после три извесна пораза ипак пето место бити наша мера.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...