Jump to content
IGNORED

BG restorani v2.0


renne

Recommended Posts

Mislim da je Lancia delio preporuku za Bosiljak pizza napoletana? 

 

Sinoć se našli u blizini, pa rešili da isprobamo. U prvi mah zamalo da odustanemo, oko 20h došli na vrata, a unutra nema žive duše. Srećom odlučimo ipak da uđemo kad smo već dotle stigli.

 

Stvarno vrhunska pizza. U rangu, možda za zerz slabija, od Majstora i Margarite (meni najdraže) i Pietre.

 

Posebno mi je prijala italijanska muzika koja ide non-stop i IMG_20221012_204943.thumb.jpg.07a698b07198bfd775a55cddec957008.jpg

  • +1 2
Link to comment
  • 3 weeks later...

Treba mi neki restoran za 30-ak slovenaca koji dolaze u BG.
Oni su imali valjda dobra iskustva sa restoranom Reka u Zemunu pitaju me da li je "on još IN".
Ja nikad nisam bio odušvljen Rekom ali iskreno ne znam šta da im preporučim....
Ajde dajte predloge...



....shiit has hit the fan.

Link to comment

tu mors da vidis sa njima. da li im je vaznije 'balkansko' sizenje ili im je stalo da idu u dobru kafanu. to su im 2 razlicita kraja ponude.

a sta ti pisem ovo kada i ti to znas...

jbl ih reka. nek je nose u celje.

Link to comment
tu mors da vidis sa njima. da li im je vaznije 'balkansko' sizenje ili im je stalo da idu u dobru kafanu. to su im 2 razlicita kraja ponude.
a sta ti pisem ovo kada i ti to znas...
jbl ih reka. nek je nose u celje.

Ma znam, ali jbga da dolaze samo ovi "moji" slovenci lako bih ja....
U Reci nisam bio sto godina, moguće čak da je poslednji put kad smo bili bilo isto sa ovim slonjama pre jedno 15godina [emoji16]
Mislim svakako nije moja poslednja...


....shiit has hit the fan.
Link to comment

Ako hoće Reku, što uopšte lomiš glavu :). Previše si dobar domaćin. 

 

Juče prvi put bio u Tošinom Salašu, restoran na uglu Tošinog bunara i Pariske komune (malkice zavučen, ne vidi se sa ulice). Klasika etno ponuda, ali meni se svidelo kakvi su im ćevapi i leskovački uštipci i domaći 'leb, podseća me na hleb koji je baba pekla na selu. 

  • +1 1
Link to comment

Zaboravih da pomenem od pre dve nedelje, Dunavska Terasa, na kraju Višnjice, na obali reke.

Mozda bi moglo peske od poslednje stanice 32-ojke, ali nisam aiguran koliko - ja sam vozio.

Mama rece da je riblja corba bila dobra, a ja i tata bili zadovoljni smudjem.

6153c2a31211fc4d3a93f13eee60d11d.jpg


Deo je unutra, deo napolju, ima i igraliste za klince.

Nije bilo puno ljudi (sreda popodne polovinom oktobra), ali verujem da bude guzva leti.

53ff2b741acbdde17ce2a38fbc851389.jpg


Sent from my iTelephone using Tapatalk

  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, Frank Pembleton said:

Treba mi neki restoran za 30-ak slovenaca koji dolaze u BG.
Oni su imali valjda dobra iskustva sa restoranom Reka u Zemunu pitaju me da li je "on još IN".
Ja nikad nisam bio odušvljen Rekom ali iskreno ne znam šta da im preporučim....
Ajde dajte predloge...



....shiit has hit the fan.

 

Ma vodi ih u reku. Mi smo proletos slavili zeni rodjendan, puklo je nesto da pravi, bilo isto 30ak ljudi, pristojno skroz. Ok cene, solidna posluga, bend pristojan, par stolova sredovecnih dama koje djuskaju. Vidi samo da na vreme rezervises.  Provalio sam da se ljudi iz ex yu bas loze na to mesto...

  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, Frank Pembleton said:

Treba mi neki restoran za 30-ak slovenaca koji dolaze u BG.

Hmm... Dzakarta?

Imas parking, dobra klopa, ima i muzika, znas kelnere... :D

Edited by Milosh76
Link to comment

Meni Lovac zvuči kao dobro mesto za takav okup.

 

 

 

Bio u Radničkom na Zvezdari dvaput ove nedelje, i dalje su odlični za mesište. Hteo sam da jedem nešto kuvano, ali sam išao sa drugarom koji je došao iz Nemačke i kojeg nije zanimalo ništa osim domaćeg roštilja, pa ću to neki drugi put. :D

 

Juče svratio u Da Vinči u, jelte, Vinči, prijatno mesto. Naručio sam smuđa sa kuvanim krompirom i blitvom i to je bilo odlično, isto kao i predjelo i čorba. Brat jeo ćevape na kajmaku, kaže da su super. Parkinga koliko hoćete, arheološki  lokalitet na 100 metara, Dunav još bliže, pa preporuka da se ode. Jedino mi se nije dopalo to što u jelovniku imaju kečigu.

Link to comment

Konačno sam overio Mačkov podrum u Zemunu, što je otvorio (valjda) kuvar iz nikad prežaljene Dubočice.

 

Ako još nekom nedostaju krilca po kojima je Dubočica bila poznata + domaći urnebes, ukus je bukvalno isti, oduševio sam se.

 

Imaju i to neko izdrkavanje od specijaliteta kuće, krilca punjena sirom i šunkom, probao sam, nije moja šolja čaja ali možda neko ceni i tako nešto.

Link to comment

Ima li neko preporuku za restoran u centru, oko Kneza i sire, moze i ka Slaviji? Vole meso ali vrlo umereno i ne otkidaju na domace specijalitete/kuhinju. Vise nesto euro-mediteransko-italijanskog tipa. I da ne mora da se rezervise za petak rucak. I da se ne ceka na hranu tri sata. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...