Jump to content
IGNORED

BG restorani v2.0


renne

Recommended Posts

[mention=1038]renne[/mention] ima li jos pihtija u Dzakarti ?

Ima mi smo čak i naručili preko Glovo-a u utorak.
Tačnije moja žena, koja često krizira, a mrzi je da pravi...



....shiit has hit the fan.
  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, beta kentauri said:

šta si jeo?

Do sada Tom Yom supu, kiselo-ljutu supu, kineske damplinge sa junetinom, piletinu na ploci(sa pecurkama, crvenom i zelenom paprikom i lukom), svinjska rebra u crvenom vinu, Gongbao skampe, ljuta pileca krilca, vruce kuvanu junetinu i kineske nudle sa junetinom.

Edited by Milošica
  • +1 3
Link to comment
42 minutes ago, Milošica said:

Do sada Tom Yom supu, kiselo-ljutu supu, kineske damplinge sa junetinom, piletinu na ploci(sa pecurkama, crvenom i zelenom paprikom i lukom), svinjska rebra u crvenom vinu, Gongbao skampe, ljuta pileca krilca, vruce kuvanu junetinu i kineske nudle sa junetinom.

Milošica ubica..i plodova mora i plodova tora :fantom:

  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

Do sada Tom Yom supu, kiselo-ljutu supu, kineske damplinge sa junetinom, piletinu na ploci(sa pecurkama, crvenom i zelenom paprikom i lukom), svinjska rebra u crvenom vinu, Gongbao skampe, ljuta pileca krilca, vruce kuvanu junetinu i kineske nudle sa junetinom.

u tom jam idu galangal i lemon grass kojih koliko znam ovde nema.

jiaozi su verovatno solidni tu nema mnogo prostora za grešku.

 

Edited by beta kentauri
Link to comment
2 hours ago, *edited by mod said:

Lep im je tomjam, ne znam kakva je receptura inače. @Milošica jesi li jeo ona kao najljuća krilca?

Jesam.

 

Mozda nisam relevantan posto bas volim i podnosim ljuto, meni je bilo taman ljuto :D

Link to comment
48 minutes ago, Milošica said:

Jesam.

 

Mozda nisam relevantan posto bas volim i podnosim ljuto, meni je bilo taman ljuto :D

Ja sam probao onu vruću ljutu kuvanu junetinu i ona mi je bila onako blizu granice. Jeo sam i znojio se :D ali je bila dobra, samo nisam bio spreman na taj nivo jer je bila samo 🌶️

Link to comment

A kako inace podnosis ljuto?

 

Meni je vruca kuvana bila npr. pikantna, blago ljuta.

 

Da se razumemo, ona krilca mi u nekoj situaciji mozda ne bi prijala, ali sam bio pripremljen da ce biti gore.

 

 

Edited by Milošica
Link to comment
27 minutes ago, Milošica said:

A kako inace podnosis ljuto?

 

Meni je vruca kuvana bila npr. pikantna, blago ljuta.

 

Da se razumemo, ona krilca mi u nekoj situaciji mozda ne bi prijala, ali sam bio pripremljen da ce biti gore.

 

 

Dosta dobro, ali npr ne jedem one Karoline i slične ripere. Samo se držim sosova.

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, beta kentauri said:

u tom jam idu galangal i lemon grass kojih koliko znam ovde nema.

 

ima lemon grass smrznuti u prodavnici u Decanskoj, kupila ja prosle nedelje, kesa 500 dinara. galangal klik, a ne sumnjam da ima i kod kineza u trznom centru, tamo sve ima.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
25 minutes ago, cmrlj said:

ima lemon grass smrznuti u prodavnici u Decanskoj, kupila ja prosle nedelje, kesa 500 dinara. galangal klik, a ne sumnjam da ima i kod kineza u trznom centru, tamo sve ima.

 

kod kineza sigurno svega ima ali treba se nakaniti otići i kopati.

jedino što može da me namami da odem je da znam da imaju suvi persimon/japansku jabuku ili ljutu korejsku papriku za kimči

Edited by beta kentauri
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...