July 9, 2025Jul 9 Pa i bile su "hvala na svemu" poruke ali definitivno je sve ovo veoma licimurno™. A Horneru su jos prosle godine pokusali da uvale otkaz ali odrzao se nekako, evo sad im je uspelo da ga maknu. Valjda zato i ovako naizgled naprecac jer traje to vec...
July 9, 2025Jul 9 1 hour ago, stajebrebilo said:Ali kakav džukački otkaz, stupa na snagu odmah, kao da je proneverio penzioni fond komplet RB holdinga...Bar malo diplomatije, Hvala-na-svemu poruke i sl.Tim bez tradicije. Sta ocekujes od takvih?Instant tim.Zajebava me drugar da imam navijacke majice svih timova.Nemam red bullove. I nikad i necu imati.
July 9, 2025Jul 9 Kao prvo, ljudi na najvišim pozicijama u korporacijama teškim milijarde dolara kad dobiju otkaz on je uvek momentalan, jednostavno ti saopšte i isprate te da pokupiš svoje privatne stvari iz kancelarije sa obezbedjenjem, nema tu otkaznog roka. To je jednostavno tako u svakoj korporaciji, od momenta kada si otpušten (doduše Horner nije otpušten kao što reče gore u obraćanju već je razrešen funkcije, verovatno tek slede pregovori u paketu para koje će dobiti s obzirom da ima ugovor do 2030.) ti si opasnost za sistem da ne pokupuš kakav info, podatak, štagod jer je izvesno da ćeš vrlo verovatno završiti na visokoj poziciji kod konkurenta u nekom trenutku. Dakle nema ništa džukačko u tome, just business.Drugo, ovo oko instant tima, malo je jadno ali ok, svako ima pravo na mišljenje. Napraviti to što su napravili za cca 20 godina, biti jedan od najuspešnijih timova ikada već sada, rame uz rame si sa Ferarijem i Mercedesom preko 15 sezona uzastopno (fabričkim timovima), i problem je šta tačno? Što ne postoje od sedamdesetih ili osamdesetih? Na stranu priča oko akademije i koliko su vozača izbacili tokom tih godina, ove sezone samk su 7/20 vozača RB diplomci. Kamo sreće da naredni novi timovi budu i upola uspešni i ambiciozni sa svojim projektima kao što je Red Bull do sada bio. Takodje, Red Bull je podigao stvari na viši nivo kada su privatni timovi u pitanju time što razvijaju sopstvenu fabriku agregata i postaju full fabrički tim praktično, to je nešto što ni McLaren ni Williams u svojim najsjajnijim danima nisu ni pokušali. Ništa nema instant u tome.
July 9, 2025Jul 9 Red Bul je ustvari Stjuart F1 koji je prvo kupio Ford pa ga napravio u fabricku Jaguar ekipu pa ga prepustili Red Bulu kao tadasnjem glavnom sponzoru. Nije to bas sasvim bez tradicije.
July 10, 2025Jul 10 Nije to do tradicije kod mene (svaki tim mora negde i nekad da pocne), nego do "ljigavosti"... Iz istog razloga nikad za Beneton nisam mogao da navijam. A takodje sam uvek navijao protiv oba velika sampiona koja su iznedrili.A da su "osvezili" f1, jesu.
July 10, 2025Jul 10 1 hour ago, burekdzija said:Nije to do tradicije kod mene (svaki tim mora negde i nekad da pocne), nego do "ljigavosti"... Iz istog razloga nikad za Beneton nisam mogao da navijam.A takodje sam uvek navijao protiv oba velika sampiona koja su iznedrili.A da su "osvezili" f1, jesu.Značajno si ga bolje rekao od mene. Da, ljigavost. Bezobrazluk. Verovatno im je to i donelo dosta uspeha u kompetitivnom svetu F1.
July 10, 2025Jul 10 On the podcast “Pelas Pistas”, Nelsinho Piquet (Kelly’s brother and Max’s brother-in-law) said that Max wants to make a decision about his career during the summer break in August, in Nelsinho’s hunch he believes that Max can indeed go to Mercedes in 2026, in another excerpt Nelsinho confirmed that yes Mercedes and Max are talking and are discussing the contract!
July 10, 2025Jul 10 Dobro to nije tajna da Max razgovara s Mercedesom. I neka ode, taman da Merc ostane takodje tim za koji se ne moze navijati (taman me je Kimi malo pokolebao, nek dodje Max da zatvori tu pricu).
July 25, 2025Jul 25 Piastri oduvao konkurente ali je imao srecu na SQ2 da zavrsi 10ti i ipak prodje u SQ3 - ponisten krug. Bas bih voleo da klinac osvoji ove godine, nekako je skroz ok tip.
July 26, 2025Jul 26 meni se nije svidelo kada je trazio da mu nando ustupi prvo mesto ako tim misli da je kazna neopravdana. osim toga nemam zamerki.
July 27, 2025Jul 27 Odlična F2 trka. Kiša, a vozilo se 18/23 kruga. Tek u 18-tom izleteo Sebastian Montoya, tj. napravio dve-tri piruete u legendarnoj krivini. Verovatno će završiti po SC, što je šteta pošto je Luke Browning izveo master class po kiši. Nadoknadio je devet pozicija i kod prekida bio taman da izvrši preticanje za 4. poziciju. Sve to uz 360° okret pri izlasku iz boksa.
Create an account or sign in to comment