Jump to content
IGNORED

Kvanti, savanti i prevaranti u doba korone


אַף אֶחָד

Recommended Posts

 
Hm, moguce. S tim da, bar po onome sto je zapamceno, Njutnova ludacka crta deluje ludacka iz danasnje perspektive, ali nije tako delovala u ono vreme (a i on je menjao stavove tokom zivota krecuci se u pravcu racionalizma). Teslina ludacka crta deluje tako iz bilo koje perspektive.
mislim da to dominantno ima veze sa golubovima [emoji38]ol:

oni iz srednjeg veka misle jel sav taj golub tvoj chiko, a mi savremeni smo vec razmazeni.

sent from novi mnogo jak bubamoto.



  • Haha 1
Link to comment
32 minutes ago, chandra said:

I jos pregrst zanimjivih faca (ovog lika ne mogu da identifikujem, a pojavljuje se redovno sve s ordenom, doduse ne uvek istim). Deluje kao odlican prilog za kolekciju:

idiot.jpg.7a7057a3ae40cd4c907d0009040f3482.jpg

 

 

Професор Сітько Сергій Пантелеймонович (Sergiy Sitko) 

 

umro dekica prošle godine.

a imao je velike planove

Quote

Govorio je da će živeti tri stotine šezdeset pet godina, da bi dočekao vreme kada će svet razumeti sve ono što je nama, njegovim studentima, nesebično poklanjao na predavanjima. Tada bi, najzad, i dobio Nobelovu nagradu i da očekuje od svih nas da je zajedno proslavimo!

  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, gospa buba said:

dobro to je model, ok. ima modela i modela. kako se gadja sa eksperimentom, to jedino pitanje. (zena je originalno sa tehnike, ne chiudi izbor modela)

sent from novi mnogo jak bubamoto.

 

 

Ovde malo detaljnije "objasnjavaju" (hell, yeah, Tesla is in there):

https://emmind.net/openpapers_repos/Endogenous_Fields-Mind/General/EM_Resonant_Recognition_Model/2017_Tesla,_Bioresonances_and_Resonant_Recognition_Model.pdf

 

Da ne seciramo sve redom i ne cinculiramo o Schumannovoj rezonanci, omiljenoj temi medju tom bratijom. Nekoliko detalja:

Quote

It is well known that the life on the Earth originated and has been sustained by the electromagnetic energy from the Sun light. In primitive organisms and plants the Sun light directly influences biological processes, while in more complex organisms it has more indirect role. In these organisms, due to their more complex structure, the Sun light cannot penetrate into each cell, therefore they have to create their own “internal Sun” energy to drive selectivity of biological processes in their cells, in the same manner as it was originally initiated by the Sun light [3,4].

 

i malo kasnije (refernce 5 i 6 su na njenu knjigu o RRM, pretpostavljam da joj je to disertacija?):

 

Quote

The Resonant Recognition Model (RRM) model proposes that macromolecular selective interactions are based on electromagnetic resonant energy transfer between macromolecules in the range of infra-red, visible and ultra-violet light and thus could mimic specificity enabled by different frequencies (wavelengths) of the Sun light [5,6]. By applying the RRM, it is possible to identify and calculate relevant frequencies critical for resonant activation of specific biological activities of proteins and DNA [7-13].

 

Eto tacke u kojoj nesto sto moze da deluje kao nauka prelazi u fantaziju. Raspodela sunceve svetlosti po energijama ima dve komponente. Kontinuiranu i linijsku. Kontinuirana dominira spektrom, i polako se menja sa talasnom duzinom (ekvivalentno frekvencijom), te se zato i zove kontinuirana. U prvoj aproksimaciji raspodela je slicna spektru apsolutno crnog tela (Planckova raspodela, siva kriva na slci). Zagrejano telo na otprilike 6000 stepeni zraci tako. Termalno zracenje celije (na, je li, sobnoj temperaturi), pomereno je ka IC delu spektra. Ali i dalje, prakticno za svako telo (cast izuzecima) u prirodi koje je na temperaturi izmedju 100 i 100 000 stepeni (da ne idemo u ekstrime) mozes da kazes da zraci u "infra-red, visible and ultra-violet light".

Solar_Spectrum.png

 

Linije predstavljaju diskretan deo suncevog spektra i vide se u spektru kao mala i izuzetno uska zatamnjenja. Do pojave spektralnih linija dolazi usled interakcija atoma elemenata u suncevoj atmosferi sa fotonima koji su u ogromnoj meri predstavljeni kontinuiranim spektrom. Sunceva atmosfera tu deluje kao "resheto". Propusta vecinu zracenja, a zadrzava deo zracenja samo na odredjenim talasnim duzinama. Spektralnih linija u suncevom spektru ima na desetine miliona. Svaka odgovara jednom procesu ekscitacije u nekom od elemenata u atmosferi (sastav sunceve atmosfere je prakticno identican sastavu Zemlje). Pored atomskih linija, u spektru postoje i linije molekula koji su prisutni u suncevoj atmosferi. Te linije su mnogobrojne zbog slozenih energetskih nivoa u molekulima, ali apsorbuju zajedno mnogo manje kontinuum od linija jer molekula ima znatno manje od slobodnih atoma. Osnovni molekuli (CH, OH, O2, C2, H2) se masovnije formiraju tek u najhladnijim tackama u atmosferi gde temperature pada do 4000 K. Kompleksnih molekula na suncu jednostavno nema, pa nema ni njihovih tragova u suncevom spektru. Nista, null, zilch. Tako da ne moze ni u ludilu biti nekakvih rezonantnih prelaza izmedju sunceve svetlosti i celija (jebote, smejem se samom sebi, ovo covek cak ni da razbucava ne moze bez da udje u njihovu terminologiju i mozak.)

 

Quote

By applying the RRM, it is possible to identify and calculate relevant frequencies critical for resonant activation of specific biological activities of proteins and DNA [7-13].

 

Reference su opet ili na njen rad ili neke likove koji to citiraju. Ovde ih prenose (https://www.scirp.org/pdf/OJBIPHY_2015010717235293.pdf)

 

Bold: Ako je ovo razumem, oni zapravo konstruisu nekakav teorijski spektar zracenja koje bi emitovali proteini koji pretpostavljaju da je odredjen "delocalized electrons for each amino acid". Nazalost iz eksperimenta koji ova Murugan opisuje ispada nesto drugo. Ona meri emisiju iz celije i nalazi da joj je citav spektar pomeren za 10 nm, a onda u sledecoj recenici kaze da je pomeren od IC do UV (sto je promena od najmane 500 nm). Naravno, pitanje je sta uopste meri i kako, koje "filtere" koristi, sta su joj activators i inhibotors na drugim frekvencijama gde ne vidi nista i tako dalje i tako dalje.

 

Quote

The Resonant Recognition Model (RRM) was developed by Irene Cosic [5] who was attempting to reconcile the
unexpected, marked resemblances between functionally dissimilar proteins. She assumed that a type of spectral
density of the spatial sequences of the amino acids in different proteins might be more revealing than simply
comparing classic chemical “structures”. The model is based upon representing the protein’s primary structure
as numerical series by assigning each amino acid with a physical value. This value was the energy of delocalized
electrons for each amino acid. She has obtained characteristic RRM values for different functional groups of
proteins and DNA regulatory sequences.
We [6] have experimentally supported the predictions and applications of the Cosic model by measuring the
photon emissions from mouse (B16) melanoma cells that had been removed from incubation. The cells emit
specific increments of 10 nm wavelengths from the near ultraviolet through the visible to the near infrared range
as measured by photomultiplier units. This shift in photon emission wavelengths (as inferred by the results of
different filters) changed from primarily near infrared to near ultraviolet over a ten hour period. Specific chemi-
cal activators or inhibitors for specific wavelengths based upon the RRM elicited either enhancement or dimi-
nishment of photons at the specific wavelength predicted by Cosic. Activators or inhibitors predicted for other
wavelengths were not effective or much less effective. The spike in near-infrared energies preceded a spike in
near-ultraviolet energies by about 3 hours. The temporal sequence was consistent with the activation of signal-
ing pathways (near-infrared) followed by activation of protein-structural factors (near-ultraviolet

 

@gospa buba ako je tebi ovde nesto jasnije, gde ja stadoh, ti produzi. :)

  • Hvala 1
Link to comment
 
[mention=135]gospa buba[/mention] ako je tebi ovde nesto jasnije, gde ja stadoh, ti produzi. [emoji4]
ocu, samo da zavrshim neshto.

idi u pershun, kad vidim frekvencije u nanometrima, obnevidim momentalno, ja radim u inverznim santimetrima [emoji38]ol:

sent from novi mnogo jak bubamoto.


  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, chandra said:
Frekvencija, talasna duzina, isti kurac.
 
Krecu ljudi da istrazuju sharadu. Ziv nisam kako ce se Novax cupati iz ovoga.
 
Quote
 

 


pa bice veselje. ja volim da chujem te neke 'organichare' radije, stvarno nemam nikakvo iskustvo sa organiskim stvarima (uslovno imam sa polimerima, ovde mislim bash na zivu materiju). takodje, kad je u pitanju odnos modela i stvarnog sveta, sklona sam chesto i da dam priliku modelu, da u okviru svojih mogucnosti, pokusha da u dijagnostichke svrhe neshto pojednostavi. i onda da se sam sistematizuje eksperimentalno dok ne vidi svoje granice. godinama [emoji38]ol: . videcu da li razumem eksperiment, ako ga ima jasno. model moze biti kakav ocesh, ono shto mu uvek smeta su ovi, ochigledno rani pokushaji romansiranja.

znam zenu iz jedne bochne, korisnichke oblasti, koja je pisala odu laseru. neironichno.

jedva se izborih sa zagradama jebemti isuse.gif

 

 

edip@chandra. tachno moze da se vidi kad prestaje objavljivanje u iole normalnim chasopisima, a kad nastupaju predatori, kladim se da koincidira sa pojachanom pojavom tesle i svesti.
 

 

Edited by gospa buba
Link to comment
10 minutes ago, gospa buba said:

 


pa bice veselje. ja volim da chujem te neke 'organichare' radije, stvarno nemam nikakvo iskustvo sa organiskim stvarima (uslovno imam sa polimerima, ovde mislim bash na zivu materiju). takodje, kad je u pitanju odnos modela i stvarnog sveta, sklona sam chesto i da dam priliku modelu, da u okviru svojih mogucnosti, pokusha da u dijagnostichke svrhe neshto pojednostavi. i onda da se sam sistematizuje eksperimentalno dok ne vidi svoje granice. godinama emoji38.pngol: . videcu da li razumem eksperiment, ako ga ima jasno. model moze biti kakav ocesh, ono shto mu uvek smeta su ovi, ochigledno rani pokushaji romansiranja.

znam zenu iz jedne bochne, korisnichke oblasti, koja je pisala odu laseru. neironichno.

jedva se izborih sa zagradama jebemti isuse.gif
 

 

 

Pa da, ali ovde nema m od modela. Bukvalno. Pokusavam da nadjem tu njenu knjigu negde. Klasicni pseudo-science. Sve izgleda kao nauka, ali prespojilo u osnovnim pretpostavkama.

 

Kad smo vec na temi (disclaimer: ovaj nije povezan sa Rakovic et al):

 

Link to comment

U stvari pocinje da mi bude jasno odakle nesporazum dolazi. Njihova polazna tacka je Tesla. Krecuci od Tesle, zapravo potpuno su "nesvesni" kako razvoja kvantne fizike (koju su vrv ucili od Deepaka Chopre), tako i citave 20-vekovne fizike, od fotoefekta do fotosinteze. Ako vratis sat u 1905 ili 1910 i krenes da razvijas "nauku" odatle strpkajuci povremeno neke detalje iz nauke bez "", dobijes ovo sto oni prodaju.

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, chandra said:

U stvari pocinje da mi bude jasno odakle nesporazum dolazi. Njihova polazna tacka je Tesla. Krecuci od Tesle, zapravo potpuno su "nesvesni" kako razvoja kvantne fizike (koju su vrv ucili od Deepaka Chopre), tako i citave 20-vekovne fizike, od fotoefekta do fotosinteze. Ako vratis sat u 1905 ili 1910 i krenes da razvijas "nauku" odatle strpkajuci povremeno neke detalje iz nauke bez "", dobijes ovo sto oni prodaju.

to. mislim da nikom ko je ikad u zivotu radio kvantnu ozbiljno*** (chak i na nivou etf mike markovica, od koje je takodje umeo da zaboli mozak, srazmerno okolnostima i publici, a i kasnije, ko je morao), ne pada na pamet da se zajebava sa shtrpkanjem paradigme. to mogu samo inzenjeri/ili biolozi :hihi:

 

*** iole ozbiljno = bar 2 semestra

 

edip. da se razumemo. danas gledam da izbegnem kad god mogu, ako bash ne mogu, onda da se naslonim na neke zastrashujuce autoritete, koji su tu ogavnu materiju odgovorno i razumno sveli za nas inzenjere :lolol:

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

to. mislim da nikom ko je ikad u zivotu radio kvantnu ozbiljno*** (chak i na nivou etf mike markovica, od koje je takodje umeo da zaboli mozak, srazmerno okolnostima i publici, a i kasnije, ko je morao), ne pada na pamet da se zajebava sa shtrpkanjem paradigme. to mogu samo inzenjeri/ili biolozi :hihi:

 

*** iole ozbiljno = bar 2 semestra

 

Pa to, premda je lestvica mozda i mnogo nize. Mislim, ovde se ne radi o radjenju ili neradjenju, vise o razumevanju nekih osnova, pa mozda cak ne ni osnova kvantne fizike vec uopste predstave o mikrosvetu i prirodi. Ima toga dosta, posebno kad ljudi menjaju oblasti. Pa neku tehniku (FFT) iz svoje oblasti (telekomunikacije) pokusaju da primene na nesto sasvim deseto (proteini) u drugoj oblasti (biofizika). Tu je onda lako preskociti elementarne pretpostavke i postulate te nove oblasti, pa onda tu uleti Tesla kao idealno resenje za sve. Postovao sam ovog sto je napravio perpetuum mobile gore. To je druga liga, ocigledno, ali principi su negde isti. "Sta koji Carnotov ciklus, jel ova moja sprava lici na parnu masinu? Cehov je rekao da su generalizacije najvece zlo. Ajnstajn je rekao da je sve relativno. Zasto bi moj perpetuum mobile bio nemoguc?" Tako i ovi citiraju Teslu koji je bio sklon tim romantiziranim "mudrim" iskazima, idealnim za misinterpretaciju.

 

U skladu s tonom ove teme, chandra ima ratnicke boje! :) Napravio sam gomilu chandri, ima da ih menjam prema raspolozenjima!

Edited by chandra
  • +1 1
Link to comment
 
Ja i clanovi moje porodice smo se vakcinisali iz cistog straha od virusa. Ti imas strah od vakcine (da je gora i od same smrti) ali si se ipak vakcinisao iz neke koristi, i drugima pricas da to ne rade. Sto da ne rade ako si se ti prvi vakcinisao a nisi cak ni morao?

Gde sam ja to napisao da drugi ne rade to? Ne bojim se ja vakcine. Vec je ovo buster pa cetvrta doza previse. Nikad se nisam vakcinisao protiv gripa. Od korone evo vec treci put u roku od 6 meseci. To nije normalno, ljudsko telo tj imuni sistem vise nece reagovati na virus ako se jos koji put morali vakcinisati. Isto kao i sa antibioticima. Kod nas se antibiotici prepisuju za bilo sta, uzimaju na svoju ruku. I onda kad stvarno budu potrebni ljudi nece imati nikakvu zastitu . Razumes poentu?

Nisam ja rekao da je vakcina gora od smrti vec da ja kad bih se zarazio nemam strah da umrem ako moram. Zasto bih se bojao smrti.
Link to comment

Sad te vise ne razumem, a ovo sto si napisao za imuni sistem ne znam zasto bih ti verovao.

 

Kad podize zivotni vek, sprecava smrtnost kod porodjaja i uopste istrebljuje razne bolesti, medicina je super.

Kad nesto ne razumemo kako tacno funkcionise, onda je medicina zlo i mi bolje znamo od naucnika.

 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Sad te vise ne razumem, a ovo sto si napisao za imuni sistem ne znam zasto bih ti verovao.
 
Kad podize zivotni vek, sprecava smrtnost kod porodjaja i uopste istrebljuje razne bolesti, medicina je super.
Kad nesto ne razumemo kako tacno funkcionise, onda je medicina zlo i mi bolje znamo od naucnika.
 
 

Ne sporim te vakcine koje smo primili ranije. Hvala nauci sto ih imamo. Pisem iskljucivo o ovim vakcinama za covid. Eno imas i studije u izraelu gde su davali 4 doze i da cetvrta doza uopste ne pomaze tj ne stvara vise antitela . Zato i prestaju tj menjaju odluku da ne vakcinisu 4 dozom.

Edit: na osnovo onog sto sam procitao u vezi cele situacije ja bih vakcinisao sa dve doze ali sa vecim razmakom izmedju doza. Ne posle tri nedelje druga vec bar 3-4 meseca.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...