Jump to content
IGNORED

Postoji li ekonomski napredak u Srbiji


Budja

Recommended Posts

On 23.8.2022. at 3:51, boldrock said:

U vezi teme, imam sličan utisak kao Plajvi. Pročitam podatke o (uglavnom dobrim) ekonomskim pokazateljima, odem na posao, prodjem kroz ugovore IT-jevaca, srednjeg menadžmenta, pa onda nekog šljakera, i Beograd me podseti na roman City and the city. Počinjem da razumem matorce koji svakodnevnu piju bromazepam/bensedin dok čekaju novu katastrofu.

 

Obrazloži malo šta si pod ovim hteo da kažeš

Link to comment
  • 1 month later...

Nisam pratio politicku  situaciju kod vas. Sada vidim da  Vucic stalno prica o nekom ratu (Kosovo, HR i ostali), a njegove novine samo potpaljuju situaciju. Red ustasa, red "siptara", red NATO

 

Sta se u stvari desava?

Vjerovatno ekonomska situacija nije bas toliko bajna.

 

Da li mu se to ljulja stolica?

 

Za godinu i po bice 12 godina njegove vladavine sto u Srbiji znaci samo jedno.

Edited by borris_
Link to comment
1 hour ago, Lancia said:

svejedno su seronje, samim tim sto su mladi.

I ako im se ne svidja, mrs u Kanadu!

 

11 minutes ago, borris_ said:

Nisam pratio politicku  situaciju kod vas. Sada vidim da  Vucic stalno prica o nekom ratu (Kosovo, HR i ostali), a njegove novine samo potpaljuju situaciju. Red ustasa, red "siptara", red NATO

 

Sta se u stvari desava?

Vjerovatno ekonomska situacija nije bas toliko bajna.

 

Da li mu se to ljulja stolica?

 

Za godinu i po bice 12 godina njegove vladavine sto u Srbiji znaci samo jedno.

Skrece paznju sa katastrofalne ekonomske situacije sta bi drugo.

  • +1 5
Link to comment
50 minutes ago, borris_ said:

Nisam pratio politicku  situaciju kod vas. Sada vidim da  Vucic stalno prica o nekom ratu (Kosovo, HR i ostali), a njegove novine samo potpaljuju situaciju. Red ustasa, red "siptara", red NATO

 

Sta se u stvari desava?

Vjerovatno ekonomska situacija nije bas toliko bajna.

 

Da li mu se to ljulja stolica?

 

Za godinu i po bice 12 godina njegove vladavine sto u Srbiji znaci samo jedno.

 

Zasto da mu se ljulja kad nas single-handedly vecito spasava katastrofa koje bi nas zadesile da nije njega. Ja ne pratim sta prica, ali evo procitah da nas je spasao bombardovanja pre neki dan. Malo li je na ovu skupocu?

Link to comment

"cuti, dobro je, jeste da je sve poskupelo 100%, al nece da nas bombarduju", da li je realno da on jos uvek racuna na ovaj tok misli u srbalja. i da li je moguce da mu to pali

Edited by Nikodije
  • +1 6
Link to comment
4 minutes ago, Nikodije said:

"cuti, dobro je, jeste da je sve poskupelo 100%, al nece da nas bombarduju", da li je realno da on jos uvek racuna na ovaj tok misli u srbalja. i da li je moguce da mu to pali

Racuna i pali, odmah da ti kazem...

  • +1 6
Link to comment
44 minutes ago, Moća said:

I ako im se ne svidja, mrs u Kanadu!

 

Skrece paznju sa katastrofalne ekonomske situacije sta bi drugo.

Nemam pojma, možda sam u nekom svom balonu ali nešto ne vidim tu katastrofu? :huh:

Računi se redovno plaćaju, mislim na firme s kojima radim, kako kome dete položi vozački tako se kupuje auto (niko pežo) :D stanove u fazi nema još ni temelja, svi bili na nekim letovanjima, osim mene... 

Daleko bilo da sam mu advokat, samo ovaj deo o katastrofi ne primećujem nešto kod pučanstva. 

A da li će biti, da ne mračim... 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Zaboravan said:

Nemam pojma, možda sam u nekom svom balonu ali nešto ne vidim tu katastrofu? :huh:

Računi se redovno plaćaju, mislim na firme s kojima radim, kako kome dete položi vozački tako se kupuje auto (niko pežo) :D stanove u fazi nema još ni temelja, svi bili na nekim letovanjima, osim mene... 

Daleko bilo da sam mu advokat, samo ovaj deo o katastrofi ne primećujem nešto kod pučanstva. 

A da li će biti, da ne mračim... 

Booble...

 

Ja juce prinudno izasao iz mjehura™, svasta cuo o cenama, troskovima, platama...

 

  • +1 3
Link to comment

Pa jeste da stojimo mnogo losije ekonomski nego pre npr. 2 godine. Inflacija je bila visoka i prosle godine, ove ce biti sigurno preko 15%. Uz to, najvise su poskupele stvari koje moraju da kupuju i najsiromasniji - prevashodno hrana. 

 

U mojoj firmi gde smo pola ITjevci a pola administrativci je na QA call-a koji je drzao direktor umalo izbila revolucija sa sve prozivanjem ITjevca kako imaju previse para i firme kako se vodi samo kapitalistickim interesima dok ljudi nemaju leba da jedu. Tako nesto nije bilo ni u naznakama pre 2 godine. 

 

Sad ako vucku uspeva da ubedi ljude da je on sprecio neku jos goru katastrofu, kojom nam niko ne preti, onda jbg, ljudi i zasluzuju ovakvu vlast. Ja cu nastaviti da zivim u svom bubble-u i glasam za opoziciju don kihotovski.

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Booble...

 

Ja juce prinudno izasao iz mjehura™, svasta cuo o cenama, troskovima, platama...

 

Vrlo moguće. 

Cene vidim da su ludačke i čujem od gospođe svaki put kada dođe iz kupovine. 

Ja video automobile i rekoh, zajebi.... Mada to mi nije merilo, svuda su otišlo gore. 

Link to comment
6 minutes ago, Shan Jan said:

Pa jeste da stojimo mnogo losije ekonomski nego pre npr. 2 godine. Inflacija je bila visoka i prosle godine, ove ce biti sigurno preko 15%. Uz to, najvise su poskupele stvari koje moraju da kupuju i najsiromasniji - prevashodno hrana. 

 

U mojoj firmi gde smo pola ITjevci a pola administrativci je na QA call-a koji je drzao direktor umalo izbila revolucija sa sve prozivanjem ITjevca kako imaju previse para i firme kako se vodi samo kapitalistickim interesima dok ljudi nemaju leba da jedu. Tako nesto nije bilo ni u naznakama pre 2 godine. 

 

Sad ako vucku uspeva da ubedi ljude da je on sprecio neku jos goru katastrofu, kojom nam niko ne preti, onda jbg, ljudi i zasluzuju ovakvu vlast. Ja cu nastaviti da zivim u svom bubble-u i glasam za opoziciju don kihotovski.

Onda neće ni kod nas u IT-u potrajati... Mada odavno smo esencijalni™ tako da ko zna. 

Link to comment
47 minutes ago, Nikodije said:

"cuti, dobro je, jeste da je sve poskupelo 100%, al nece da nas bombarduju", da li je realno da on jos uvek racuna na ovaj tok misli u srbalja. i da li je moguce da mu to pali

Izgleda da pali i ovo

1371768831634159df687de555222632_v4_big.

 

ne secam se da je ranije bilo ovoliko slika mucenistva.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
42 minutes ago, Zaboravan said:

Onda neće ni kod nas u IT-u potrajati... Mada odavno smo esencijalni™ tako da ko zna. 

Mi uvek kasnimo, otpustanja su u USA sad, znaci za godinu do dve krece i kod nas kriza...

  • +1 2
Link to comment
Just now, Shan Jan said:

I ranije. U firmi gde ja radim su freezovali zaposljavanje i u ITu. 

Ma jedno je freezovanje, bice problem kad krene otpustanje i smanjivanje plata...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...