Jump to content
IGNORED

Postoji li ekonomski napredak u Srbiji


Budja

Recommended Posts

28 minutes ago, pasha said:

Je l si proverio koji kreditni rejting je imala Turska 2012?

Inace mi imamo losiju poziciju jer Turska ima veliki priliv od turizma.

Sta ce nam se desiti ako nema priliva ulaganja, skoci nazaposlenost zemljama Evrope, gde je otisllo 350k ljudi u zadnjih 10ak godina i odatle salju doznake...a sve se to desava u recesijama.

Zaduzivanje ali po kojim kamatama i da li ce moci refinansiranje, kao sto SFRJ pocetkom osamdesetih nije mogla. 

 

A šta će nam se tek desiti ako asteroid dugačak 100 kilometara padne na Srbiju?

 

Nego gde je ta Jorgovanka sa kursom od 180 din za €? Ili opet ispaljuješ bombe bez pokrića?

 

Vidi se po kreditnom rejtingu da Turska ima mnogo bolju poziciju.:fantom:

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, Luther said:

 

Gde se vidi to "pumpanje piramide zaduživanjem"? A da eventualno obavestiš ove agencije koje objavljuju dugoročni kreditni rejting država da su u velikoj zabludi.

 

Javi ti Caru da nam je super rejting, pa da ne mora da se zadužuje kod ortaka iz UAE.

1 minute ago, Luther said:

 

A šta će nam se tek desiti ako asteroid dugačak 100 kilometara padne na Srbiju?

Misliš da je ista verovatnoća za to i za pucanje balona nekretnina? Ne bih se složio.

Na tvrdnju da je Turska pre 10 godina imala veći rejting nego Srbija danas:

1 hour ago, pasha said:

Luteru, je l si proverio koji kreditni rejting je imala Turska 2012? Veci nego danas Srbija

 

Odgovaraš sa:

28 minutes ago, Luther said:

 

Vidi se po kreditnom rejtingu da Turska ima mnogo bolju poziciju.:fantom:

Samo ti fale tabla i flomaster, pa da ti se svi divimo.

P.S.

Nije mi jasno što se Acila uvlači Erdoganu u dupe ko Vulin njemu. Po kreditnom rejtingu ne bi trebao.

Link to comment
1 hour ago, duma said:

 

........

Na tvrdnju da je Turska pre 10 godina imala veći rejting nego Srbija danas:

 

Odgovaraš sa:

Vidi se po kreditnom rejtingu da Turska ima mnogo bolju poziciju.:fantom:

........


Tvrdnja je bila da Turska zbog turizma ima bolju poziciju od Srbije. Dakle izmišljaš i pogrešno interpretiraš tuđe pisanje. /mod edit/

Link to comment
4 hours ago, Luther said:

 

A šta će nam se tek desiti ako asteroid dugačak 100 kilometara padne na Srbiju?

 

Nego gde je ta Jorgovanka sa kursom od 180 din za €? Ili opet ispaljuješ bombe bez pokrića?

 

Vidi se po kreditnom rejtingu da Turska ima mnogo bolju poziciju.:fantom:

 

 

https://tradingeconomics.com/turkey/rating

Vidi, pa 2012 bolji rejting od Srbije danas. Pa kako su onda danas tako pali? Ti si strucnjak, objasni meni i svima ovde kada vec sve vidis u tabelama i pozivas se na kreditni rejting.

Zanima me kako planirate ekonomsku politiku kada je dosla recesija na zapadu a kamate skacu zbog inflacije? Ali implicitno si priznao kako privreda Srbije funkcionise i to ti zahvaljujem.

 

https://www.youtube.com/watch?v= 0aByYhBImf4

 

Sto se tice Jorgovanke,

 

/mod edit/

Link to comment
57 minutes ago, pasha said:

 

 

https://tradingeconomics.com/turkey/rating

Vidi, pa 2012 bolji rejting od Srbije danas. Pa kako su onda danas tako pali? Ti si strucnjak, objasni meni i svima ovde kada vec sve vidis u tabelama i pozivas se na kreditni rejting.

Zanima me kako planirate ekonomsku politiku kada je dosla recesija na zapadu a kamate skacu zbog inflacije? Ali implicitno si priznao kako privreda Srbije funkcionise i to ti zahvaljujem.

 

https://www.youtube.com/watch?v= 0aByYhBImf4

 

Sto se tice Jorgovanke,

 

/mod edit/

 

Nemam pojma šta se ovde dešava. Link za Jorgovanku ti je neispravan, onda je Krošek dao ispravan link na sednicu Odbora za finansije Skupštine Srbije, pa sve to pobrisao. Kako bilo sednica traje više od 5 sati pa ako bi bio ljubazan da kažeš u kom minutu Jorgovanlka kaže to što tvrdiš. Možeš i putem "Copy video URL at current time". Unapred hvala.

Link to comment
On 25.10.2022. at 12:08, pasha said:

 

----------

Sto se tice Jorgovanke, pricala na odboru za finansije da po procenama NBS dinar treba da je 180 za evro da bi se smanjilo vise deficita, ukljucujuci i trgovinski koji raste.

Nazalosy niko na odboru nije sposoban da.propita malo oko toga kursa. Ali zato si ti tu na moje zadovoljstvo.

 

 

On 25.10.2022. at 18:40, pasha said:

-------------

https://www.youtube.com/watch?v= 0aByYhBImf4

 

Sto se tice Jorgovanke,

 

/mod edit/

 

Konačno sam našao dovoljno vremena i psihičke snage da pogledam petočasovnu sednicu Odbora za finansije skupštine Srbije od 20.09.2022. koju si linkovao (doduše pogrešno a verovatno namerno) i u kojoj tvrdiš da je Jorgovanka rekla gore boldovano.

 

Ovo što ti kažeš je potpuna laž, izmišljotina, širenje lažnih vesti. Ovo mi je bilo jasno čim si navedeno napisao jer bi u suprotnom o toj izjavi nedeljama brujali svi mediji a na deviznom tržištu bi nastala panika. Ni jedan guverner centralne banke nikada ne bi tako nešto izjavio sve i da tako nešto misli jer bi trenutno bio smenjen.

 

O kursu prvo govori u 19. minutu i kaže da je stabilan i da NBS otkupljuje evro.

Zatim  na 1:01:28 kaže:

-Da su neki pre mene zalazili u detalje, na primer 2008.godine ne bi se desilo da kurs evra sa 80 ode na 120.

-A da sam ja prihvatila savete mnogih i da sam se obazirala na kritizerstvo a ne na kritike, mi danas ne bi pričali o kursu evra koji je ojačao za 1,1 pa je 117,31, koliko je bio juče, nego bi on danas iznosio prema projekcijama tima koji je stvoren u Narodnoj banci pod mojom palicom izračunali smo da bi on iznosio 180 dinara za evro. Zamislite šta bi to značilo za zaduživanje privrede, za rate kredita građana, za sve ostalo što zavisi od dinara. Itd. itd.

 

 

 

Dakle Jorgovanka tvrdi da je zahvaljujući merama koje je sprovodila NBS kurs stabilan a da bi bio 180 din za evro da je NBS slušala "kritizere" što bi dovelo do pogubnih posledica po privredu i građane.

Ni uz pomoć najbujnije mašte ovo što ona kaže ne može se intepretirati kako si ti preneo da kurs dinara treba da bude 180 za €, a izmislio si i da ona nešto kaže o smanjivanju deficita uključujući i trgovinski koji raste jer ona nikakav deficit ne spominje.

 

Zašto se baviš plasiranjem ovakvih izmišljotina, fantazija i lagarija raspravi sam sa sobom, ja imam neke ideje ali to je u suštini nebitno.

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, ivy said:

pa divljajuce cene nikako ne idu uz ovako nizak euro..jasno je kao dan da se vestacki drzi i pitanje je casa kad ce morati da ga puste niz vodu..

 

Nikakve veze nemaju "divljajuće cene" sa kursom €/din. Cene divljaju i u evrozoni, inflacija 10.7%, u više baltičkih zemalja 20 do 25 posto, u Poljskoj 20 posto,  ali i recimo u Crnoj Gori gde je u opticaju evro 13-16%. Srbija 14%.

E sad zamisli šta bi se desilo sa cenama ako bi kurs "pustili niz vodu" Kolika bi tada bila inflacija i koliko bi cene "podivljale".

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...