Jump to content
IGNORED

Postoji li ekonomski napredak u Srbiji


Budja

Recommended Posts

55 minutes ago, Lancia said:

U poslednjih mesec dana BMW dize najnapredniju eko fabriku u Madjarskoj, Audi tamo prosiruje kapacitete, Volvo danas objavljuje da grade fabriku u Slovackoj (tamo valjda svaki auto gigant ima svoj pogon). Srce mi se cepa kakve smo budale bile i ostale, sto je najgore. Nama su vesti da maturanti pevaju nacionalisticke pesme i da Crkva ronza sto neki tamo direktor skole ne zalegne vise za Veronauku. Jebena dzamahirija, kamen nece ostati iza ovih debila i niko prstom da mrdne.

samo za tebe, a vezano za prenetu vest, 1 prodavac magle>

 

https://nova.rs/vesti/biznis/po-svemu-sudeci-nista-od-vucicevog-skakanja-u-bazen-investitori-gde-ste/

 

video sam da si napisao negde da si prestao neko vreme da citas vesti. apsolutno podrzavam.

 

posle svake jebene konfe, a takvih je minimum jednom nedeljno, ovakvih obecanja imas koliko hoces. ako ne obecanja, onda ubedjivanja da svega ima - i u principu svega ima. ali onda osvane vest o cuvenom kukuruzu i ne lezi vraze - nesto kasnije, ispostavice se, neki k.m. a nije nasa km je

 

Spoiler

K. M. radeći kao odgovorno lice Privrednog društva "Agro Medan" doo iz Zrenjanina, u dva navrata tokom 2017. godine zaključio ugovore o skladištenju, čuvanju i obnavljanju merkantilnog kukuruza sa Republičkom direkcijom za robne rezerve, na osnovu kojih je preuzeo skoro dve hiljade tona merkantilnog kukuruza od jednog skladištara iz Srpskog Itebeja i još 1.452.394 kilograma od skladištara iz Vršca.

Potom je, kako se tereti, od dana preuzimanja merkantilnog kukuruza do jula 2018. godine prodao poverenu robu na čuvanje bez evidentiranja u poslovnim knjigama "Agro Medana", čime je sebi pribavio protivpravnu imovinsku korist u iznosu od 72.223.696 dinara.

 

https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/135/hronika/4860590/novi-sad-hapsenje-kuukruz-robne-rezerve.html

 

pre pet dugih godina. ej!

 

ovo je bolja vest koju sam preneo, posto se secam da sam na prvu vest (u kojoj je pisalo da je pokro) pomislio da je baja, kamionom od 26t, pod okriljem noci, isao u skladista robnih rezervi (stvarno ne znam kako ne f-onisu robne rezerve u smislu skladistenja) i lopatom tovario gore pomenutih 3.452.394 kg kukuruza.

 

nemam snage da kometarisem onu lopovcinu iz obrenovca kao gradskog menadzera, a to je lokalna vest koja mi je obelezila dan. bukvalno pisaj po gradu.

 

ps. za dzamahiriju se u potpunosti slazem. moje misljenje je da je to najveca post 2000. greska koja je ucinjena u obrazovanju. istorija crkve, ne samo pravoslavne, uci se kroz istoriju. to je sasvim dovoljno u sekularnoj drzavi.

Edited by holden kolfild
  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment
25 minutes ago, holden kolfild said:

samo za tebe, a vezano za prenetu vest, 1 prodavac magle>

 

https://nova.rs/vesti/biznis/po-svemu-sudeci-nista-od-vucicevog-skakanja-u-bazen-investitori-gde-ste/

 

video sam da si napisao negde da si prestao neko vreme da citas vesti. apsolutno podrzavam.

 

posle svake jebene konfe, a takvih je minimum jednom nedeljno, ovakvih obecanja imas koliko hoces. ako ne obecanja, onda ubedjivanja da svega ima - i u principu svega ima. ali onda osvane vest o cuvenom kukuruzu i ne lezi vraze - nesto kasnije, ispostavice se, neki k.m. a nije nasa km je

 

  Hide contents

K. M. radeći kao odgovorno lice Privrednog društva "Agro Medan" doo iz Zrenjanina, u dva navrata tokom 2017. godine zaključio ugovore o skladištenju, čuvanju i obnavljanju merkantilnog kukuruza sa Republičkom direkcijom za robne rezerve, na osnovu kojih je preuzeo skoro dve hiljade tona merkantilnog kukuruza od jednog skladištara iz Srpskog Itebeja i još 1.452.394 kilograma od skladištara iz Vršca.

Potom je, kako se tereti, od dana preuzimanja merkantilnog kukuruza do jula 2018. godine prodao poverenu robu na čuvanje bez evidentiranja u poslovnim knjigama "Agro Medana", čime je sebi pribavio protivpravnu imovinsku korist u iznosu od 72.223.696 dinara.

 

https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/135/hronika/4860590/novi-sad-hapsenje-kuukruz-robne-rezerve.html

 

pre pet dugih godina. ej!

 

ovo je bolja vest koju sam preneo, posto se secam da sam na prvu vest (u kojoj je pisalo da je pokro) pomislio da je baja, kamionom od 26t, pod okriljem noci, isao u skladista robnih rezervi (stvarno ne znam kako ne f-onisu robne rezerve u smislu skladistenja) i lopatom tovario gore pomenutih 3.452.394 kg kukuruza.

 

nemam snage da kometarisem onu lopovcinu iz obrenovca kao gradskog menadzera, a to je lokalna vest koja mi je obelezila dan. bukvalno pisaj po gradu.

 

ps. za dzamahiriju se u potpunosti slazem. moje misljenje je da je to najveca post 2000. greska koja je ucinjena u obrazovanju. istorija crkve, ne samo pravoslavne, uci se kroz istoriju. to je sasvim dovoljno u sekularnoj drzavi.

Ne citam i dalje, ovo su bile vesti iz autobloga, pa mi se smracila svest momentalno. A to sto je kreten umislio da ce nekim praziluk pregovaranjem da dovede mega investitora u Srbiju, to je budalisanje za pink & happy pristalice, takve stvari rade ozbiljni timovi uz prethodnu anticipaciju Vlade. To su petogodisnji planovi uz ukljucivanje bezbroj subjekata a ne kako mali Perica zamislja da ce na nekoj propratnoj veceri spopasti generalnog direktora npr. BMW-a. Chemer, jbg. 

Edited by Lancia
Link to comment

Ne razumem kako Nemci toliko ulazu u Madjarsku zemlju koja je stvaljala ograde za migrante, maltretirala migrante, prebijala...Gde je nacionalizam i veci nego u Srbiji. Gde malo, malo Orban kaze da je deo hrvatske madjarski, istorija, Trijanon i tako to.

A svabe samo siapju, sipaju...

O cemu se radi?

Link to comment
3 hours ago, pasha said:

Ne razumem kako Nemci toliko ulazu u Madjarsku zemlju koja je stvaljala ograde za migrante, maltretirala migrante, prebijala...Gde je nacionalizam i veci nego u Srbiji. Gde malo, malo Orban kaze da je deo hrvatske madjarski, istorija, Trijanon i tako to.

A svabe samo siapju, sipaju...

O cemu se radi?

 

Žao mi je što ne razumeš.

Link to comment

Ne postoji ekonomski napredak u Srbiji.

Srbija je zemlja jeftine radne snage, sa dosovsko-dinkićevskom ekonomskom politikom stranih investitora i subvencionisanja radno-intenzivne industrije, a koja politika se ni za 10 godina vučićizma ni za jotu promenila nije. Dakle, kontinuitet sranja 20 godina.

Rast BDPa i ostala sranja na stranu, iako nisam talaškao i tražio, cenim da je neto nacionalni dohodak, kao ključni makroekonomski parametar koji pokazuje koliko novostvorene vrednosti ostaje u zemlji i u domaćim rukama, disproporcionalno malo porastao u odnosu na nominalni ili realni BDP. Što opet implicira da nam je kao narodu realna ekonomska baza mizerna, a prostor za sopstvenu, autonomnu ekonomsku ekspanziju jako uzak.

Stvar može povaditi jedino IT industrija, ako masovnije krene da plasira gotove, finalne proizvode.

I niko više.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
  • 1 month later...

Baš sam čitao nešto o popisu, od prijavljenih kandidata se manje od pola javilo za test i priložilo potrebna dokumenta, još će ih dosta odustati i otpasti tokom obuke.

2011. kad sam i sam radio kao popisivač je bilo plaćeno 80 dinara po popunjenom upitniku (jedan upitnik za domaćinstvo, i po jedan za svakog člana), a danas ekonomski tigar plaća to cela 82 dinara!

Prosečna zarada od 60k po popisivaču mi deluje dosta nerealno.

Jedina razlika je što se sad popisuje elektronski i nisam siguran koliko to ubrzava proces samom popisivaču, plus ko zna šta su sve tu uspeli da zajebu. 
Kontam da neudomljeni članovi partije imaju prednost, pa će biti veselo kad ubace informatički nepismene sendvičare…

Edited by mraki
Link to comment

 

On 21.8.2022. at 22:36, SNARC said:

Jel bese neko na forumu javio da se u Indiji reklamira posao vozaca u Srbiji...za 200 ojra nedeljno ?

 

Ne znam da li se reklamira u Indiji, ali znam da je jedan klijent u pregovorima oko obuke Indijskih vozača sa indijskom firmom  koja se time bavi. Koliko je meni poznato većina vozača koji rade sa klijentom imaju više od 800 evra mesečno. Ranije su bili aktuelni vozači iz centralne Azije, Uzbekistanci valjda, ali ne znam dokle se stiglo sa tim.

 

U vezi teme, imam sličan utisak kao Plajvi. Pročitam podatke o (uglavnom dobrim) ekonomskim pokazateljima, odem na posao, prodjem kroz ugovore IT-jevaca, srednjeg menadžmenta, pa onda nekog šljakera, i Beograd me podseti na roman City and the city. Počinjem da razumem matorce koji svakodnevnu piju bromazepam/bensedin dok čekaju novu katastrofu.

 

 

 

Link to comment
Quote

Krah nekadašnjeg giganta: Bivši gazda nestao, radnici ostavljeni na cedilu

 

Quote

"Nisal" je 2003. godine kupio na tenderu „Domal inženjering“ za svega 325.000 evra, iako se vrednost te firme u momentu prodaje procenjivala na preko 61 milion evra. Mali akcionari "Nisala", odnosno nekadašnji radnici te firme, su nakon toga više puta protestovali i tražili preispitivanje privatizacije, koja je prema njihovim rečima, obavljena protivzakonito.

 

Quote

Tenderska komisija je na otvaranju juna 2003. godine zaključila da kupac ispunjava sve uslove iako je, prema tvrdanjama malih akcionara, kupac raspolagao sa samo 3.768 evra, a javnim pozivom je traženo da kupac morao da ima milion evra kapitala i obrt kapitala od dva miliona evra. Iako kupac nije ispunjavao uslove ipak je Agencija za privatizaciju prihvatila njegovu ponudu, a tadašnji direktor Agencije, a kasnije premijer Mirko Cvetković dao je saglasnost za prodaju.

 

:ph34r:

Link to comment
On 21.8.2022. at 22:36, SNARC said:

Jel bese neko na forumu javio da se u Indiji reklamira posao vozaca u Srbiji...za 200 ojra nedeljno ?

Ja. Drugar iz Indije mi je rekao. 200 usd/nedeljno + smestaj i hrana (2 obroka) za vozace autobusa + plus neki sistem bonusa.

To izadje malo vise od 800 usd mesecno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...