Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

1 hour ago, namenski said:

podmecete modernu umetnost koja se postapa tehnologijom i sposobnoscu liberalnog kapitalizma da apsorbuje sve i svasta, pretvori u robu

 

 

:fantom:

 

ja ovo cuvam kada bas prigusti, ali OK moze i tako da se objasni stvar

 

a ovo

 

Quote

da je ova upisulja - mislim na marinu - iole, u tragovima subverzivna, ne bi ga majci primirisala ni parama ni skupim eventimatm posle kojih ce u sreci i veselju da uz sampanjaca caska sa establismentom, dal kolekcionarskim, dal politickim, dal kriminalnim, svejedno.

 

sam rekao u par navrata, preskacu tu ociglednost kao male balerine

Edited by Caligula
Link to comment
8 minutes ago, roksi said:

:D stig'o (da ne kazem zajahao) namenski - ekspert za sve.

 

ma zaobidji me u sirokom luku.

Ео, трчим...

I bolje po tebe, pre nego potrazim nekadasnju pricu u kojoj ti je Glorija bila referenca :sleep:

A ti nastavi da se valjuskas u sto modernijemtm i savremenijemtm, vidi samo da zvuci uceno, onako bas, bas...

Link to comment

Gospo, moras da odaberes u koju ces zgradu da udjes na ucenje :happy: ovako spolja mozes samo da vidis prepucavanje izmedju BU i Megatrenda, nema tu sta da se nauci

 

btw. nije granicno, umetnost mora da provocira i bude subverzivna, a rasprave o tome se vode bez rukavica bas u skladu sa prirodom umetnickog delanja. Nikada nisam bio lican na ovoj temi, volem i cenim i Julijanu i Roksi i Kenjeea i sve ostale sem Gazze, prosto pricamo.

 

 

Link to comment

A evo i Namenske, teške inženjerije :D rame uz rame u očuvanju praaaavih vrednosti u umetnosti, opipljivih, čulnih i nadasve racionalnih.

Vrednosti koje moraju biti izmerene, kvanitifikovane i pretvorene u Ikea manual za sklapanje umetničkog dela. I oba iz pozicije moralnih bregova.

 

Sa jedne strane Caligula, primenjeni umetnik, kreativac iz "kreativne industrije" koji nije našao za shodno da se pozabavi licemerjem njegovih tržišnih komunikacija, koje nastadoše direktno iz psihologije, humane nauke, a sve u službi mrskog? mu kapitalizma. Takav pregalac nema kritički odnos prema korišćenju psiholoških, kognitivnih mehanizama u uvaljivanju robe ali ga umetnost M.A. kao roba, koju niti plaća niti konzumira, jako svrbi. Za ovakvog kreativca najveća je kazna što ne prepoznaje ted talk genijalce koji mu kasape "kreativnost" sa raznim divergentnim razmišljanjima, jer kreativnost se uči, to je samo jedan zanat koji "kreativci" mistifikuju. Za koju godinu account menadžer (koji mu takođe ne smeta) će preuzeti njegov posao jer već ima dovoljno templejtova za banke, praškove i supermarket akcije. (da, u svim templejtovima se igra i peva, loše) Caligula komunicira poruke, kroz ciljne grupe, wayfinding-e, digital-e, gerile, virale a u isto vreme kune mrsku tehnologiju što Marina nije gospodjica iz Avinjona.

I na kraju to što nije prepoznao Kejt Blanšet, najlepšu ženu u svijet, opraštam ali to što nije provalio da je parodija mi govori da nije ni pogledao doku Umetnik je prisutan.

 

I Namenski, iskusni buldožer klasne borbe :D Lepo piše o večitom traganju, o emocijama, o dečijim suzama. Umetnik mora da pati a umetnost postoji da ofarba nebo po kom lete naši avioni, da oblikuje blato pod gusenicama naših tenkova da peva poljuško polje!! Iza tebe sam Namenski aaaaaaaaa!

Isto moralna starešina, ali mu ne smeta fetiš prema mašinama za ubijanje.. Smeta mu tehnologija i generalno mladi, ali mu ne smeta da bilo kome pa i svojoj generaciji kaže da je upišulja. Svoju najgoru kaznu već je doživeo, a Ajnštajna nije ni razumeo pa mu nepomirljivost kvantne gravitacije neće teško pasti. Neće ostati upamćen kao digitalni ratnik za očuvanje kulturnih i opštih dobara jer.. tehnologija.

 

Njih dvojica na topiku kritika savremene umetnosti a vini na černobilu,

mada bi ih pre stavio pred Marinu u onu stolicu, da se malo gledaju.

 

I bez uvrede!

:fantom:

Link to comment
9 minutes ago, Kenjeee said:

 

I Namenski, iskusni buldožer klasne borbe :D Lepo piše o večitom traganju, o emocijama, o dečijim suzama. Umetnik mora da pati a umetnost postoji da ofarba nebo po kom lete naši avioni, da oblikuje blato pod gusenicama naših tenkova da peva poljuško polje!! Iza tebe sam Namenski aaaaaaaaa!

Isto moralna starešina, ali mu ne smeta fetiš prema mašinama za ubijanje.. Smeta mu tehnologija i generalno mladi, ali mu ne smeta da bilo kome pa i svojoj generaciji kaže da je upišulja. Svoju najgoru kaznu već je doživeo, a Ajnštajna nije ni razumeo pa mu nepomirljivost kvantne gravitacije neće teško pasti. Neće ostati upamćen kao digitalni ratnik za očuvanje kulturnih i opštih dobara jer.. tehnologija.

 

Njih dvojica na topiku kritika savremene umetnosti a vini na černobilu,

mada bi ih pre stavio pred Marinu u onu stolicu, da se malo gledaju.

 

I bez uvrede!

:fantom:

Covek mora da bude ono, bas nadobudna bitanga pa da mi prebaci fetisizam prema oruzju gvozdjuriji; dovoljno je bilo da bacis ma i ovlasan pogled na te teme.

Sa sve podmetanjem poljuskog polja, klasne borbe i svojatanja razumevanja Ajnstajna.

Jos podmuklije i nadobudnije je podmetanje 'smetanja tehnologije i mladih'.

Ali, posto je bez uvrede, jel tako, nastavi da se valjas u razumevanju savremene umetnosti.

Kakva umetnost - takvi valjatori, tapkarosi umetnickog koji su od svega jos ponajbolje savladali novogovor.

Bez uvrede, naravno, jel tako, tako je.

Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

.. 

btw. nije granicno, umetnost mora da provocira i bude subverzivna, a rasprave o tome se vode bez rukavica bas u skladu sa prirodom umetnickog delanja. Nikada nisam bio lican na ovoj temi, volem i cenim i Julijanu i Roksi i Kenjeea i sve ostale sem Gazze, prosto pricamo.

 

 

:heart:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...