Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

Sta je to? Neki performans?

 

Nesto bitno, svakako u rangu rasta Kajli Dzener, stikala Kejt midlton i procurelih futidza sa snimanja Warcraft filma.

 

11694837_10206687017350795_3452632001702

 

... ovo je vreme kakofonije gde se prvi snimci Plutona i njegovih meseca stavljaju u sendvic sa podjednako bitnim vestima o princezinim stiklama, sazrevanju praznoglavih tinejdzerki i nekvalitetnog poseravanja po filmskoj traci.

 

Kada pogledas tu opstu kvazi demokratizaciju i upadljivo ukidanje kriterijuma, nije cudna vest da je neki tamo savamalski hipster osvojio zlatnu medalju za kvalitet performansa niti je cudno sto Marina Abramovic zivi u stanu od dva i kusur  miliona dolara.

Link to comment

E pa ostavicu ti je testamentom, osim ako nisi nesto drugo hteo da linkujes, tipa ovo  :lolol:

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ima neki mit koji je verovatno utemeljen da su risi posle WWII pokrali tehnologiju optike od Nemaca, ali to je za pitajte Vasu

nije mit. prebacene su jena zeiss fabrike iz istocne nemacke u ukrainu. zato sssr stakla imaju identicnu opticku formulu kao zeiss.

recimo, jupiter odgovara tessaru. isto tako fed su kopije leica kamera pa mozes naci sta odgovara recimo elmar staklu itd...problem je sto zenitova stakla ipak nisu zeiss koliko god da su uspjeli da prekopiraju formulu i nacin uzrade

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

SKANDALOZNO: Caligula napisao tekst za pesmu poznatog benda. VIDEO

 

 

 

Nikad nisam posetio
oktobarski salon
mozda bih i mogao
ali, jedino na silu

Imao sam negde
proslogodisnji katalog
nicega na njemu
za mene nije bilo

 

Link to comment

SKANDALOZNO: Caligula napisao tekst za pesmu poznatog benda. VIDEO

 

 

 

Nikad nisam posetio

oktobarski salon

mozda bih i mogao

ali, jedino na silu

Imao sam negde

proslogodisnji katalog

nicega na njemu

za mene nije bilo

 

 

:heart:

 

 

jel ima neko ko bi znao da mi kaze koliko je ljudi do sada obesheno, streljano, bicevano i cija su creva bacena u kazan sa vrelim uljem zbog svega sto se dogadja oko MSU?

 

 

... imacemo novi stadion care, zasto bi prosipali creva bilo kome? Malo vise ljubavi i razumevanja za vlast, pa znas li jebote koliko kultura kosta?

Link to comment

Instalacija. Performans nije sigurno.

 

edit: samo da podsetim, ovaj muzej je bio jedna od najsjanijih tacaka u  gradu zemlji koje je valjalo obici s vremena na vreme.

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...