Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

 

 

Sa druge strane prosto je neverovatno da se sa razlogom smejemo ovome ali se neki naprasno uozbilje kada umetnica stavi smajser pored picke te krenu zamisljeno da klimaju glavom,

 

"daaa, daaa..."

 

 

 

jbg. nema svako kapacitet da to razumije. nekima je sudbina odredila da jedu papir a bacaju cokoladu.

Link to comment

jbg. nema svako kapacitet da to razumije. nekima je sudbina odredila da jedu papir a bacaju cokoladu.

 

I ne samo to, nego jos i mljackaju i lizu prste, da svi vide 

Edited by Caligula
Link to comment

... jasta, jel razumes ti npr. smajser pored picke?

 

Ja razumem i pricam sa prijateljima o tome kada se okupimo u Smokvici. Isto tako kad odemo na oktobarac (nekadasnji) imamo materijala za pricu sledeca tri meseca. Te sta je ovaj hteo sa onim izguglanim iseccima iz Politike, te koje su reference, te kako je ovaj dobro potkacio Prusta, te jesi li uklavirio neverovatan miks medija, art fjuzn jednom recju, jesam, kaze mi drugar, sve sam skapirao, mada i nema sta da se skapira jer je ta neka konceptuala sramno bukvalna.

 

Pa naravno da je bukvalna, kazem ja, kako bi Lejdi Gagina publika i beogradski hipsteri/unuci onih baba sto su se tukle za sadnice japanske tresnje skapirali drugacije.

 

Jebi ga, ja i Krampa imamo 1kapacitet, ti ga brale nemas :P

Edited by Caligula
Link to comment
Planiram da se olakšam na nekom od gradskih trgova, nazvaću delo Rekontekstualizacija 

savremene urbanosti kroz okvir kloake™. Kakav će to perfomans art da bude, kontekst pa podtekst pa 

sublimacija pa resublimacija. Pošaljite PP za ivent invajt na fcb.

Link to comment

... jasta, jel razumes ti npr. smajser pored picke?

 

Ja razumem i pricam sa prijateljima o tome kada se okupimo u Smokvici. Isto tako kad odemo na oktobarac (nekadasnji) imamo materijala za pricu sledeca tri meseca. Te sta je ovaj hteo sa onim izguglanim iseccima iz Politike, te koje su reference, te kako je ovaj dobro potkacio Prusta, te jesi li uklavirio neverovatan miks medija, art fjuzn jednom recju, jesam, kaze mi drugar, sve sam skapirao, mada i nema sta da se skapira jer je ta neka konceptuala sramno bukvalna.

 

Pa naravno da je bukvalna, kazem ja, kako bi Lejdi Gagina publika i beogradski hipsteri/unuci onih baba sto su se tukle za sadnice japanske tresnje skapirali drugacije.u

 

Jebi ga, ja i Krampa imamo 1kapacitet, ti ga brale nemas :P

Slabo se ja razumijem u pickomitraljez. Meni se najvise dopada Mikelandjelo. Nacrta ruku i nogu ko da je prava. Onda ima tih par slikara iz 19 veka sto nacrtaju kozu i kravu reko bi covjek da ce sad izablejat iz slike. Inace volim pejsaze pravo. Potok. Sumu. Sunce. Volim sto je lepo! Volim jednostavan i univerzalan jezik umjetnosti. Volim kada skulptura ljdskog tela u meni pokrene lavinu osecanja. Uzivam u umjetnosti koja komunicira sa necim neobjasnjivim. Volim sliku koju imam na zidu i ona komunicira sa okruzenjem desetljecima....duga je lista

Link to comment

 

Planiram da se olakšam na nekom od gradskih trgova, nazvaću delo Rekontekstualizacija

savremene urbanosti kroz okvir kloake™. Kakav će to perfomans art da bude, kontekst pa podtekst pa

sublimacija pa resublimacija. Pošaljite PP za ivent invajt na fcb.

1 kapacitet™

Link to comment

 Meni se najvise dopada Mikelandjelo. Nacrta ruku i nogu ko da je prava. Onda ima tih par slikara iz 19 veka sto nacrtaju kozu i kravu reko bi covjek da ce sad izablejat iz slike. Inace volim pejsaze pravo. Potok. Sumu. Sunce. Volim sto je lepo! Volim jednostavan i univerzalan jezik umjetnosti.

 

Meni to nekako suvo,

 

Still-Life-with-Basket-of-Apples-large.j

 

... naslikane jabuke na nekom belom carsafu.

 

Gde je tu picka, gde je govno, gde je pozlaceni isus hrist, gde je tu nesto medijski pitko i u konceptu bukvalno, konkretno?

 

I sta je ovaj moler hteo da nam kaze™, da je svet dosadan, da smo mi iznutra prazni jer reagujemo samo na bukvalne slike krvi, opranih kostiju, oruzja pored picke, golu zenu koja snosi jaja ispred galerije, pozlacenu pop zvezdu?

 

Neka se nose ti takozvani klasicni umetnici u pizdu lepu materinu, nece valjda oni meni da kazu da sam plitak, povrsan i prazan ako mi Lejdi Gaga, Marinche i citavo trziste  govore suprotno.

 

Srpska konceptuala ti npr. sapuce "oooo, ti si brale tako poseban zato sto si usao u ovu galeriju u koju ne zalaze seljacine, soferi i mesari, to sto se tvoja baba tukla oko sadnica tresnje ti si upravo izbrisao ulaskom u ovaj prostor koji oslobadja (pazi samo na ono izlozeno govno levo od tebe, da ne ugazis), ajde, upijaj ovu prazninu koja ti se nudi, zbuni se dodatno, klimaj glavom diveci se djubretu prosutom po betonskom podu".

 

Onda ti, ako imas zrnce zivota u sebi kazes "ali cekaj, govana i djubreta ima svuda, zasto bih to ovde gledao drugim ocima" a konceptualista ti kaze "zato sto si glup ko kurac JER TI GLEDAS ALI NE VIDIS ZAISTA OVAJ SVET pa mi umEtnici moramo da ti otvaramo oci i reflektorima obasjamo trivije poput Zene Koja Sedi ili evo ove drvene grede jednostavno spustene na pod".

 

Prija danasnjem coveku kada mu neki ambiciozni hohstapler kaze da je glup, fakat prija.

Edited by Caligula
Link to comment

btw. Dostojevski je satima sedeo ispred Rafaelove Madone sa Hristom dok je boravio u Drezdenu, skoro svakog dana.

 

Steta sto nije mogao da vidi twit Lejdi Gage pa da otrci na bolji dogadjaj.

Edited by Caligula
Link to comment

 

 

Kako mozes mjesati lejdi gagu i marinu sa cezanom i dostojevskim? :D

 

 

Btw. Nisam znao da je srpska konceptuala pokazatelj kvaliteta konceptualne umjetnosti na globalnom planu.

Link to comment

Mislim da imas problem sa poznavanjem tzv. scene savremene umjetnosti. Nije savremena umjernost gaga ili marina, to je ogroman i kompleksan svet ali ako tebi odgovsra da ti taj svet predstavljaju umjetnici koji isplivavaju u medijima onda nista. Meni nije problem to sto postoje likovi koji nabiju wc solju sebi na glavu jer je jsvakome jasno da to nema smisla i da je nevidjena glupost. Problem postaju kuratori, jer polako pocinju da preuzimaju ulogu umjetnika . To je po meni vece ludilo nego sto neko pravi budalu od sebe.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...