Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

ili savremena kritika kritike (savremene) umetnosti;)

 

apropo, krampa je postavio zaista oodlican tekst na tu temu (na prethodnoj strani).

Eh...mislis da to neko cita...ovde ti je ko za vreme bombardovanja, kada se okupe staari jna oficiri u nekom bloku ispred zgrade, razbace karte iz 1965 I pocnu da objasnjavaju taktiku nato pakta

Link to comment

Eh...mislis da to neko cita...ovde ti je ko za vreme bombardovanja, kada se okupe staari jna oficiri u nekom bloku ispred zgrade, razbace karte iz 1965 I pocnu da objasnjavaju taktiku nato pakta

 

Nije, obrnuto je. Ovde se okupe poznavaoci™ pa drve kako je ukljucena brusilica ispod jaja kul i arti.

 

Da je do taktike pa i da se zamislim, ali ovo je ogoljeno trziste gde se muda prodaju za bubrege i kupci se jos ljute kada neko to glasno primeti :fantom:

Link to comment

Nije, obrnuto je. Ovde se okupe poznavaoci™ pa drve kako je ukljucena brusilica ispod jaja kul i arti.

 

Da je do taktike pa i da se zamislim, ali ovo je ogoljeno trziste gde se muda prodaju za bubrege i kupci se jos ljute kada neko to glasno primeti :fantom:

word! sta ti mislis o tekstu?

Link to comment

Mislis na onaj carsaf?

 

Ovaj topik i jeste zapitanost nad carsafima u savremenoj umetnosti i njihovoj neophodnosti da bi se umetnost, kao, razumela. Jedno je traktat o slikarstvu, a sasvim druga logika iza objasnjenja "Sumatre".

Link to comment

Mislis na onaj carsaf?

 

Ovaj topik i jeste zapitanost nad carsafima u savremenoj umetnosti i njihovoj neophodnosti da bi se umetnost, kao, razumela. Jedno je traktat o slikarstvu, a sasvim druga logika iza objasnjenja "Sumatre".

ok. mislio sam da si procitao carsaf. steta.

Link to comment

zelio sam editovati gornji post ali kasno.

 

mislim da je steta sto neces da cistas carsafe jer ima ljudi koji mogu da objasne u jedom paragrafu ono sto ti pokusavas na 200 strana. ne samo da objasne vec da daju alternativu toj problematici. ali nevazno. tu je topik pa ko zeli moze da cita i da razumije neke stvari

Edited by Krampa
Link to comment

Eh...mislis da to neko cita...ovde ti je ko za vreme bombardovanja, kada se okupe staari jna oficiri u nekom bloku ispred zgrade, razbace karte iz 1965 I pocnu da objasnjavaju taktiku nato pakta

 

:D

 

ne znam, ovo sto uspevam da nacujem u svom okruzenju je prevashodno lament: nema vise kritike, pojela maca. (ili tacnije, kukanje nad gubitkom jasnog statusa kriticara umetnosti kao onog sto konkretnije razvrstava dobro od loseg.. heh...)

 

naravno, neki od uzroka: digitalni galerijski prostor - the loss of white cube (demokratizacija pristupa umetnosti/umetnickom delu), gubitak lokalnog, hijerarhije, previse glasova… itdetc.  

mislim, svi su kao nesto otvoreni, al' zapravo frka i panika nad bezgranicnim prostorom. valjda postoji potreba za konkretnim granicama. u danasnjem svetu(!)  :D meni to prilicno smesno.

 

tako da je bas interesantna i osvezavajuca (+ vrlo optimisticna i proaktivna) propozicija doticnog stivena:) 

 

e da, i ovo:

 

Art criticism is in crisis because we have a problem with professionalization. We are steeped in the vernacular of capitalism, and we are afraid to leave it. Our world is rife with administration, mimicking the bureaucratic processes of the corporations so many of us profess to hate. We are content to let our artistry cease as soon we begin writing proposals, drafting business letters, and carefully collating our résumés. We push limits and subvert expectations everywhere except on the back-end, that realm which increasingly dominates artistic practices.

 

so bloody true:))

Link to comment

 

Miljanovićev projekat “Stari mlin – Nova forma”, realizovan je na prostoru starog mlina kao mesta promene forme. Funkcija mlina kao mesta koje zrno, kao čvrstu formu, preobražava u brašno, bilo je osnovno polaziste za koncept novih radova Miljanovića, nagrađivanog umetnika mlađe generacije iz Banjaluke, koji je 2013. predstavljao Bosnu i Hercegovinu na 55. Bijenalu umetnosti u Veneciji.

 

:cry:

 

video ovo... ne znam sta je, pre par dana bas sa ovog platoa ispred hotela.

 

Prvo pomislio da je to rad mladog sina ili maloletne bratanice vlasnika hotela, sad vidim da je autor venecijanski bijenalista :isuse: to je to, tu smo svi

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...