Jump to content
IGNORED

antivaxx biseri


Ros

Recommended Posts

3 hours ago, Heaviside said:

Inženjeri generalno, nije samo IT. Meni nije problem uska specijazacija, treba i toga mada se debelo preteruje, nije mi ni problem što su fah idioti - njihova stvar što nemaju druga interesovanja, ali me izuzetno nervira što agresivno šire mantru da je samo to što oni znaju bitno i da im to usko znanje omogućava da prostim logičkim zaključivanjem dođu do tačnih odgovora o stvarima o kojima nemaju pojma. Plus ovo što je Frank napisao, a uz to i precenjivanje značaja prirodne inteligencije (IQ) I dobiješ jedan poprilično gadan milje arogantih fah idiota koji sebe smatraju vrhunskim intelektualcima, a da ni ne znaju šta ta reč znači. Naravno, ja nisam uopšte takav, ja kidam i svoju tehničku oblast i opšte obrazovanje :coffee:

 

E da, kada pitaš koju jednu osobinu bi želeo da ima tvoje dete, niko mi iz branše ne kaže vredno, obrazovano, pošteno, nizak prag za sreću, uspešno, lepo...uvek inteligentno - to im je valjda jedino što je važno.

Uh, moram da odgovorim na ovo. Ja sam programer sa backgroundom u nauci, pa bih da prokomentarišem sa fokusom na vakcine, da se ne rasplinjujem u generalizaciju.

U mojoj povecoj firmi mislim da je procenat vakcinacije preko 90%, a i ovih 10% su ili preležali, pa smatraju da im ne treba ili se pravdaju da im je doktor rekao zbog autoimunih bolesti i sličnih gluposti. Tako da broj idiota koji ne vide širu sliku pa ih navuku antivakseri i sl. (kojih svakako ima) nije veći od generalne populacije, već je zapravo dosta manji.

Zapravo, kolege, uz moje bliske prijatelje su dio mog bubla zbog kojeg sam često daleko optimističniji i često se začudim kada vidim globalne statistike u zemlji po bilo kojem pitanju...

  • +1 1
Link to comment

Kod mene je stepen vakcinacije 95%, u zgradi, ne u celoj firmi. Nadovezao sam se paušalno, nije se odnosilo na vakcinaciju. Onaj programer koga sam pomenuo mi je komšija, ne radim sa njim.

 

Međutim, moj utisak je da postoji veliki broj tehničkih lica, što bi reko moj ćale, koji su onakvi kako sam ih opisao. Možda ne većina, definitivno ne velika većina, ali veliki broj. Ja sam pre svega inženjer, isto radio u nauci, pa softver u auto industriji, sad arhitektura sistema industrijske telekomunikacije u nemačkom gigantu. Prošao razne branše i okvire, univerzitet, vanuniverzotetsko istraživanje, konsalting i sada industrija i utisak mi je takav, kakav je, šta da radim. Nailazim i nailazio sam na solidan broj fah idiota koji misle da su ljudi koji se bave drugim strukama izlišni debili i da je samo tehnika vredna.

Link to comment

A moguće nam je "upečatljivo" kada čujemo da neko ko i u običnom razgovoru deluje iznadprosečno inteligentan ispadne debil na tom pitanju odnosa prema pandemiji.
Moguće.







... Shiit has hit the fan

  • +1 2
Link to comment
Quote

Lekarska komora Srbije je po prijavi zdravstvene inspekcije, a po službenoj dužnosti pokrenula je postupak pred sudom časti, protiv lekara za koje postoji osnovana sumnja da su savetovali i lečili pacijente od kovid-19 infekcije lekom "ivermektin", saznaje "Blic" nezvanično.

Kako dalje saznajemo, čak 18 lekara mogu izgubiti licencu.

blic.rs/vesti/drustvo/saznajemo-cak-18-lekara-pred-sudom-casti-lekarske-komore-zbog-ivermektina/4rhwqkz

Edited by vememah
  • +1 4
  • Wub 1
  • Hvala 2
Link to comment

nema to veze sa obrazovanjem ili strukom. ni bilo čim drugim grupnim.

 

čuješ nešto, uklopi se u neka tvoja razmišljanja, stavove i posle tvrdoglavo ostaješ gluv na kontraargumente.

 

setite se samo obožavatelja miloševića.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

za sada smo mi u pravu. kad oni budu, videcemo shta cemo :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Upravo sam te glasao za Predsednika Srbije :sleep: pa ti vidi sta ces.

Link to comment
D lista je lista lekova koji se koriste u dijagnostici i kliničkim ispitivanjima, ali ne mogu se prodavati...
 
Sad sam preleto na brzinu, search mi na tel nešto ne radi za pdf, čini mi se da nema to tamo...
Sad mašu ovim...
97d265f28cdfa67ebce44efb0e8cccec.jpg

... Shiit has hit the fan

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...