Jump to content
IGNORED

Планета Дина (2021)


Duhovnost, ljubav i med

Recommended Posts

Meni je

Spoiler

dispečanje

Alije na temeljima

Spoiler

vraćanja glavnog negativca iz prve tri knjige u ''život'' :laugh:

takav cliche/trope/deus ex machina da me je odmah odbio od cijele knjige. Alia je mogla postati ono što je FH htio da postane

Spoiler

da je se riješi

i sama od sebe, jednostavno zato što je odrasla vladarica, kao što se

Spoiler

Korba recimo pretvorio u svoju suprotnost.

 

Ali ne, FH je odlučio da se u njezinoj glavi zbiva nešto što ni riječju ni djelom ni jednim jedinim spomenom, najmanjom najavom, nije dao naslutiti u svim prethodnim knjigama.

Spoiler

Nigdje do tada nije ni slovom spomenuto da Alia uopće vidi živote svojih muških predaka, i to još kad je bila mlađa i podložnija utjecajima, a kamoli da oni imaju neku svoju volju unutar njezina uma.

 

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Pa mislim, nismo je mnogo čitali u prethodnim knjigama, samo u Mesiji gde je manje-više sporedna.

 

Ali da, taj Harko-Haunting mehanizam je uleteo pravo niotkuda. Verovatno zato što CoD već pati od slabašnih negativaca (House Corino holdouts, WTF, who care) pa je kao hteo da malo pojača kroz taj bizaran callback. 

Link to comment

Ja sam gledao sa ekipom od kojih je pola gledalo Liinča a pola ni toliko. Većinom su svi zadovoljni, tako da mislim da su pogodili da prenesu priču tako da bude prijemčiva i nekome ko tek ulazi u priču.

 

Od zamerki suštinski imam samo dve prvo je što sve te planete deluju kao da njima živi 100.000 ljudi tj sve su neke pustare bez vidljive populacije. Drugo je previše Zendaje koja se mistično osvrće i šeta pustinjom kao da je u reklami za parfem. Svi smo skapirali vizije prva dva puta nije bilo potrebe da ih ponavlja na svakih 20 minuta.

 

Meni se svideo i verovatno ću ga gledati ponovo kada se malo slegnu utisci.

 

P.s. Gledao sam u 2D ali vidim sada da nude i neku 4D projekciju mada nisam baš siguran koliko želim da gledam film dok mi pesak sipa u oči...

Link to comment

Пошто нећу на даље учествовати у форумском животу, у духовном сам штрајку, због тога што се не уважава моја сложеност и нијансираност у мислима и ставовима, као покретач теме само да кратко изјавим за телевизију: 

"Дина из 2021. је баш, баш феноменалан филм. Гледајте! " 

  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 3
Link to comment

IMAX bioskop je be ke vu

A ovaj film je idealan za tako nešto. Ne znam kakav bi mi bio utisak da ga gledam kod kuće na TV, ali ovo je perverzija od audio vizuelnog ugođaja. Plus sam čitao knjige pa sam mogao da uronim u atmosferu od starta. Vilnev zna sa tom kamerom i efektima, naravno u pričanju priče se uvijek pogubi malo. Zvuk u filmu kida, Hans Cimer vrlo dobar.

  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, James Marshall said:

IMAX bioskop je be ke vu

A ovaj film je idealan za tako nešto. Ne znam kakav bi mi bio utisak da ga gledam kod kuće na TV, ali ovo je perverzija od audio vizuelnog ugođaja. Plus sam čitao knjige pa sam mogao da uronim u atmosferu od starta. Vilnev zna sa tom kamerom i efektima, naravno u pričanju priče se uvijek pogubi malo. Zvuk u filmu kida, Hans Cimer vrlo dobar.

 

+1 

 

Stvarno jos jednom preporuka da se gleda u kinou sa jakim ozvucenjem, ma sta mislili o prici ili ocekivali od filma. Malo sam na preskok vrteo neke scene ove kopije na kioscima sto je izasla i nije to to, fali zvuka, fali osecaja. Ona scena kad Pol spusti noge prvi put na Arakis, a u pozadini bubnja, uf, najez.

Link to comment

+1

Еуфоричан осећај језе прожима тело у многим сценама. Мени дошло да вичем у биоскопу: "Атреиди, Атреиди!" 

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 3.11.2021. at 19:50, Filozof manijak said:

Gledao Dinu u 3d-u, na esidu.

Omašio dozu.

Moraću opet da gledam 

Ponovio eksperiment, pogodio dozu.

Sjajna vožnjica i čulna poslastica.

 

Link to comment

Fenomenalan film. Napad na čula, kako sve vozi, svaka čast, ovo se mora gledati u bioskopu, manite kradenje sa neta.

Jako mi se dopadaju kostimi, svedeno i bez nekih ekscentričnih ispada (šeširi u SciFi verziji, lol). Atreidi Svi epski zamišljeni, kakvi veliki vladari i moraju da budu, Zendaja je ok pošto se nekad malo i nasmeje. Fremeni stvarno deluju kao neki pustinjski, štrokavi Arapi:D Harkoneni su jednostavno gadni i nemilosrdni, Baron je fenomenalan (Skelen, jeebote!). Dopalo mi se kako je prikaza dr Kajns.

E sad, pošto sam ja ljubitelj i skaredne Linčove verzije i SciFi serije, a malo sam nešto i čitao, meni je bilo lako da pratim, ali ne znam kako bi bilo nekom ko nije upoznat sa svetom Dine i pričom. Npr. mentati su tu, ali nam nije ništa posebno napomenuto o njihovoj ulozi (sem što kolutaju očima i brzo računaju). Guild i sistem putovanja nije objašnjen. Njihovi kontejneri se samo pojave i to je to. Sardaukari su tu, sa par spektakularnih scena, ali ne saznamo ništa o tome ko su i kako su postali tako opasni ratnici.

Nadam se da će skupiti para da snima dalje.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...