Jump to content
IGNORED

Планета Дина (2021)


Duhovnost, ljubav i med

Recommended Posts

39 minutes ago, Filozof manijak said:

Lično poznajem mnoge ljude koji upravo žele da se izoluju od većine i mejnstrima, uživaju da budu manjina i neprihvaćeni od većine. I to nevezano za seksualno opredeljenje. Zastupljenost je bitna. ali ne na silu, i gde treba i gde ne treba, jer umetničko delo tada gubi an kvalitetu.

Hint: današnji holivudski filmovi i serije.

Dobro, razumem te. Ova moja prica se odnosila na Herbertovu ideju stagnacije,

 

Koja zapravo proistice iz njegovog neshvacanja evolucije. U Dune, stagnacija znaci kraj, nesto sto prestaje da se razvija zapravo pocinje da umire. To je centralni koncept 

Dakle posto je Arakis jedini i glavni izvor gorova za putovanja, celi taj univerzum je zasnovan na tome da svi putevi idu ka Rimu, (Arakisu)

Zbog toga sto su bili osidjeni da hermetski provode u jednom delu univerzuma, onda ta stagnacija ili nespremnost da se ceo ostali univerzum razotrkije prema Hubertu bi donela totalnu apokalipsu ili unostenje

Hubert zeli da covecanstvo pobegne iz tog confined prostora i te izolacije kako bi opstalo.

Link to comment
7 hours ago, Rowanoke said:

Dobro, nebitno, 

 

Pa nije nebitno kad već drugi put zaobilaziš pitanje koje ti ljudi s pravom postavljaju.

 

7 hours ago, Weenie Pooh said:

Zašto si onda čitala Dinu, pobogu?

 

Da li si čitala Dinu, u stvari, ili samo pročešljala wiki sajtove kako bi formirala najpovršnije moguće mišljenje?

 

Link to comment

Trebalo je Natali Portman da glumi Pol Muad Diba.Leto i Ghanima zaceti u toku Zacinskog transa astralnim odnosom sa Zevsom licno.Jodorowski gomna da jede.

Edited by askeladden
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
10 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Pa nije nebitno kad već drugi put zaobilaziš pitanje koje ti ljudi s pravom postavljaju.

 

 

Ponovo postavljas maliciozna i povrsna pitanja, provociras na neki banalan nacin. Ti nisi citao ako nemas isto misljenje kao ja. 

Link to comment
4 hours ago, Rowanoke said:

Ponovo postavljas maliciozna i povrsna pitanja, provociras na neki banalan nacin. Ti nisi citao ako nemas isto misljenje kao ja. 

 

Ništa nije maliciozno u pitanju da li si čitala knjige i zašto, ako već smatraš da je u pitanju "izuzetno sund literatura" koja "nije vredna citanja" jer "ne ume da sagleda dubinu i neki socijalni kontekst".

 

 

Ali izbegavanje odgovora je realno odgovor sam po sebi.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...