Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Avganistan

Featured Replies

Secam se kada su svojevremeno talibani ubili coveka, jer je slusao klasicnu muziku.
A sve ovo ispod vazilo oduvek.

  • Replies 1.1k
  • Views 108.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Time Crisis
    Time Crisis

    Da otpočnu bili bi verovatno primljeni pre nas

  • Ovo sa Masudovim sinom treba da se vidi kuda ide. Drago mi je i da je bivši potpredsednik Saleh sa njim. On mi je ostavio dobar utisak. Uvek lepo sređen, sa kravatom. Žestoko se protivio Talibanima. Č

  • Pravi zaokret u američkoj spoljnoj politici će biti onda kada povuku trupe iz Nemačke, Japana, Bahreina, Gvantanama, Kosova i ostalih zemalja i lokacija gde kampuju decenijama. Ovo u Avganistanu je sa

Posted Images

Ali, moja "procena" da ce vlada izdrzati do kraja meseca.:frust:

jesmo li sad vecinom intervencionisti?

 

(ja jesam, odavno)

Edited by morgana

Gde si intervenisala?:unsure:

2 minutes ago, Indy said:

Gde si intervenisala?:unsure:

 

u frižideru, što?

SSGl9aa.gif

2 minutes ago, morgana said:

 

u frižideru, što?

To mi izgleda uverljivo, taman.

Koliko je ova cela zapadna politika licemerna pokazuju diskusije po raznim parlamentima da li treba evakuisati afgane koji radili sa vojnim snagama ili ambasadama kao pomoćnici ili prevodioci i da uopšte za svih ovih godina nije ponuđen ni jedan normalni program za azil žena iz tog područja. I dok je situacija bila "stabilna" prava žena su bila katastrofalna, tek sada će nastradati.

 

Još jedno hit posmatranje, neverovatno mi je da su vojne sile toliko iznenađene svime da nisu makar pravovremeno logistički ostavili odstupnicu da obezbede i regulišu najvažniju aerodromsku pistu (ne aerodrom nego pistu!) od civila.

Edited by Boycie

4 minutes ago, Boycie said:

Koliko je ova cela zapadna politika licemerna pokazuju diskusije po raznim parlamentima da li treba evakuisati afgane koji radili sa vojnim snagama ili ambasadama kao pomoćnici ili prevodioci i da uopšte za svih ovih godina nije ponuđen ni jedan normalni program za azil žena iz tog područja. I dok je situacija bila "stabilna" prava žena su bila katastrofalna, tek sada će nastradati.

 

Još jedno hit posmatranje, neverovatno mi je da su vojne sile toliko iznenađene svime da nisu makar pravovremeno logistički ostavili odstupnicu da obezbede i regulišu najvažniju aerodromsku pistu (ne aerodrom nego pistu!) od civila.

Da,trebalo je da ostave Holandski korpus ili tako nesto.Onog trenutka kad su USA resile da se povuku ostatak NATO ne bi mogao da sacuva malinjak od komsijske dece a kamo li aerodrom od Talibana.

  • Author
9 minutes ago, vememah said:

SSGl9aa.gif

Ma mogao si na kraju da uzmeš deset ortaka, maskirate se u Talibane i ugovorite predaju sa gradonačelnikom.

 

16 minutes ago, morgana said:

jesmo li sad vecinom intervencionisti?

 

(ja jesam, odavno)

 

Ja nisam, takodje odavno. Od dana kada sam shvatio da intervencionizam ama bas uopste ne sluzi interesima ljudi u lokalu zbog kojih se navodno intervenise. Istina, ponekad ti ljudi izvuku nekakvu kolateralnu korist od sajd efekata intervencije, bar neki od njih, ali to obicno ispadne uvek ovako kako danas gledas, samo te malo uzdignu da bi pao sa vece visine.

17 minutes ago, Boycie said:

Još jedno hit posmatranje, neverovatno mi je da su vojne sile toliko iznenađene svime da nisu makar pravovremeno logistički ostavili odstupnicu da obezbede i regulišu najvažniju aerodromsku pistu (ne aerodrom nego pistu!) od civila.

 

Ovi ostali su jeli govna, prepustili Amerikancima sve as usual, pa cantraju onako za sebe.  Ovo mora da je bila na vidiku nova Somalija sa tom jezivom korupcijom i izdajom tamo. 

 

Kad je vec bio babl, pa neka su fondasi ili ko god trebalo je da postoji i plan za evakuaciju tih ljudi, makar do najblize iole normalne zemlje, pa se posle zajebavati sa birokratijom. To skolovano su jedva rodjena deca kad se tamo doslo. Medjutim ne manjka ni ostatku sveta, pa ni samoj Evropi slicnog smeca i primitivizma samo malo popeglanog i u drugacijem autfitu.

Edited by Moonwalker

26 minutes ago, morgana said:

jesmo li sad vecinom intervencionisti?

 

(ja jesam, odavno)

 

Posto su intervencije u Avganistanu, Iraku i Libiji imale dobre rezultate?

 

Edited by dekki

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.