Jump to content
IGNORED

Avganistan


Bojan

Recommended Posts

Meni ovaj argument da se borimo za zene avganistana ne pije vodu. Jednostavno. Nema smisla, i mislim da samo naivna budala moze da poveruje u tako nesto, da je amerika ovih 20 godina cuvala ZENE avganistana

Link to comment
2 minutes ago, zmanic said:

Za Rusiju sigurno novi problem u blizini, a za Kinu nisam siguran.

 

Pogledaj mapu, do Rusije Talibani danas imaju preći nekih 2300km preko najmanje dve države.

 

Kinezi pak očigledno spremni za dil.

 

Niđe veze.

Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

 

Druže, ako njihovim očevima, braći, sinovima nije bitno kako će im živeti majke, sestre i ćerke u Islamskom Emiratu, zbog čega bi to trebalo da bude bitno meni, tebi ili bilo kome sa Zapada. Da li ja ili neki Džon iz Tenesija ili neki Sergej iz Pskova sada trebamo da uzmemo pušku i da se bijemo sa Talibanima, da bi žene u Avganistanu mogle da idu u školu ili da rade? Sutra da dođu neki talibani u Srbiju i da hoće da zabrane mojoj ženi ili sestri da rade ili da hoće da uvedu telesno kažnjavanje, ja bih prvi uzeo pušku u ruke da se borim sa takvim budalama, i ne bi mi bilo žao i da poginem u takvoj borbi, jer bih znao da ću poginuti za ispravan cilj. Jebiga, neke slobode u životu se moraju same osvojiti, a za to što neće moći da se školuju i rade Avganistanke trebaju da se obrate samo i isključivo svojim muškim rođacima i sunarodnicima, a ne meni ili tebi.

 

Napisao si da ih ti nije zao i da je vecina to zelela.

Ja sumnjam da vecina to zeli a vecina u Avganistanu nije u situaciji da uzme pusku u ruke. O tome se radi.

Dakle, tebe mozda nije zao ovih sto su izdali ili sto se prosto ne bore, ali to nije vecina.

Mislim da ova situacija takodje pokazuje koliko se ne treba oslanjati na profesionalnu armiju.

Znaju Svajcarci i Izraelci sta rade.

Link to comment
1 hour ago, nautilus said:

 

sigurno je da postoji kanal za kontakte izmedju amerikanaca i talibana i da se na taj način rešavaju neka tekuća pitanja. ali, malo mi je teško poverovati u priču po kojoj su stukli  stotine milijardi u avganistan, ništa nisu postigli, dižu ruke i evo  sve ostavljaju talibanima samo da usput zezaju ruse i kineze. prije će biti da se radi o seriji gluposti i pogrešnih procena kako snage avganskistanskih vlasti tako i talibana. u pitanju je ozbiljan bajdenov zajeb i odluka motivisana političkim potrebama amerike a ne stanjem na terenu u avganistanu. 

 

bajden nastavlja seriju epskih budalaština američke spoljne politike. ništa novo.

 

 

 

Sta znam, meni se nekako cini da americke "sluzbe" nisu sto su nekada bile i da se to, onda, od nizeg nivoa prenosi na vidljivu politiku.

Samo slabom "sluzbom" ili teorijom zavere (Amerikancima odgovara Maduro!) moze da se objasni opstanak 1 takvog rezima u Venecueli, na primer.

 

 

Link to comment
41 minutes ago, zorglub said:

 

Pogledaj mapu, do Rusije Talibani danas imaju preći nekih 2300km preko najmanje dve države.

 

Kinezi pak očigledno spremni za dil.

 

Niđe veze.

Не морају да иду толико далеко.

 

2905029_900.jpg

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Samo da se ne zaboravi da je Tramp dogovorio i potpisao povlacenje iz Avganistana. Bajden ga je samo odložio od maja do septembra.

Da da ... Jer Bajden je morao nastaviti sve sto je Tramp zapoceo 

Ne zajebavajte. Izgleda da mesija spasilac Dzo i nije bas Isus kao sto ga cnn i ostali prikazuju

  • +1 4
Link to comment
54 minutes ago, Rowanoke said:

Meni ovaj argument da se borimo za zene avganistana ne pije vodu. Jednostavno. Nema smisla, i mislim da samo naivna budala moze da poveruje u tako nesto, da je amerika ovih 20 godina cuvala ZENE avganistana

 

Videlo se u Siriji koliko ih je briga za zene.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Samo da se ne zaboravi da je Tramp dogovorio i potpisao povlacenje iz Avganistana. Bajden ga je samo odložio od maja do septembra.

 

Heh, ali sada i Pompeo tvrdi da oni nisu to tako planirali

Quote

“I don’t know exactly what they are doing, but we had conditions attached to how we were thinking about this withdrawal — I was part of those negotiations,” Pompeo said. “I was also in the room when President Trump made very clear to Mullah Baradar, the senior Taliban negotiator, that if you threatened an American, if you scared an American, certainly if you hurt an American, that we would bring all American power to bear to make sure that we went to your village, to your house. We were very clear about the things we were prepared to do to protect American lives. And indeed, since we began those negotiations back in February of 2020, there wasn’t a single American killed by the Taliban. We had established a deterrence model.”

Pa čak i ako je potpisan dokument iz Dohe loš šta je Bajdena sprečavalo da to protumači i izvede u skladu sa onim što se dešavalo na terenu i u skladu sa obaveštajnim podacima koje je dobijao. I u samom dokumentu se pominju unutar Avganistanski pregovori i obustava vatre. Mogao se i na to pozvati. Mislim, ako je procenio da su Talibani suviše jaki da bi im se suprotstavio i to je OK. Ali evo mu sada posledice.

Link to comment

Loš za koga? Kad god da su se povukli i pod bilo kojim uslovom, sve bi bilo isto. Da se ne lažemo. U suprotnom, zašto bi uopšte morali da pregovaraju sa bilo KiM od talibana??

Link to comment
24 minutes ago, Lezilebovich said:

Da da ... Jer Bajden je morao nastaviti sve sto je Tramp zapoceo 

Ne zajebavajte. Izgleda da mesija spasilac Dzo i nije bas Isus kao sto ga cnn i ostali prikazuju

Mogao je i da vrati trupe u Avganistan, pa da obrnemo još jedan krug. Pentagon bi to voleo baš.

Link to comment

Talibani su izgleda odustali od prelazne vlade. Proglasiće Emirat jednostrano. Krenuli su ka gradu i zauzeli predsedničku palatu.

 I aerodrom više nije tako bezbedan. A evakuacija je u toku. Svi civilni letovi su otkazani. Otišao i ministar odbrane.

 

Link to comment
×
×
  • Create New...