Jump to content
IGNORED

Avganistan


Bojan

Recommended Posts

Koliko je ova cela zapadna politika licemerna pokazuju diskusije po raznim parlamentima da li treba evakuisati afgane koji radili sa vojnim snagama ili ambasadama kao pomoćnici ili prevodioci i da uopšte za svih ovih godina nije ponuđen ni jedan normalni program za azil žena iz tog područja. I dok je situacija bila "stabilna" prava žena su bila katastrofalna, tek sada će nastradati.

 

Još jedno hit posmatranje, neverovatno mi je da su vojne sile toliko iznenađene svime da nisu makar pravovremeno logistički ostavili odstupnicu da obezbede i regulišu najvažniju aerodromsku pistu (ne aerodrom nego pistu!) od civila.

Edited by Boycie
  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Boycie said:

Koliko je ova cela zapadna politika licemerna pokazuju diskusije po raznim parlamentima da li treba evakuisati afgane koji radili sa vojnim snagama ili ambasadama kao pomoćnici ili prevodioci i da uopšte za svih ovih godina nije ponuđen ni jedan normalni program za azil žena iz tog područja. I dok je situacija bila "stabilna" prava žena su bila katastrofalna, tek sada će nastradati.

 

Još jedno hit posmatranje, neverovatno mi je da su vojne sile toliko iznenađene svime da nisu makar pravovremeno logistički ostavili odstupnicu da obezbede i regulišu najvažniju aerodromsku pistu (ne aerodrom nego pistu!) od civila.

Da,trebalo je da ostave Holandski korpus ili tako nesto.Onog trenutka kad su USA resile da se povuku ostatak NATO ne bi mogao da sacuva malinjak od komsijske dece a kamo li aerodrom od Talibana.

  • +1 2
  • Haha 4
Link to comment
16 minutes ago, morgana said:

jesmo li sad vecinom intervencionisti?

 

(ja jesam, odavno)

 

Ja nisam, takodje odavno. Od dana kada sam shvatio da intervencionizam ama bas uopste ne sluzi interesima ljudi u lokalu zbog kojih se navodno intervenise. Istina, ponekad ti ljudi izvuku nekakvu kolateralnu korist od sajd efekata intervencije, bar neki od njih, ali to obicno ispadne uvek ovako kako danas gledas, samo te malo uzdignu da bi pao sa vece visine.

  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, Boycie said:

Još jedno hit posmatranje, neverovatno mi je da su vojne sile toliko iznenađene svime da nisu makar pravovremeno logistički ostavili odstupnicu da obezbede i regulišu najvažniju aerodromsku pistu (ne aerodrom nego pistu!) od civila.

 

Ovi ostali su jeli govna, prepustili Amerikancima sve as usual, pa cantraju onako za sebe.  Ovo mora da je bila na vidiku nova Somalija sa tom jezivom korupcijom i izdajom tamo. 

 

Kad je vec bio babl, pa neka su fondasi ili ko god trebalo je da postoji i plan za evakuaciju tih ljudi, makar do najblize iole normalne zemlje, pa se posle zajebavati sa birokratijom. To skolovano su jedva rodjena deca kad se tamo doslo. Medjutim ne manjka ni ostatku sveta, pa ni samoj Evropi slicnog smeca i primitivizma samo malo popeglanog i u drugacijem autfitu.

Edited by Moonwalker
  • +1 5
Link to comment
26 minutes ago, morgana said:

jesmo li sad vecinom intervencionisti?

 

(ja jesam, odavno)

 

Posto su intervencije u Avganistanu, Iraku i Libiji imale dobre rezultate?

  • +1 5
Link to comment
×
×
  • Create New...