Jump to content
IGNORED

Avganistan


Bojan

Recommended Posts

Quote

Two sources said that President Ashraf Ghani has left the country after the Taliban entered the city on Sunday.

According to the sources, his close aides have also left the country along with him. 

Earlier in the day, acting defense minister Bismillah Mohammadi said that the president has handed the authority of solving the crisis in the country to political leaders.

Mohammadi said that a delegation will travel to Doha on Monday for talks on the country’s situation.

The delegation includes key political leaders, including Younus Qanooni, Ahmad Wali Massoud, Mohammad Mohaqiq among others.

Sources close to the Taliban said that it has been agreed that Ghani will resign after a political agreement and hand the power to a transitional government.

Afghans have said that they seek a political settlement and an end to the ongoing violence in the country.

TOLO News - Kabul

Link to comment
4 hours ago, Anduril said:

 

A Avganistanke? To jepPola stanovnistva a devojcice nece moci vise u skolu. Cenima da one treba da se naoruzaju  posto im jel te ne smeta ovo sada.

Ne i ide to bas tako jednostavno.

 

Druže, ako njihovim očevima, braći, sinovima nije bitno kako će im živeti majke, sestre i ćerke u Islamskom Emiratu, zbog čega bi to trebalo da bude bitno meni, tebi ili bilo kome sa Zapada. Da li ja ili neki Džon iz Tenesija ili neki Sergej iz Pskova sada trebamo da uzmemo pušku i da se bijemo sa Talibanima, da bi žene u Avganistanu mogle da idu u školu ili da rade? Sutra da dođu neki talibani u Srbiju i da hoće da zabrane mojoj ženi ili sestri da rade ili da hoće da uvedu telesno kažnjavanje, ja bih prvi uzeo pušku u ruke da se borim sa takvim budalama, i ne bi mi bilo žao i da poginem u takvoj borbi, jer bih znao da ću poginuti za ispravan cilj. Jebiga, neke slobode u životu se moraju same osvojiti, a za to što neće moći da se školuju i rade Avganistanke trebaju da se obrate samo i isključivo svojim muškim rođacima i sunarodnicima, a ne meni ili tebi.

  • +1 8
Link to comment

Nije sad da smo iznenađeni previše.
Ali posle svih priča, ovako da se povuku ko najgore kukavice pred ovim ludacima...
I verujem da ima milion ovakvih ogavnih stvari kao sa ovim stipendijama.
Posle se na zapadu svi nešto zaprepaste...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
12 minutes ago, Ayatollah said:

 

Druže, ako njihovim očevima, braći, sinovima nije bitno kako će im živeti majke, sestre i ćerke u Islamskom Emiratu, zbog čega bi to trebalo da bude bitno meni, tebi ili bilo kome sa Zapada. Da li ja ili neki Džon iz Tenesija ili neki Sergej iz Pskova sada trebamo da uzmemo pušku i da se bijemo sa Talibanima, da bi žene u Avganistanu mogle da idu u školu ili da rade? Sutra da dođu neki talibani u Srbiju i da hoće da zabrane mojoj ženi ili sestri da rade ili da hoće da uvedu telesno kažnjavanje, ja bih prvi uzeo pušku u ruke da se borim sa takvim budalama, i ne bi mi bilo žao i da poginem u takvoj borbi, jer bih znao da ću poginuti za ispravan cilj. Jebiga, neke slobode u životu se moraju same osvojiti, a za to što neće moći da se školuju i rade Avganistanke trebaju da se obrate samo i isključivo svojim muškim rođacima i sunarodnicima, a ne meni ili tebi.

 

 

Ama bre napisi #PrayForAfghanistan i dosta je..kao da ce neko vise da uradi

Link to comment
1 hour ago, askeladden said:

Kako drugacije ovo objasniti osim da je USA uz Pakistan postigla odgovor sa Talibanima?

 

sigurno je da postoji kanal za kontakte izmedju amerikanaca i talibana i da se na taj način rešavaju neka tekuća pitanja. ali, malo mi je teško poverovati u priču po kojoj su stukli  stotine milijardi u avganistan, ništa nisu postigli, dižu ruke i evo  sve ostavljaju talibanima samo da usput zezaju ruse i kineze. prije će biti da se radi o seriji gluposti i pogrešnih procena kako snage avganskistanskih vlasti tako i talibana. u pitanju je ozbiljan bajdenov zajeb i odluka motivisana političkim potrebama amerike a ne stanjem na terenu u avganistanu. 

 

bajden nastavlja seriju epskih budalaština američke spoljne politike. ništa novo.

 

 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, nautilus said:

 

sigurno je da postoji kanal za kontakte izmedju amerikanaca i talibana i da se na taj način rešavaju neka tekuća pitanja. ali, malo mi je teško poverovati u priču po kojoj su stukli  stotine milijardi u avganistan, ništa nisu postigli, dižu ruke i evo  sve ostavljaju talibanima samo da usput zezaju ruse i kineze. prije će biti da se radi o seriji gluposti i pogrešnih procena kako snage avganskistanskih vlasti tako i talibana. u pitanju je ozbiljan bajdenov zajeb i odluka motivisana političkim potrebama amerike a ne stanjem na terenu u avganistanu. 

 

bajden nastavlja seriju epskih budalaština američke spoljne politike. ništa novo.

 

 

 

da, trebalo je da drzi trupe tamo jos jedno 20 godina nakon kojih bi opet sledilo povlacenje i potpuno ista katastrofa i haos. 

nikakve tu bajdenove budalastine nema, svako povlacenje je praceno haosom i sto pre se sve ovo zavrsi to bolje.

 

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, nautilus said:

 

sigurno je da postoji kanal za kontakte izmedju amerikanaca i talibana i da se na taj način rešavaju neka tekuća pitanja. ali, malo mi je teško poverovati u priču po kojoj su stukli  stotine milijardi u avganistan, ništa nisu postigli, dižu ruke i evo  sve ostavljaju talibanima samo da usput zezaju ruse i kineze. prije će biti da se radi o seriji gluposti i pogrešnih procena kako snage avganskistanskih vlasti tako i talibana. u pitanju je ozbiljan bajdenov zajeb i odluka motivisana političkim potrebama amerike a ne stanjem na terenu u avganistanu. 

 

bajden nastavlja seriju epskih budalaština američke spoljne politike. ništa novo.

 

 

Resili da se povuku i sa Talibanima dogovorili da ne spekulisu protiv USA i ako se pojave teroristi sa idejama kao 9/11 da ih lepo spakuju u najblizu jamu da ne bi dronovi lovili Talibanske vodje dan i noc.Dzaba im Afganistan ako ih poteraju ko Osamu da zive 20godina po pecinama.Mnogo je lepse sedeti na zlatnom divanu u Kabulu.

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, nautilus said:

evo  sve ostavljaju talibanima samo da usput zezaju ruse i kineze.

 

Ovo ne razumem, kako je US povlačenje iz regiona minus za Rusiju i Kinu?

  • +1 1
Link to comment

Naravno da nije nikakvo. Kinezi odavno imaju izaslanike za Talibane. Oni su sebe obezbedili kao “neutralni” kojih interesuje samo biznis.

Edited by dragance
Link to comment
×
×
  • Create New...