Jump to content
IGNORED

Premier League 2021-22


ArleKino

Recommended Posts

nema nikakve potrebe da mi objašnjavaš za šta sve ljudi koriste xG, to mi zvuči kao problem tih ljudi :sleep:

 

ali ako možeš ukratko svojim rečima šta su konkretno xG i xGa to ne bih odbio..

Link to comment
41 minutes ago, John Coltrane said:

A što se tiče kladionice, kao neko sa višedecenijskim iskustvom, mogu reći da su kvote čisto sviranje obzirom da su podložne promenama u zavisnosti od uplate na neki od znakova i tu ne mislim samo na promene u lajvu™ već i nekoliko dana/sati pre samog početka meča.

 

nebitno, ne kreću kvote od 1,80 - 1,80 pa da se doteruju u zavisnosti od uplate

 

uostalom pomeranja kvota u zavisnosti od uplate su kozmetička, u osnovi su onakve kako ih je postavila egzaktna nauka. a igrači koji igraju na osećaj to finansiraju :sleep:

Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

Mozes da mi objasnis na sta tacno mislis?

 

Misli da kad statistički model ABC izbaci ishod XYZ, taj ishod je "egzaktan podatak" sam po sebi i ne mora da ima ikakve veze sa ishodom u stvarnom svetu.

 

Kao što rekoh, potpuno nenaučne budalaštine kojima se dive samo idioti. @John Coltrane je već objasnio koja im je praktična svrha.

Link to comment
10 minutes ago, levi said:

 

nebitno, ne kreću kvote od 1,80 - 1,80 pa da se doteruju u zavisnosti od uplate

 

uostalom pomeranja kvota u zavisnosti od uplate su kozmetička, u osnovi su onakve kako ih je postavila egzaktna nauka. a igrači koji igraju na osećaj to finansiraju :sleep:

 

Meč koji počinje u 20:00, uzeo sam bukvalno prvi meč, ima raspon od skoro 0,30 . Odi na domicilni topik pa pitaj da li je to "komzmetika" ;)

Link to comment
2 minutes ago, John Coltrane said:

 

Meč koji počinje u 20:00, uzeo sam bukvalno prvi meč, ima raspon od skoro 0,30 . Odi na domicilni topik pa pitaj da li je to "komzmetika" ;)

 

ne treba da pitam, znam sve o klađenju, zato se i ne kladim :)

Link to comment

što? ima dosta potencijala ova rasprava.

ako ništa drugo, nismo odavno razgovarali o tome da je američki fudbal superiorniji sport u kojem sve te verovatnoće, grafikoni i ostale matematike imaju legit praktičnu primenu i baratanje sa tim brojevima ti pomaže da pobediš.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Just now, omiljeni said:

što? ima dosta potencijala ova rasprava.

ako ništa drugo, nismo odavno razgovarali o tome da je američki fudbal superiorniji sport u kojem sve te verovatnoće, grafikoni i ostale matematike imaju legit praktičnu primenu i baratanje sa tim brojevima ti pomaže da pobediš.

 

Cudan nacin da se napise "sablonski" i "dosadan".

  • +1 3
Link to comment
 
Mozes da mi objasnis na sta tacno mislis?
 
pa mislim nije prognoza nego alat za prognozu.  ako imaš dovoljno veliku bazu možeš da izvučeš  sasvim  informativan podatak kolika je verovatnoća za koji ishod.   čak i kad se desi događaj 1 u 100, ako ništa drugo da gledaocima ilustruje koliki je raritet to što se upravo dogodilo
 
a ako je neko na osnovu toga napravio pogrešno predviđanje i pao tiket u lajvu, to i dalje ne znači da je podatak o verovatnoći bio besmislen i nepotreban, netačan štagod

Link to comment
14 minutes ago, John Coltrane said:

Jao, NFL :ajde: 

a mogli smo prozboriti koju na temu tog "doterivanja" kvota. u NFL takvi win probability grafikoni imaju veoma praktičnu primenu i timovi ih koriste. nije reč o nekim fan fiction statsima koje je neko izmislio da nervira Uinija. i to znaju i Vegas i bettors.

 

1 brdo fudbal, 2 univerzuma.

nije ni čudo što vaše klubove kupuje Šolak za 100 miliona, a naše Bezos za 5+ milijardi. civilizacijske razlike su u pitanju. :fantom:

  • Haha 1
Link to comment
8 minutes ago, omiljeni said:

a mogli smo prozboriti koju na temu tog "doterivanja" kvota. u NFL takvi win probability grafikoni imaju veoma praktičnu primenu i timovi ih koriste. nije reč o nekim fan fiction statsima koje je neko izmislio da nervira Uinija. i to znaju i Vegas i bettors.

 

1 brdo fudbal, 2 univerzuma.

nije ni čudo što vaše klubove kupuje Šolak za 100 miliona, a naše Bezos za 5+ milijardi. civilizacijske razlike su u pitanju. :fantom:


Nisam ti ja sagovornik za taj sport, sorry. 

  • Haha 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...