Jump to content
IGNORED

Premier League 2021-22


ArleKino

Recommended Posts

Postoje statističke metode kvantifikovanja mnogobrojnih činilaca i njihovog stavljanja u određenu relaciju koja nam kao rezultat daje jedno konkretno predviđanje. Jedno konkretno predviđanje se naravno ne može dokazati kao pogrešno ili tačno, ali trend  iz desetina hiljada njih itekako može, jer da ne može, ne bi imali Mocart, Meridijan , Soccer i slične na svakom mogućem uglu. 

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment
13 minutes ago, Weenie Pooh said:

Kad Tottenham preokrene protiv Lestera sa dva gola u nadoknadi vremena, kakve veze ima da li se engleskom Ljubiši Trgovčevići javilo da za to ima 2% ili 7% šanse? Nikakve veze, nikakve posledice, "predviđanje" se ne može dokazati ni kao pogrešno ni kao tačno, dakle non-falsifiable junk science.

Mozda na velikom uzorku gdje se pronalaze kladionice i sl. Od 100 Celsi - Noric utakmica, 70+ ce zavrsiti ocekivano, obrni-okreni pare se nakapaju.

 

Ali svaka ta novotarija postepeno kvari igru i sasvim su nepotrebne da bi se odigrala utakmica i uzivalo u fudbalu. Neprimjerene cak.

Link to comment
28 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ali ja sam matori smarač za kog su i xG statistike budalaština, učitavanje egzaktnosti tamo gde joj mesto nije. Ej, zamisli, setili se da na osnovu pozicije na terenu procene numeričku verovatnoću ga će šut sa tog mesta rezultovati golom! Ajde?! Super je što drugi faktori ne postoje, odnosno za njih se kontroliše odokativnim štelovanjem procenta.

 

Ovde sam uz tebe all the way - xG je najveća obmana u povijesti.

 

 

 

A što se tiče kladionice, kao neko sa višedecenijskim iskustvom, mogu reći da su kvote čisto sviranje obzirom da su podložne promenama u zavisnosti od uplate na neki od znakova i tu ne mislim samo na promene u lajvu™ već i nekoliko dana/sati pre samog početka meča.

Link to comment

vini jel si ovaj put makar naučio šta je xG pre nego što si ga proglasio za budalaštinu, ili i dalje misliš da su to predsezonska predviđanja? :fantom:

  • Hvala 1
Link to comment
52 minutes ago, Weenie Pooh said:

nemam ja to moderno sokoćalo, ja telefon samo za pozive i poruke

 

Pjimage-2021-08-05t145255-631.jpg

 

šefe, verovatnoća nije predviđanje. ako se desio manje verovatan događaj to nije pogrešno predviđanje, 7% nije 0%
 

Link to comment
24 minutes ago, John Coltrane said:

A što se tiče kladionice, kao neko sa višedecenijskim iskustvom, mogu reći da su kvote čisto sviranje obzirom da su podložne promenama u zavisnosti od uplate na neki od znakova i tu ne mislim samo na promene u lajvu™ već i nekoliko dana/sati pre samog početka meča.

 

Upravo tako, kladionica menja kvote u realnom vremenu tako da obezbedi profit nezavisno od ishoda. Tako da kvote direktno zavise i od uplata.

Link to comment
4 minutes ago, levi said:

 

šefe, verovatnoća nije predviđanje. ako se desio manje verovatan događaj to nije pogrešno predviđanje, 7% nije 0%
 

 

Upravo to je i rekao, ne mozes da se zajebes koju god verovatnocu da stavis (osim ako stavis 0%). Nista sto se nakon toga desi ne moze da potvrdi ili opovrgne da je tvoja prognoza bila dobra odnosno losa.

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, levi said:

šefe, verovatnoća nije predviđanje. ako se desio manje verovatan događaj to nije pogrešno predviđanje, 7% nije 0%

 

Dobro Babiću, koliko sam ti puta rekao, "Šta će ti ta skupocena letovališta na Hvaru?"

 

Možemo mi da se pravimo da statistički modeli ne koriste kao prognostikatorske vradžbine, ali činjenica je da se koriste. Može Nate Silver da kuka kako tehnički ništa nije predvideo tvrdnjom iz 2016. da je 86% verovatno da Klinton dobija Trampa, ali zna vrlo dobro da jeste.

 

Ljudi tumače procene verovatnoće kao predviđanja, to je njihova bazična funkcija ma koliko neosnovana bila. Ljudi na osnovu tih tog gledanja u pasulj biraju na koji će se tim kladiti i za koga će glasati. Zajebi stručnjaka koji posle mora da objašnjava™ kako je njegova nauka™ potpuno non-falsifiable te da stoga ipso facto ništa nije zajebao niti će ikad zajebati.

 

Ti se sad ljuti koliko hoćeš na mene, ali kad te nepotrebno budu napadali da si vozio, znaš ko će te braniti? Znaš, e ali za xG te neću braniti, neću!

Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

 

Upravo to je i rekao, ne mozes da se zajebes koju god verovatnocu da stavis (osim ako stavis 0%). Nista sto se nakon toga desi ne moze da potvrdi ili opovrgne da je tvoja prognoza bila dobra odnosno losa.

 

nije prognoza, nego egzaktan podatak, sigurno je tačan ne treba da se potvrđuje ili opovrgne

Link to comment
Just now, levi said:

 

nije prognoza, nego egzaktan podatak, sigurno je tačan ne treba da se potvrđuje ili opovrgne

 

Mozes da mi objasnis na sta tacno mislis?

Link to comment
30 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

vini jel si ovaj put makar naučio šta je xG pre nego što si ga proglasio za budalaštinu, ili i dalje misliš da su to predsezonska predviđanja? :fantom:

 

Hoćeš da ti crtam po šesnaesti put da se na osnovu xG prave fantomske tabele za niz sezona unazad, te projekcije za plasman na kraju aktuelne sezone? Da ilustrujem koliko je debilno pozivati se na statističke modele kako bi se predvideli najočigledniji mogući ishodi? (Prvi City 88% verovatnoće, poslednji Norwich sa 89%.)

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...